Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Myślę sobię

CHCĘ BYĆ ROLNIKIEM!

Polecane posty

Gość Myślę sobię

Słuchajcie.... chcę byc rolnikiem.... naprawdę, to nie jest żart, nie mówię o tym z ironią. Po prostu sie zastanawiam, czy to ma sens, czy będą z tego pieniądze w przyszłosći? moi rodzice są rolnikami więc nie ma problemu z zapleczem - ziemie mamy i sprzęt, kontrahentów też paru jest, ogólnie jak tylko bym chciała moge zaczynać, no może nie teraz bo muszę skończyć studia (2 kierunki, ale już bliżej końca). Jest jeden problem - boję się... wiem, ze to niełatawa praca - wakacji sobie nie zrobię w każdej chwili i zwykle to życie w stresie ale mimo wszystko chyba da sie na tym zarobić. Obecnie to nie jest już tylko grzebanie w ziemi - ale zwykły biznes, opracowywanie strategii, speklacje i tak dalej - i tego się boję, ze nienadążę i popłyne z długami.... A z drugiej strony, po studiach tez nie znajde dobrze płatnej pracy, chyba że na zmywaku w UK, więc trzeba sie już zastanawiac nad przyszłością... Poradzcie coś, polecacie ten zawód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradca...
no wiesz, to twoja indywidualna decyzja. jeżeli ja Ci powiem ze warto i zostaniesz a potem będziesz narzekać, że to taki jeden mi źle doradził... No, ale teraz na poważnie. Otóż mam ten sam problem. jednak jestem skłonny zaryzykować i podjąć się tej pracy. Gorzej z tym czy jakaś dziewczyna zechce ze mną razem podjąć się tego zajęcie. Czy nie bezie żyła stereotypami , jak to co niektórzy sądzą o wsi, i o rolnikach. Czy nie będzie wolała życia w mieście i właśnie możliwe że tak jak mówisz na zmywaku za marne grosze. Na wsi jest więcej czasu... Sa okresy ( żniwa,sianokosy) gdzie trzeba więcej pracować - le zimą. praca zajmuje 2-3 godz. dziennie więc resztę czasu mamy wolne. ja bym był tak na tak. Ale zdecydujesz jak zechcesz. Powodzenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! ja jestem za, nie ważne co robisz tylko jakim jesteś człowiekiem. A co do dziewczyny to jak będzie tą jedyną i będzie kochała Cie, to nie będzie dla niej ważne co robisz tylko jakim człowiekiem jesteś i i czy będziesz rolnikiem czy bedziesz musila wyjechac na drugi koniec świata to zawsze będzie z Tobą i będzie Cie wspierać. pozdrawiam i ży cze powodzenia oraz wszystkim forumowiczom Wesołych świąt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"..nie ważne co robisz tylko jakim jesteś człowiekiem.." Chciałaś chyba napisać :"nie ważne co robisz, ważne żeby kaska z tego była" :D I ja to popieram w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to git
zapisz sie do intway.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×