Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ziolkoo

tymianek- prosze o rade

Polecane posty

Gość ziolkoo

kupilam taki ladny dosc duzy okaz w doniczce i nie wiem czy mam go przesadzic, zostawic w domu czy poczekam i posadzic do doniczki do ogrodu? Widzialam jeszcze takie ladne ziola jak rozmaryn i ziola wloskie-czy mozna je posadzic w jednym pojemniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o taki doniczkowany tymianek z supermarketu? Przesadź koniecznie, do większej doniczki z drenażem u spodu i postaw na jasnym parapecie. Powinien rosnąć, mój mimo że też z marketu trzyma się dzielnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziolkool
tak, to jest taki z supermarketu, ale jest bardzo gesty i ladny w dosc duzej doniczce. Wydaje mi sie,ze on jest do posadzenia w ogrodzie ale ja nie mam w tym doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TYmianek bez większych brewerii zimuje w gruncie - twardy jest :) Ten, który przyniosłaś ze sklepu jest jednak rozbudzony wysokimi temperaturami panującymi w szklarni. Myślę więc, że bezpieczniej byłoby go jeszcze troszkę potrzymać w domu na chłodnym , jasnym parapecie a wsadzić do gruntu w kwietniu. Tymianek jest bardzo blisko spokrewniony z naszą macierzanką. To juz nawet widac po łacińskich nazwach : Tymianek - Thymus vulgaris Macierzanka - Thymus serphyllum (czyli piaskowa )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj dostałam tymianek w doniczce, zamierzam go przesadzić do gruntu, ale tak się zastanawiam jak i kiedy go się ścina?i czy pojedyncze gałązki, czy może od razy ciach cały krzaczek;-)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz ciachnąć cały - zużyć w kuchni świeży ile Ci trzeba, a resztę wysuszyć z myślą o zimie. Wyjście drugie - skubać po gałązce wg potrzeb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerko a jak szybko odrasta tymianek? a może lepiej poczekać aż bardziej się rozkrzewi? jakie stanowisko jest mu do życia potrzebne? a no i jeszcze jedno pytanko-jak wysoko rośnie:-) pozdrawiam sobotnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On tak sam z siebie się nie rozkrzewi - to właśnie Twoje ciachnięcie ma go pobudzić do wypuszczania nowych pędów. Stanowisko - słoneczne. Ziemia przeciętna - żadnych pieszczot. Rośnie niewysoko - max. 20 cm. A ja właśnie wróciłam z ryneczku gdzie wyszperałam lawendę francuską . O taką, o : http://www.tracz.pl/pl/lawenda_francuska.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerko dziękuję za porady:-) mam świra na punkcie lawendy, więc jak o niej wspomniałaś, to aż normalnie poczułam jej aromat:-D z resztą...każde aromatyczne zielicho doprowadza mnie do.....hmmm euforii:-D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Euforia ... Trochę mi euforii ubyło, jak doczytałam, że lawenda francuska inaczej zwana arabską wytrzymuje mrozy do -7 . Więc w zasadzie tylko pojemnik i na zimę chowana do domku . A już sobie obiecywałam, że koniec z pelargoniami, fuksjami i tym podobnymi wrażliwcami. Mateczniki i rozmnażanie zostawiam profesjonalistom. Po czym nabyłam niezwykłej urody wielkokwiatowe fuksje, agapanty, które zakwitną w przyszłym stuleciu , białe pelargonie ( rzadkość!) a dzisiaj arabską lawendę. Brawo , brawo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wcale - on nie przemarza a
wiosna mozna go przyciąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mąż ciachnął mi tymianek
stoi w dużej donicy w kuchni, ma słońce i lekki chłodek... Ale przestał odrastać... Do tej pory wypuszczał takie ładne małe gałązki i zawsze miałam świeże, a od kiedy mąż go ciachnął - przestał odrastać. To ie była roślinka z marketu tylko z ogródka. Mam ja od lipca chyba. Czy jeszcze odżyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×