Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MarBlack

MAMUSIE Z TARNOWA

Polecane posty

oj sypie , sypie jak diabli :( My nie pójdziemy na pewno bo Borys wrazliwy i jak mu tylko cos na buzie dmucha to piszczy :D Asmana napisz cos wiecej jesli mozesz o tych problemach z mową Twojej córki . Borys ma 9 miesiecy i nie gaworzy , niby mam sie nie martwic ale wiesz jak to jest ... Kurcze wiecie ze nie wiedziałam ze sa zapisy do żłobka :O myslałam ze sie idzie i od tak z miejsca zapisują ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimi jeśli chodzi o gaworzenie to Izunia nie miała z tym problemów. Dziaciaczki koleżanek w tym samym wieku juz zaczynały mówić pojedyncze słowa - moja córcia nie. Tamte zaczeły składać zdania moja nie mówiła nawet pojedynczych słów. Też każy lekarz mi mówił niech się pani nie martwi ma jeszcze czas. Wiadomo jak to jest i bierzesz sobie słowa do serca \"masz się nie martwic\". Ja sobie jeszcze wkręcałam że strasza córcia szybko pięknie i czysto mówiła a ta młoda nic. W końcu wyprosiłam o skierowanie do psychologa ( też dlatego bo była bardzo agresywna, ciągle biła pluła kopała). psycholog przeprowadził wywiad środowiskowy, zadał tysiące pytań poobserwował ją. Powiedział że rozwinieta jest trzy miesiące lepie niz rówieśnicy ale agresja spowodowana jest nieumiejętnością wysłowienia się. Racja zaczęła cos mówić i z biegiem agresja odchodziła w niepamięć. Psycholog dał skieowanie do logopedy na badanie słuchu , bo może nie mówić bo źle słyszy. Zrobiliśmy badanie - wszystko dobrze logopeda żeby z nią ćwiczyc mowe- ale ona to ciezki orzech do zgryzienia. Jak powie NIE to nie ma uproś. Poszła do przedszkola i zaczęło sie rozwijać ta mowa, jest zdecydowanie lepiej niz było. Jednak uważam że powinna już płynnie mówic jak na swój wiek. W marcu idziemy znowu do psychologa zobaczymy co znowu nam powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimi = Mini i przepraszam za pomyłkę;)) Dziewczynki jakie plany na jutrzejszy dzień??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini-a Ty zamierzasz poslac Borysa do zlobka? Asmana, a to ciekwe, co piszesz...Tzn. dobrze wiedziec takie rzeczy, na co zwracac uwage. Czyli ze sluchem bylo wszystko ok,tak?Po prostu Twoja corcia zaczela pozniej mowic, tak bez wyraznego powodu? Matylda ma 14 m-cy, ale juz sporo mowi pojdynczych slow no i potrafi caly monolog w swoim jezyku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczke tak ze słuchem na szczęście jest wszystko w porządku. Zaczęła później mówić, ale jak juz pisałam nie jest to jeszcze mowa jak u równieśników..., ale liczę że się to zmieni w najbiższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje się. mam chwilkę przerwy na kawkę. nie uwierzycie. wzięłam się za prasowanie. mała się zdrzemnęła, a ja działam. prasuje na wyrywki i nie wszystko :-P. BO MI SIĘ NIE CHCE. Jeśli chodzi o gaworzenie mała już ponad miesiąc gada po swojemu. Usta jej się nie zamykają. Ale ona w ogóle jest do przodu. Pogoda jest do d... uszy. Mogłoby być lato lub wiosna. A tak uwięzione w domu kwitniemy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olga brawo :D za nie prasowanie wszytskiego oczywiscie :P Borys mało mówi , a jak juz to tak aaaaaaa, eeeeee, thhhh, wfff i duzo piszczy Ruchowo za to świetnie sie rozwija i to mnie pociesza , bo słyszałam ze jak dziecko rozwija sie w jakiejs dziedzinie szybciej to inne sobie odpuszcza . I mam nadzieje za jak zacznie chodzic , to zacznie tez cwiczyc mówienie ... Staram sie do niego duzo mówic i czasami jak oglądamy sobie auta przez okno to mam wrazenie ze on tez mi mówi co widzi :D Marteczka nie , nie chce posłać Borysa do żłobka , a raczej nie moge :) mąż i ja mamy prace która niestety nie jest w standardowych godzinach pracy , i złobki tak długo nie pracują ... ale myslałam o tym przez chwilę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jak tam ? Nie zasypało was ?? Borys śpi ale jacyś chlopcy na dachu odśnieżają i nie wiem czy go przypadkiem nie obudzą ( mieszkamy na ostatnim piętrze ) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) jestem w 7 mc, mieszkam w tarnowie, chodze do dr sak, bardzo rzetelna i dokladna pani doktor:) tak wiec zamierzam rodzic na nowym szpitalu, wie ktos moze jakie tam są teraz położne, czy mozecie mi polecić jakąś polozną do porodu? fajnie by bylo wogóle poznac wiecej szczegółów dnosnie porodu i okresu po porodzie w tym wlasnie szpitalu, piszcie prosze jesli mozecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mika. Witaj na topiku mamuś z Tarnowa. Jeśli chodzi o Twoje pytanie nie pomogę. Rodziłam w Krakowie w klinice. Ale jakbyś miała jakieś pytania albo coś to pisz na tym topiku lub na gg 1137044 lub na maila olenka7olenka@o2.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już po urodzeniu.... Nowy szpital - poród - coś fatalnego! Odradzam. Same złe wspomnienia! Urodzilam w styczniu, jest marzec a jeszcze nie doszłam do siebie! Masakra! Zero zrozumienia, zainteresowania, o wszystko trzeba sie prosic a i tak zbywaja jak tylko sie da! MASAKRA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agni83
Hej Wszystkim!!! Jestem mamą dwóch łobuziaków z Tarnowa. Fajne to forum jest - jak widzę. Chętnie bym z kimś pogawędziłą. Piszcie na nowo. Pozdrawiam wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasialola
witam :) piszcie Tarnowskie Mamusie :) ja jestem z Tarnowa, mam 2,5 letnia coreczke :) zapraszam do pisania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry, A może by tak... NOVA Centrum Edukacyjne? Zapisałeś się do szkoły, ale Twój kierunek nie wystartował? Szukasz ciekawego kierunku i potrzebujesz legitymacji? NOVA Centrum Edukacyjne da Ci to, czego potrzebujesz? Bezpłatne kierunki, własne pracownie specjalistyczne i nauczyciele z pasją? Tak, to u Nas Przyjdź z dowodem osobistym i zapisz się! Liczba miejsc ograniczona, dlatego zapraszamy, jak najszybciej! ul. Krakowska 17/14 Tarnów 143000350/796400893

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia

Hej dziewczyny! A macie jakieś doświadczenia z przedszkolem Fair Play, bo zapisałam córkę 4-letnią na Klimeckiego. Przed przyjazdem do Tarnowa miałam syna w tym przedszkolu, ale w placówce w Krakowie i chciałabym poznać jakieś opinie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka

Moje dzieci uczęszczają do Fair Play w Krakowie i jesteśmy zadowoleni. Ceny mają dość niskie i przede wszystkim program zajęć jest bardzo urozmaicony. Dzieci wracają do domu szczęśliwe i zmęczone. A co do nowych placówek to w samym Krakowie też się nowe otwierają. Wiem że na Łokietka trwa teraz rekrutacja. Ogólnie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna

Szukałam wątku o Fair Play bo ma sporo dobry opinii, ale zastanawiam się tym przedszkolem w Krakowie na Łokietka bo w zasadzie tam miałabym bliżej z pracy. Czy faktycznie jest tam tak jak opisują na stronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia Polaczek
Dnia 30.03.2019 o 16:52, Gość Joanna napisał:

Szukałam wątku o Fair Play bo ma sporo dobry opinii, ale zastanawiam się tym przedszkolem w Krakowie na Łokietka bo w zasadzie tam miałabym bliżej z pracy. Czy faktycznie jest tam tak jak opisują na stronie?

Ja dołączam się do zapytania, z tym że w kwestii nowej placówki na Klimeckiego w Tarnowie. Proszę o info, będę bardzo wdzięczna za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola03
Dnia 14.02.2019 o 19:06, Gość Klaudia napisał:

Hej dziewczyny! A macie jakieś doświadczenia z przedszkolem Fair Play, bo zapisałam córkę 4-letnią na Klimeckiego. Przed przyjazdem do Tarnowa miałam syna w tym przedszkolu, ale w placówce w Krakowie i chciałabym poznać jakieś opinie 🙂

No właśnie też rozważam Klimeckiego. Jak wrażenia podczas zapisu? Uchylili rąbka tajemnicy podczas prezentacji? Ja ciągle jeszcze jestem rozdarta bo do tej pory byłam z synkiem i obawiam się posłania go do żłobka. Jak dotąd nie zostawał beze mnie przez więcej niż kilka godzin, stąd mam spore opory, ale wiem że w końcu muszę się przełamać, a słyszałam wiele dobrego o placówkach Fair Play...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liliana
Dnia 9.04.2019 o 11:23, Gość Zosia Polaczek napisał:

Ja dołączam się do zapytania, z tym że w kwestii nowej placówki na Klimeckiego w Tarnowie. Proszę o info, będę bardzo wdzięczna za odpowiedź

Teraz mają być dni otwarte na Klimeckiego w Fair Play więc myślę, że tam najlepiej będzie zasięgnąć opinii. Ja osobiście wybieram się z synkiem i zobaczymy czy będzie chętny zostać tam na dłużej 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×