Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bluegirl28

Drzwi w szafach przesuwanych

Polecane posty

Gość Bluegirl28

Witam, przymierzam się do zakupienia komandora do przedpokoju i mam wątpliwości: - czy warto robić całe drzwi w lustrach? Coś mi się zdaje, że ciężko może być je utrzymać w czystości - rattan - bardzo mi sie podoba, ale oglądałam tylko małą próbkę, czy to dobrze wygląda na całych drzwiach? Macie z tym jakieś doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam w domu dwulatka i szafe z lustrami (2 lustra od ziemi do sufitu) i gdyby nie moj luz do smug na lustrach (male lapki, slina rozsmarowana palcem, odciski calusow) to chyba osiwialabym z troski o te drzwi - czyszcze raz na tydzien i przez reszte dni \"nie widze\" co tam sie wyrabia. Synek bardzo lubi sie chowac w szafie, zostawia tez wciaz swoje odciski palcow na lustrze. Gdybym mogla teraz wybrac - wystarczyloby jedno lustro, niekoniecznie na calej powierzchni drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam w szafie, w przedpokoju drzwi, wprawdzie nie rattanowe, ale takie \"żaluzjowe\" - (nie wiem czy jasno się wyraziłam). Nie polecam- kurzy się w szafie przeokrutnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluegirl28
Dzięki za odpowiedzi :) wynikz z tego, że lustro będzie raczej na części drzwi, jeśli w ogołe... podobały mi się też takie matowe szyby, może nie będą się tak łatwo brudzić (albo mniej będzie widać :) ) Co do rattanu to hcyba wiem o czym piszesz - taka jakby boazeria w poziomie, wygląda napewno ładnie, ale o większym zakurzeniu nawet nie pomyślałam. Na najbliższych zakupach chce pójść na stoisko Komandora i pooglądać jeszcze próbki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam szafę
Witam też mam w przedpokoju dużżąąąą szafę z drzwiami przesuwanymi. I na dodatek całe w lustrze. I też mam 3 latka rozrabiakę. Na początku też całe lustra na jego wysokości były w paluczkach, ale po kilku m-cach znudziło mu się i przestał dotykać lustra :) A przez to, że są duże tafle luster - przedpokój wygląda na dużo przestronniejszy (chociaż i tak jest ogromny) Ja polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinny być na drzwiach tzw. szczotki, choć problemu kurzu w środku, to całkiem nie eliminuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że mam lustrzane i podobnie jak ktoś wyżej, zabrudzeń już nie dostrzegam. A optycznie pokój dużo większy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W kwestii kurzu, to było w odpowiedzi na ten post :): Nie polecam- kurzy się w szafie przeokrutnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluegirl28
Duze lustra bardzo mi sie podobaja - jednak codzienne czyszczenie raczej odpada. A rattan rozumiem, ze kurzy sie w splotach tegio niezaluzjowego, a w takim zaluzjowym kurzy sie w srodku? Z dwojga zlego lepszy ten splatany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gochna33
W kwestii luster na całej wysokości się zgadzam. Najważniejsze jest i tak rozplanowanie wnetrza szafy. Podejrzewam, że czyszczenie luster nie dostarcza nawet po części tylu nerwów co za mała przestrzeń na np. odkurzacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w przedpokoju komandora. Fronty sa bambusowe( to znaczy z takiego materiału z jakiego robi się takie rolety do okien..nie wiem czy wiecie co mam na myśli) Szafa ma 4 przesuwne elementy- 3 to bambus a czwarty to lustro. Ja nie mam w domu dziecka ale mam psa, który sie lubi przeglądać i zawsze mam do połowy uświnione lustro. Rattan i bambus świetnie się prezentują na dużych powierzchniach takich jak właśnie drzwi od szaf. Do tego mam przedpokój w afrykańskim klimacie i gitara gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astra001
Hmmm, no właśnie pies, podejrzewam, że tu taką samą rolę może odgrywać kot czy dowolne inne stowrzenie przemieszczjące się blisko podłogi :) Mnie czeka kłopot przy przeprowadzce, nie wiecie jak to jest z przenoszeniem takiej zabudowy? Domyślam się, że same szyny na dole i na górze potzrebne będą dopasowane od nowa, ale przesuwane drzwi chciałabym zabrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katawawrzysz
Z tymi cenami to różnie, warto popatrzeć na stronie komandora, tam jest coś w rodzaju kalkulatora i można oszacować ile mniej więcej może kosztować. Kiedyś korzystałam z tego przed zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elka68
Jeżeli masz w domu złotą rączkę to taką szafę możecie zrobic sami. W castoramie jest duzy wybór zarówno płyt (docinają na wymiar) i systemów przesuwnych. Składacie sami i jest duuużo taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 2 szafy z drzwiami przesuwnymi i w obydwu te drzwi to lustra. Mam psa i psie nosy ścieram raz na tydzień,a w pozostałe dni i ch nie widzę ;) (jedna z koleżanek tez napisała,że tak robi) Prawda jest taka,że jak raz na jakiś czas umyje się te lustra dobrym płynem do mycia okiec to potem wystarczy tylko wytrzeć właśnie nosy czy odciski rączek dziecka i po problemie :) A szafa z lustrzanymi drzwiami powiększa optycznie wnętrze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katawawrzysz
hej! z tym robieniem samemu radzę dużo ostrożności. U mojej mamy taki właśnie Pan Od Wszystkiegio zrobił też szafę przesuwaną. Oczywiście krzywo. Możliwości wymiany żadnych... tylko niekończące się poprawki, podkładanie jakichś kołków i twierdzenie, że tak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×