Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dziwny29

Potrafiłybyście być ze schizofrenikiem?

Polecane posty

Gość dziwny29

Mam osobowość schizotypową, to taki rodzaj schizofrenii, w sumie nie groźny ale utrudnia życie. Nigdy nie miałem dziewczyny, zastanawiam się czy jest to w ogóle możliwe w moim przypadku. Może jest na forum ktoś o podobnym problemie, lub dziewczyna , która jest z kimś takim. Chętnie dowiem się jak sobie radzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakie to trudności
a jakie to trudności, bo od osobowości do rozwieniętej choroby , schizofrenii to jeszcze daleka droga. ja mam dwóch znajomych w bloku z taką osobowością:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cadcdasc
bardzo dużo osób jest w takich związkach (wiem o tym bo mam znajomą terapeutkę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proglemiczna
Ja bym już nie potrafiła być z schizofremikiem:0 Raz miałam takiego chłopaka ale męczyłam się i odeszłam do niego:(To była gechennna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwny29
Nie wiem jak udaje im się żyć razem mimo wszystko. Najgorsze jest te zwykłe życie, które z osobą chorą nigdy zwykłe nie jest. Wciąż jakieś problemy, jakieś lęki. To prawdziwa gehenna, jak napisała proglemiczna , nie łatwo sobie z tym poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvv
schizofrenia jest pociągająca :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalezy./...
a czym sie to objawia ? opisz pare zachowan ... jesli ciagla niepewnosc, zmieny nastroju, to nie! mi potrzeba stabilizacji, pewnoscie ze facet ciagle mnie kocha, a nie raz kocha a raz moze sie nie odzywa... nawrt nie schizofrenik jak tak robi- odkochuje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie będę się wymądżać
trudno oceniać za mało napisałeś ale ja myślę ze związki powstaja z miłości,,, jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie, bo sama mam nerwicę i depresje, za bardzo byśmy się nakręcali i wykańczali poza tym byłam ze schizofrenikami na terapii... nerwicowcy obok, oni obok, co nie co widziałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akzel
kurcze . JA tez jestem chory z tym ze daje kazdej lasce kosza , bo wiem ze nie bylbym w stanie byc w zwiazku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwny29
Objawy cytując z wikipedii : # idee odniesienia, z wyłączeniem złudzeń odniesienia # dziwne wierzenia lub myślenie magiczne, które wpływają na zachowanie i są niezgodne z normami danej kultury (np. zabobony, wiara w jasnowidztwo, a w wypadku dzieci i nastolatków dziwaczne fantazje i zainteresowania) # niezwykłe doświadczenia zmysłowe, z uwzględnieniem złudzeń fizjologicznych # dziwne myślenie i mowa (np. niejasne, szczegółowe, metaforyczne, kunsztowne lub stereotypowe) # podejrzliwość lub paranoidalne poglądy # niewłaściwy afekt lub ograniczony afekt # zachowanie lub wygląd, które są dziwne, ekscentryczne albo osobliwe # brak bliskich przyjaciół lub powierników innych niż krewni pierwszego stopnia # nadmierny lęk społeczny, który nie znika wraz z zacieśnianiem znajomości Mam wszystkie wymienione objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i co ? to nie kwalifikuje się do leczenia farmakologicznego ani do zamknięcia w szpitalu psychiatrycznym, wielu ludzi wierzy w różne bzdury i wielu ma różne fobie itp. Schizofernia to ciężka choroba, bardzo utrudniając życie a tej chyba nikt u ciebie nie zdiagnozował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwny29
Za to kwalifikuje się do kompletnego odizolowania od społeczeństwa i uznania za całkowicie nieprzystosowanego. W sumie to czy jest sie w zamkniętym szpitalu czy nie ma niewielkie znaczenie, jeśli jest się więźniem własnego umysłu. Kto ma ten wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SD
Po co pytasz?? jak mowisz ze z nikim nie jesteś. tylko sam sie od razu odstraszasz, sproboj byc z jakąs panią to sam sie przekonasz, wszystko jest do pokonania mysle. hehe wiecej nic chyba nie doradze, bo tez jestem sam:) lubie dziewczyny oczywiscie, ale nie chce byc z zadna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taja malaaaaa
A jak nazwać moją ,,chorobę''? Bo normalne to nie jest :( .Jestem strasznie nerwowa,jak mnie coś wkurzy,to potrafię rzucać książkami,strasznie podejrzliwa jestem co do mojego chłopaka,głupie oskarżenia wciąż mam do niego ,podejrzenia,ciągle go kontroluje,co robi itd.,ciągle bym chciała,żeby mi mówił,jak kocha ,jak tęskni,słodkie słówka,ciągle bym chciała być przytulana przez niego,strasznie żle na mnie wpływa jego kłamstwo,wpadam w szał jakiś,nagle jego zdjęcia niszcze,wyzywam go od najgorszych ... A na codzień zwykła,wrażliwa na maxa,nieśmiała dziewczyna,co muchy by nie zabiła :( .Rodzina aż się dziwi,jakie ja mam akcje czasem ;/ Znajomi mówią na mnie ,,Rutkowski patrol'' . Co ze mną jest?Męczę się i mój chłopak też ;/ Kiedyś taka nie byłam,ale wystarczyły jego kłamstewka i taka się zrobiłam ;/ Ale nerwy miałam zawsze .. Co to może być za choroba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SD
hehehe ale dlaczego sie nas pytasz, ja lekarzem nie jestem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taja malaaaaa
No bo może znacie takie przypadki ;) Albo może wiecie,czy to choroba,czy może po prostu taki charakterek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SD
nie znam sie na dziewczynach niestety;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taja malaaaaa
SD -szkoda,hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SD
mi to tam nie przeszkadza :P, ale ci nie pomoge :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taja malaaaaa
wlasnie dlatego szkoda hehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SD
ale młoda jeszce chyba jestes nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×