Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wlasnadzialalnosc

Chcę załozyć formę, środki z PUP, co sądzicie?

Polecane posty

Gość wlasnadzialalnosc

W czerwcu chcę się starać o środki z Urzędu PRacy na otworzenie własnej działalności gospodarczej. Mogę dostac max 5krotność średniej krajowej pensji, z tego co wiem wychodzi ok 12 tys. Tyle bym też chciała. Troche o moim pofmyślę: Raz w miesiącu jadę do Niemiec. Towarzyszy mi koleżanka, która tam mieszka, zna dobrze miasto. Kupujemy na "targach" i wyprzedażach ciuchy za kwotę 1-1,5 tys euro. W Poolsce sprzedajemy na aukcjach(również wsród znajomych) za dwu lub nawet trzykrotność ceny. Uwierzcie, że są to ciuchy na prawdę bardzo fajne, często znanych marek. (znam się i interesuje modą). Przy założeniu, że uda sprzedać się 80% towaru w ciągu miesiąca z 80% marzą (przy zakupie towaru za 1,5 tys euro) wychodzi ok 3 500 tys złoty zysku. Odejmując co miesiąc opłaty za przejaz w celach zakupów -500 zł paliwo lub autobus dla dwoch osob, opłaty za allegro wychodzi ok 2800 zł na rękę. Odjąc tylko zus u urzad sk.(nie wiem ile?) i tak na pewno wychodzi normalna wypłata na rękę:) Może pojsc lepiej, może pojsc gorzej, wiadomo. Ale co o tym sądzicie? Znam kolege, ktory sprowadzał tak ciuchy z czech, za trochę mniejszą kwotę, ale tyle ile włozył tyle miał na czysto dla siebie:) Koleżanka, ktora ma mi pomoc ma znajomych, ktorzy robią podobnie i zarabiają niezłe pieniądze. Tyle ze siedzą w tym dosc długo. Oczywiście starając się o pieniądze z PUP bedę musiała troche sprawę dokolorować. Czyli we wniosku wpisać, że chce otworzyc sklep internetowy. Moze faktycznie załozyc stronę. Kupic aparat fotograficzny, dodatkowy sprzęt do komputera (drukarka, skaner, ksero)-zawsze to spodstawowy sprzęt biurowy:) Czy będę miec problemy z uzyskaniem środkow na taka działalnosc? orientuje sie ktos? Czy muszę po dostaniu poieniedzy rozliczyc sie z PUPem z zakupionego towaru i sprzętu? pokazać im jakies paragony itp? jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlasnadzialalnosc
Hej, żadna odpowiedź?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yvette -
kase najpierw musisz wyłożyć sama, a później po okazaniu Faktur ( nie paragonów) urząd pracy rozlicza się z Tobą zwracając ci kasę. musisz też zrobic tzw biznes plan i przedstawić go w urzędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzialanoscgospodacza
o nie nie moj drogi (moja droga), na pewno nie jest tak, że ładuje swoje pieniadze w pozniej PUP mi zwraca:) Ktos tu chyba jest źle poinformowany, oto co piszę na stronie PUP z mojego miasta: " Bezrobotny, który otrzyma środki na podjęcie działalności gospodarczej jest zobowiązany do: (...) rozliczenia się w terminie określonym w umowie z otrzymanej kwoty (środki, muszą być wydatkowane po podpisaniu umowy, a przed rozpoczęciem działalności gospodarczej),(...)" Nie ma nigdzie napisane jasno i wyraźnie (z reszta niejasno i nieywraźnie też), że urząd oddaje nam pieniądze, które zainwestowaliśmy w rałożenie działalności gospodarczej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dostalam dotacje z UP
wyglada to tak, wypelniasz wniosek, oddajesz i czekasz.......czasem długo:) oni sie zbieraja i podejmuja decyzje na podstawie wniosku. potem jak juz przyznaja dotacje to podpisujecie umowe, za dzien dwa dostajesz kase na konto, masz miesiac na zakup rzeczy podanych we wniosku, po miesiacu masz kolejny miesiac na rozliczenie sie z UP czyli przedstawienie faktur i to ws\zystko, aaa i po roku przynosisz donichwszystkie oplacone zusy:) tzn zaswiadczenia ze oplacalas regularnie:) totak z grubsza, kazdy urzad moze miec rózny regulamin ale ogolnie to tak wygląda:) idz do swojego up i sie dowiedz tylko UWAŻAJ nie daj się zbyć Paniom zza biurka :)powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlasnadzialalnosc
A mam pytanko; czy jeżeli bedę starac się o 12 tys a okaze sie przy pokazywaniu faktur, ze zapłąciłam troche mniej (liczę np ze koszt aparatu to 2 tys, a kupie za 1200zł, czy towar za 7 tys a kupie do 5-wszystko zalezy od wielu czynnikow) zwaracm niewykorzystane pieniądze czy mogę je jakos zostawic, np wpisać w jakis kapitał zapaspwy dla firmy itp? i czy muszą byc koniecznie faktury? Przy zakupie ciucow nie będę miec możliwości dostania faktur, będą to tylko paragony:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dostalamdotacje
co do grosika musisz sie rozliczyc, jak nie to zwracasz niewykorzystana kasa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedyś też chciałem wziąć tą dotację ... konkretnie chodziło o dopłatę do zakupu samochodu żeby zostać taksówkarzem. oczywiście PUP odmówił, bo jest niby przepis że te dofinansowanie nie może być na samochód. oczywiście na rolety do biura, ekspres do kawy czy teleobiektyw do aparatu bym dostał, ale na jedyne narzędzie pracy w przypadku drivera to już sępią :) ogólnie z moich doświadczeń instytucja zwana urzędem pracy to żenuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robie dużo rzeczy naraz :D dlatego znikam No nie chciałam o tym pisać, bo nie lubie wchodzić w takie szczegóły na forum. Ja tu się bawie :) Nie gadam o życiu osobistym, problemach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miliaaaa
choc branza odziezowa to ciezki temat, wszystko jest do napisania, trzeba zrobic piekna otoczke wokół tego co chcesz i jak sprzedawac i napisac dobry biznes plan no i pozostaje kwestia miejscowosci w ktorej chcesz dzialac ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×