Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość astryda

imie ALEK...

Polecane posty

Gość astryda

witam. moze mnie ktos oswiecic, czy to jest zdrobnienie od Aleksandra??? ja zawsze myslalam, ze Aleksander to Olek, dlatego jakos mi to nie pasuje. a moze Alek to zupelnie inne imie??? wlasnie ostatnio uslyszalam jak kobieta tak wolala do jakiegos chlopaka. strasznie mi sie spodobalo. a ze oczekuje dziecka, to mysle nad imionami intensywnie. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam znajomego Aleksandra - jedni mówili Alek a inni Olek.. a kto poprawnie to nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek moze byc od aleksandra, aleksa, alojzego... ze zdrobnieniami jest tak ze kazdy zdrabnia jak mu akurat pasuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę, że śmiało można zdrabniać Aleksandra do Alka (w "Kamieniach na szaniec" tak właśnie zdrabniali), oczywiście również Olka... a ja znam też zdrobnienie Alik :-) (i chyba to mi sie najbardziej podoba, trochę z rosyjska tak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Aleksa
Ja mam Aleksandra i mówię na niego Aleks. Uwazam, ze jest to swietne imie dla chlopca zwlaszcza, ze nie mieszkamy w Polsce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, właśnie Aleks też świetne i uniwersalne, choć w pierwszej chwili wydało mi się, że to od Aleksego :-) Olo, Oluś :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imię Alek to zdrobnienie od Aleksego... pracuje z takim jednym Aleksym - super człowiek , dlatego to imię dobrze mi sie kojarzy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę, że Alek zarówno od Aleksego, jak i od Aleksandra a w encyklopedii onetu takie zdrobnienia od Aleksandra wymieniają: Zdrobnienia: Alek, Alik, Aleksandruś, Olech, Olechno, Olek, Oleś, Olko. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksy to Alek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×