Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sopotka23

co na skaleczenia i siniaki?

Polecane posty

Gość Sopotka23

co stosować na skaleczenia i siniaki na twarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tribiotyk chyba sie nazywa
ta maść taka malutka saszetka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na skaleczenia to tak
ale na sinikami to napewno nie tribiotic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skaleczenie trzeba przede wszystkim dobrze przemyc i oczyscic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się, u nas w apteczce zawsze jest Linospetic. Wystarczy spsikać ranę i ma się pewność, że jest dobrze oczyszczona. A spray nie szczypie, więc spokojnie można stosować też u dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się, że każde skaleczenie trzeba dobrze oczyścić, bo nawet najdrobniejsza rana może się zacząć paprać. Odkąd moi chłopcy trochę podrośli i biegają sami po dworze, w apteczce zawsze mam Octenisept https://www.apteka-melissa.pl/produkt/octenisept-preparat-do-dezynfekcji-ran-250-ml,2356.html, którym przemywam skaleczenia od kamieni, gałęzi, chodnika i wielu, wielu innych bodźców. A co najważniejsze jest bezbolesny w stosowaniu. Jeszcze pamiętam chwile z dzieciństwa, w których polewanie rany wodą utlenioną bolało mnie bardziej, od samego upadku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na siniaki to nie wiem ale na skaleczenia i otarcia dobry będzie www.granulox.pl spray z hemoglobiną, która zwiększa kilkukrotnie utlenienie ran. Spray jest też dobry w przypadku leczenia odleżyn, owrzodzeń i oparzeń i jego skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam sprawdzony preparat na takie skaleczenia i trudno gojące się rany i jest to te spray http://argotiab.pl , który wykazuję silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne. Mam go zawsze w zasiegu ręki w domu w aucie i w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosuję preparaty z http://granulox.pl/ i moim zdaniem są nie zastąpione dla dzieci, dorosłych i osób starszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam o tym preparacie Granulox i z ciekawości kupiłam dla mojej mamy, która jakiś czas temu uległa wypadkowi i kupiłam ten preparat do dezynfekowania szwów. Preparat dobrze się sprawdził i nawet rany zrobiły sie mnie widoczne i nie takie zaognione. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropkowa333

w skaleczeniach i otarciach dobrze się sprawdza żel help4skin, bo przyspiesza gojenie rany i chroni ją przed zakażeniem drobnoustrojami. Jest to szczególnie ważne u dzieciaków, które nie zwracają uwagi, że tego co pod plasterkiem nie należy zabrudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
Drodzy Państwo, warto zdawać sobie sprawę z tego, że gojenie się naskórka jest procesem złożonym i przebiega z zaangażowaniem wielu mechanizmów obronnych i regeneracyjnych naszego organizmu.
Ze swojej strony polecam zapoznanie się z wysokiej jakości wyrobami medycznymi marki Kadefarm, konkretnie produktami Ranisilver®, które dostępne są w formie maści oraz sprayu. Zależnie od tkliwości rany, można stosować preparat w jednej lub drugiej formie, według upodobania. 
Produkty Ranisilver® działają bakteriobójczo oraz przeciwzapalnie oraz nie wywołują reakcji alergicznych. Dlatego bez obaw można je stosować u dzieci lub osób wrażliwych na różnego rodzaju preparaty oraz wyroby medyczne.
Gdyby pojawiły się jakieś pytania, jestem do dyspozycji. 
Ekspert marki Kadefarm
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagna

Co do siniaków to akurat nie mam doświadczenia ale jeśli chodzi o rany to help4skin starczy, żeby się szybciej zagoiło i było sterylnie. To przerobiłam na własnej skórze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×