Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zakamuflowana pomarancza

Ktos hodowal papryczki chilli?

Polecane posty

Kupilam nasionka i w przyszlym tygodniu bede siac :P podobno roslinki rosna w miare dobrze ale trudno jest uzyskac papryczki same w sobie. Czy ktos ma jakies doswiadczenie i podpowie jak o nie najlepiej dbac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hodowałam zwykle papryki, ładnie rosły, kwitły (trzeba zapylić krzyżowo) i owocowaly. Doniczki muszą być spore, trzeba też nawozić i mocno podlewać. Przy chili uważaj na dzieci i zwierzaki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z doświadczenia wiem
Ja siałam w doniczki z nasion wydłubanych z takich bardzo ostrych małych papryczek "czereśniowych" przywiezionych z Węgier z hipermarketu. Rosły i owocowały jak zwariowane. Nawet rozdawałam znajomym, którzy hodowali je potem na działkach. W doniczkach owoców było dużo tylko trochę mniejsze, wielkości prawdziwych czereśni, a u przyjaciół na działce rosły okazałe pełnowymiarowe. Nie miały specjalnych wymagań, bo ja się nad nimi nie roztkliwiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja posialam
z nasionek z papryczek, zakwitly ale ie zaowocowaly ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z doświadczenia wiem
A bo pewnie nie bzykałaś ;-) Zapomniałam napisać, że jedyną przysługą jaką zrobiłam papryczkom to bzykanie tzn. robiłam za trzmiela i zapylałam mieciutkim pędzelkiem jak zakwitły - serio - gdzieś wyczytałam, że tak trzeba, żeby zawiązały się owoce jak hodujemy w zamkniętym pomieszczeniu i nie można liczyć na owady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monice
Posiej podlewaj i czekaj a jak będą kwiatki to potwierdzam - zapylaj, serio, owoców będzie w bród. ja tak zrobiłam i nie miała potem co z tymi papryczkami robić...a propos na allegro są nasiona papryczek chili, których owoce rosną w kształcie fiutków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupon rabatowy
a jak sie zapyla samemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z doświadczenia wiem
Przecież napisałam mięciutkim pedzelkiem albo jakimś piórkiem, w każdym razie czymś delikatnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupon rabatowy
a mysalalm,ze sama latasz nad papryczkami i zapylasz anusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z doświadczenia wiem
jak robisz, drogie dziecko, prowokację to przynajmniej dowiedz się wcześniej co to jest anus, bo swą niewiedzą rozśmieszasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupon rabatowy
anus to odbyt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×