Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość młoda mama23

czym karmicie pociechy

Polecane posty

Gość młoda mama23

witam mam synka 5miesiecy jest to wczesniak.mam pytanie do doswiadczonych mam czym karmicie swe pociechy ja mojemu daje nan2,kleik ryzowy na zmiane z kaszka.czy w tym wieku moge mu juz wprowadzac inne rzeczy np tarte jabluszko,delikatny budyn itp.prubuje mu wciskan te sloiczki gerbera po 4 miesiacu ale niebardzo chce.prosze o porady wypowiedzi pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synek tez ma 5 mies daje mu nan2 z kaszką np malinową czy bananową, teraz jabłkową, od kilku dni gotuje mu zupke :) i je wiadomo nie tyle co mleka ale je a po zupce deserek albo sama tre jabłuszko albo daje gerbera deserki :) a zupke robie tak: gotuje rosolek np z kawalka kurczaka lub królika (mięsko musi byc raczej delikatne czyli nei jakas wieprzowina) dodaje warzywa: marchewke, pietruszke, seler ziemniak i gpotuje a na koniec zapraiwam kaszką manną, wyjmuje miesko i miksuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wercia a nie za wcześnie
Wercia, a nie za wcześnie na mięso ? Daje się go chyba dopiero PO 5 miesiącu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mleko Nan active z kaszka malinowa do tego obiadki deserki i takie tam wwzytko to co dostepne na rynku mały wcina wszytko acha ma 6 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj syn tez jadł miecho w 5 miesiacu i nic mu nie doloegało i nie dolega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorkaa30
mój mały na szczęście lubił i lubi do dziś wszelkie zupki i słoiczki gerbera, więc od 4 miesiąca podawałam mu jabłuszko, potem brokułki, a jak miał zaparcia też suszoną śliwke ze słoiczka gerbera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dzieciak jest od urodzenia na mleku modfikowanym to sloiczki mozna dawac od 4 mca :) ale na poczatek 2-3 lyzeczki bo taki maluch ciezko przekonuje sie do nowych smakow.Radze spróbowac od tych najwczesniejszych sloiczkow i sie nie zrazac-to co dziecku teraz nie smakuje moze później byc ulubionym daniem. Dzieci maja rozne smaki, moj synek np od poczatku nie chcial jec zadnych kaszek a ma juz 1,5 roku. Rownolegle z wprowadzeniem sloiczkow (u mnie bylo nieco później bo po skonczeniu 5 mca gdzy maly byl na piersi) zaczynalam gotowac dla malca-mialam mieso krolicze ze wsi i warzywka z ogrodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahhh dodam ze moja znajoma zupelnie zignorowala zalecenia odnosnie karmienia i od 4 mca gotowala zupki z mieem i dawala sok z pomaranczy:O maly zaczal wymiotowac i dostal alergii-wiec zalecam ostrożnosc z nowosciami! z tego co pamietam to synek nie lubil zbyt gestych dan (ziemniaki z dynią Bobowity np mu nie smakowaly)chyba byly trudne w przelykaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo przepraszam za literówki, mam nadzieje ze zrozumialyscie co piszę...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Majki
moja tez jest wczesniakiem.Z mięsem zaczynałysmy od 6 nawet 7 ego miesiąca. A wczesniej tak od 5tego tylko kaszkę do mleka (piła Nan active ) z Nestle ryżowo kukurydziana ,taka bezsmakowa , soczki jabłkowe lub jabłko z marchwią Bobofrut oraz warzywa marchewka z ziemniakiem lub dynią albo brokuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×