Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mania_lisa

malowanie ścian

Polecane posty

szykuję się do odnawiania mieszkania. Szukam ciekawych pomysłów najlepiej w miarę łatwych do zrealizowania odnośnie struktury i koloru ścian. Może macie jakieś ciekawe połączenia kolorów którymi chcecie się pochwalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Radze wybrac sie do specjalisty-owszem mozna zabrac sie za to samemu ale mysle ze lepiej bedzie jak zajmie sie ty ktos z branzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudno jest nam stwierdzić, co tobie sie podoba. Moża np pochodzisz po znajomych pod tym kątem po ścianach popatrzysz? Albo po nowoczesnych sklepach w galeriach handlowych? To wcale nie taki głupi pomysł jakby sie wydawał ;) Moja siostra zgodnie z nowoczesnymi trendami zrobiła sobie w lekko lilaróżowym pokoju jedna ścianę ciemniejszą, śliwkową. Jak kto lubi, oni sa zachwyceni, dla mnie tragedia :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki mella, moi znajomi nic ciekawego nie mają a po sklepach na razie nie pochodzę bo jestem chora. Trochę pooglądałam stron w necie ale ciekawa /może wręcz wścibska/ jestem jak macie pomalowane ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malarka
Kupiłam w OBI na promocji farby dekorala, kolory mają super ciekawe nazwy - pomarańczowa radość i bursztynowy - szczerze mówiąc ni cholery mi to kolorystycznie się nie zgadza, gdyż bursztynowa, to bardziej skrzyżowanie bordo z beżem, a ten pomarańcz, przypomina łososiowy z morelowym. I teraz posłuchaj - sufit i jedna ze ścian są bursztynem, pozostałe 3 ściany jasnym kolorem, żeby było ciekawiej, to na suficie i dookoła tej jednej ściany są wymalowane " marginesy " o szerokości 12 cm, a dookoła okna i drzwi balkonowych ( które są na jasnej ścianie ) jest ciemny margines. A tak wogóle to przypomniałam sobie, że jak wejdziesz na strone Dekorala to jest wzornik kolorów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki, mieszkanie mam 2.80 m wysokie i zaokrąglone sufity, gdzie zrobić granicę koloru? tak jak do tej pory biały 15 cm w dół od sufitu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malarka
Ja mam margines na suficie, czyli jak gdyby ściana wchodzi na sufit, fajnie wygląda w miejscu gdzie łączy się sufit z tą jedną ciemniejszą ścianą - zasada marginesów zachowana, więc pomiędzy obiema płaszczyznami jest sam margines innego koloru. Jest to proste do wykonania - naklejasz taśmę malarską i jedziesz wałkiem ( czy pędzlem ) odrywasz po wyschnięciu i jest równiutko i czysto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bardo wiem jak te marginesy taśmą, ale już późno jak wyśpię się to pomyślę. Bardzo podoba mi się ten bursztynowy. Ale chyba bardziej połączyłabym go z jakąś żółcią. Byłoby jaśniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malarka
Mój pokój jest jasny, południowy z duzym oknem + balkon, więc mi kolor pasuje, na dodatek jest w klimacie afrykańskim, dodatki - rzeźby, maski itp. Taśma malarska, to zwykła samoprzylepna papierowa taśma - wystarczy o szerokości 2,5 cm. Spełnia rolę linijki - zaklejasz, to co ponad taśma malujesz - zajeżdżając farbą aż na taśmę - ale nie poniżej taśmy, bo tam przecież inny kolor. Po wyschnięciu odrywasz i masz idealnie prostą krawędź. To się głupio tłumaczy " na sucho " ale jest proste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Farbkaaa
Ja mam nw ściavach w pokoju \"zieloną herbatę \" -dwie ściany są jaśniejsze -rozrobiłam farbę bazową , kremowy wypoczynek , dębowe panele . Komponuje się nieżle .Jestem w trakcie urządzania mieszkania i duzo mi jeszcze brakuje. Bardzo lubię eksperymentować z kolorami i efektem jest \"rafa koralowa\" w przedpokoju .Earba mojego pomysłu -pomieszałam \"dojrzałą pomarańczę\" z Dekorala z żółtym i wisnią i wyszedł cudowny kolor - taki aksamitn , koralowo malinowy .Super , aż sama byłam zdziwiona. Zostały mi dwa pokoje -narazie nie mam na nie pomysłu .Łazienka tylko i koniecznie biała .Daje to poczucie czystości i świeżości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Farbkaaa
Rozmieszałam dokładnie , żadnych smug. Kolor wyszedł naprawde super i nawet ładnie wyglada z zielenią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malarka
Najciekawsze są właśnie mieszanki własnego pomysłu , a głównie są to pomieszane " pozostałości " z malowania czegoś innego. Nie bój się eksperymentować, w razie otrzymania bardzo " wściekłego " koloru, rozjaśnisz białą i wyjdzie super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ależ co cię tu ciągnie
topik zdechl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a2
www.pomaluj.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaag
Wszystkie takie roboty domowe jak np malowanie mieszkania to zajmuję się tym sama. Po pierwsze daje mi to olbrzymią frajdę a po drugie jest też jakaś oszczędność. Bo przecież nie wydaje pieniędzy na ekipę malarzy tylko na samą farbę. Oczywiście mój mąż mi pomaga mimo że jest ostatnio strasznie zapracowany ale zawsze mogę na nim polegać. Jak malowaliśmy salon oraz sypialnię to po raz kolejny zaufaliśmy znanej Wam marce farb czyli dulux. Ich produkty idealnie nadają się do remontów mieszkań. Według rankingów które można znaleźć w internecie dulux jest najchętniej wybieraną marką farb w Polsce. No ale nie ma w tym nic dziwnego już od początku wychodzą na przeciw oczekiwaniom klienta. Co efektem daje taki produkt jak farba https://www.dulux.pl/pl/produkty/dulux-z-mieszalnika-diamond-satin Dzięki połączeniom takich cech jak chociażby wysoka wydajność, super zmywalność a także trwała powłoka. Dulux idealnie nadaje się do malowania mieszkania. Zresztą przekonajcie się sami a zobaczycie jak dobry efekt daje. Nie wyobrażam sobie aby korzystać z innej marki farb. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas bardzo się sprawdził agregat malarski, rach ciach i udało nam się pomalować ściany sprawnie. Fajnie, że jest możliwość jego wypożyczenia. My tak właśnie zrobiliśmy, no i obyło się bez ekip remontowych. Wyrobiliśmy się w weekend, a co do firmy w której wypożyczaliśmy, to była ta: http://www.pagat.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem bardzo sprawdza się agregat malarski, który bardzo zresztą polecam, bo ułatwia wykonywanie prac. Świetnie się nim maluje. Wypożyczam sobie sprzęt ilekroć mam taką potrzebę i uważam, że jest to bardzo dobra opcja. Polecam http://www.pagat.com.pl/ zarówno pod względem cen wynajmu jak i jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baszta
samemu można wałkiem i pędzlem bez większego problemu samemu odmalować :) co do połączenia kolorów to dulux easycare ma wiele fajnych odcieni i ja zawsze z nich coś dobieram, ostatnio szarość z beżem. Farbą się łatwo maluje, nie zostają smugi bardzo się męczyć nie trzeba. Pokrywa dokładnie dwiema warstwami nawet ciemne kolory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My chcieliśmy sciany pomalować szybko ale tez rownomiernie i ladnie. Zdecydowlaismy się na skorzystanie z uslug firmy, ktora maluje duze powierzchnie - http://www.mileo-bud.pl/ - efekt jest super. W zaden inny sposob tak bym nie pomalowala ładnie scian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o najlepszą farbę to ja polecam bardzo mocno Magnata Ceramic. Nie chodzi o jakieś szczególne piękne kolory (teraz wszystkie farby mają ładne palety), ale o zmywalność na mega poziomie. Warto trochę dopłacić, a potem ponownie malować trochę później niż zwykle (ściana będzie dużo czystsza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×