Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moniiia

mleko skondensowane i wódka

Polecane posty

Gość moniiia

zgubiłam przepis na pyszny likier ... :O pamiętam, że mleko w puszce gotowało się 2h, potem studziło i mieszało z wódką , ale nie znam proporcji a to było taaaakie dooobre :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łyna
może lepiej kubić gotowe malibu i do tego mleko zwykłe albo skondensowane i zszejkowac z lodem az sie porzadnie spieni i podawac jest pyszne:) można dodać na srodek drinka kropelke skondensowanego soku zurawinowego pycha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniiia
wiem, wiem ... rzeczywiście jest dobre, ale ja chcę zrobić właśnie z gotowanym mlekiem (powstaje pyszne toffi) :D równie dobry jet też sok pomarańczowy z ajerkoniakiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piłem takie coś... tam się chyba daje takie mleko słodkie z puszki... niestety szczegółow nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniiia
no właśnie nie jestem pewna czy puszka na 0,5L czy na 0,75L :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musisz popróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z lodami waniliowymi czy też śmietankowymi próbowaliście? R.E.W.E.L.A.C.J.A. mocne jak diabli, ścina z nóg, a pyyyyyszne... miesza się litrowe lody z mlekiem i wódką w mikserze. Do zamrażarki, by się silnie schłodziło. Pije się jak soczek, zwala z nóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszka na 0,5 litra wódki - sprawdzone und potwierdzone -pyycha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to robie czesto
ale przeciez od Ciebie proporcje zaleza :D Wsadzasz palca i sprawdzasz :D Ja to w ogole dodaje spirytu, a nie wodki, bo lubie mocne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to robie czesto
no i wazne tez jaka chcesz konsystencje. Przeciez jak robisz to widzisz. Nigdy nie robilam tego na jakies specjalne proporcje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniiia
dzięki za informacje, napewno wykorzystam :D:D:D jakby ktoś miał jeszcze jakieś przepisy na takie pyszności i chciał się nimi podzielić, to chętnie skorzystam (i napewno nie tylko ja) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominikafikamina
klasyka- Arbuz w calosci z wstrzyknieta za pomoca strzykawki wodka zoladkowa gorzka lub jakas wodka smakowa lub czysta- schladzamy w lodwoce i juz :D mniamm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robie tak:jedna puszka mleka, 0,5 litra wodki, 0,5 litra lodow smietankowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze inny wyprobowany przepis dla fanow slodkosci z %- na odrobinie masla rozpuscic paczke krowek, do tego 200 ml wodki i tyle samo baileysa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zerzniete z innego forum
BAILEYS 1/2 l. wódki 1 puszka mleka skondensowanego słodzonego 1 szk. śmietany kremówki /ja użyłam słodkiej śmietanki 18%/ otrochę cukru pudru 1 1/2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej Mleko skondensowane w puszce gotować 3 godz. Ostudzić i zmiksować z alkoholem i cukrem. Dodac rozpuszczoną /w małej ilości wody/ kawę. Wymieszać. Na końcu dodać śmietankę. Ogólnie likier wychodzi bardziej gęsty niż oryginalny Baileys ale aby był rzadszy mozna dodać więcej alkoholu i smietanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolciaaa53
Ja mam taki świetny przepis: 1 puszka mleka skondensowanego słodkiego (gotowanego przez 3 godziny) 1 puszka mleka nieslodzonego skondensowanego (nie gotowac) 400 ml spirytusu i 400 ml wody ugotowanej z 40g cukru (taki syrop cukrowy) Ugotowane mleko wlac do miski i do tego dodac nieslodzone i wszystko najlepiej mikserem polaczyc. Dodać do tego powoli spirytus (najlepiej jak ten karmel juz jest zimny, nie zetnie sie nic) i dodac wode. Przelac do szklanych butele i dac kilka dni aby wszytsko ze soba sie idealnie polaczylo. Mozna kilka razy wytzachac butelka, zebys ie lepiej laczylo. rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kleru
2 puszki po 530g na 0,5 l wódki. Mleko gotować w puszkach przez ok 2,5 godziny. (Muszą być całe puszki zakryte poziomem wody) mleko ostudzić tak by było letnie lecz nie zimne, dodać wódki i zmiksować razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×