Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Problem mam

Czy ciasto na biszkopt może trochę poleżac?

Polecane posty

jak w temacie Muszę upiec dwa biszkopty.Zrobiłabym po prostu podwójną porcję.Podzieliła na dwa,no i osobno upiekła. Ta druga częśc musiałaby przeczekac ten czas pieczenia pierwszej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie mozesz
upiec dwoch naraz na termoobiegu??byłoby bezpiecznie bo akurat ciasto biszkoptowe nie lubi lezakowac,choc z drugiej strony szybko sie piecze to chyba przez tak krotki czas nie powinno mu sie nic stac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuuuuuuup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za podnoszenie,ale jak widac chętnych do pomocy niewielu :( Dzięki Biszkopty już upieczone....Ciasto może poleżec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Im confused...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie może leżeć
bo szybko ujdzie z niego powietrze i drygi wyjdzie do d... Piecz całość w jednej blaszce wyjdzie wysoki i przekroisz. Po co koniecznie w dwu blaszkach? Przecież to nie jest kruche ciasto co go trudno przekroić. Biszkopt bardzo łatwo przekroić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie może leżeć
drugi do du....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za rady po czasie. O 16.30 pisałam,że biszkopty już upieczone. Potrzebuję 6 blatów,a tak zdolna nie jestem,żeby jeden biszkopt na tyle przekroic,bo nie zawsze wyjdzie aż tak wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie może leżeć
To miałaś szczęście, że ci nie siadło ciasto. Ale tego nie propaguj, bo innym niedoświadczonym się zepsuje. Niestety przy takim leżakowaniu jest większe prawdopodobieństwo, że się nie uda. A może ty nie piekłaś prawdziwego biszkoptu tylko taki z proszkiem do pieczenia??? To może wyjaśniać, że ci się udało. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie może leżeć
A ja mam problem, bo mi zawsze wychodzą za wysokie. I muszę jeden lub dwa cienkie blaty zostawiać, bo za wysoki tort to też jest brzydki. Już kiedyś takiego wysokiego potwora zrobiłam. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piekłam klasyczny biszkopt 5 jaj,5 łyżek cukru,5 łyżek mąki bez proszku wszystko x 2. To drugie ciasto \"czekało\" 25 minut,więc nie za długo. Bałam się piec jeden biszkopt,bo ostatnio piekłam z 12 jaj i opadł tak strasznie,że mogłam go przekroic jedynie na 2 części :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×