Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gdfgdf

Odpowiedzialność materialna

Polecane posty

Gość gdfgdf

Czy pracodawca ma prawo obciążyć mnie kosztami wynikłych q skutek przeprowadzonej inwentury gdy w miejscu pracy nie ma żadnych zabezpieczeń? Chodzi o sklep z odzieżą...nie ma ochrony, bramek kamer ... na zmianie jestem jedna i powierzchnia sklepu zdecydowanie przekracza limit metrów na jedną osobe obsługującą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdfgdf
"kosztami wynikłymi w skutek" :) sorki za literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniam_mniamm
tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdfgdf
hmm wyczytałam gdzieś że jest to mienie powierzone w sposób niewłaściwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA ODPOWIADA
Aby pracodawca mógł Cię obciążyć finansowo musisz podpisać zoobowiązanie przy rozpoczęciu pracy.Jeśli niczego nie podpisywałaś wielki szef może pocałować Cię w .....Jeżeli ściągnie Ci coś z pensji (oczywiście z kwoty na która podpisałaś umowę o racę)odrazu zgłoś to do PIP.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdfgdf
na szczescie niczego nie podpisalam i wyslalam do bazy umowe z niepodpisana jedna stroną wlasnie o odpowiedzialnosci, w firmie zmuszaja do podpisania tego papieru pod grozba zwolnienia wiec pewnie niedlugo przypomna mi o podpisie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie bądz głupia
i w takiej sytuacji absolutnie nie podpisuj odpowiedzialności materialnej!!Bez ochrony, kamer, bramek-sama na zmianie-nie jestes w stanie upilnować a czasem nawet nie warto za kawałek szmaty dostać po ryju. Wiem co piszę, miałam współodpowiedzialność kiedys i wiem czym to pachnie-można się załatwić na cacy. Na zmianie mojego kolegi ktoś dmuchnął narty i deskę -biedak spłacał to rok czasu-miał stale potrącane z wypłaty jakieś 30%. Ja na Twoim miejscu zastanowiłabym sie nad zmianą pracy. Prawdą jest, że teraz współodpowiedzialność podpisuje sie w prawie każdym sklepie, ale inaczej jest jak jest więcej osób i jakies zabezpieczenia, choćby minimalne. Współodpowiedzialnośc materialna ma tez sprawiać, że pracownicy będą pilnować siebie nawzajem. pozdrawiam serdecznie;) Przemyśl to sobie, czasem nie warto podpisywać takiego świstka bo można sobie tym samym założyć pętlę na szyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdfgdf
ludzie ktorzy odchodza u nas wnosza odrazu sprawy do sadu najczesciej wygrywaja i dostaja odszkodowania, pracodawca nie spelnia warunkow przede wszystkim nie moze kazac nam podpisac odpowiedzialnosci materialnej gdy on sam nie stworzyl warunkow bysmy tej odpowiedzialnosci dotrzymali, nie ma poprostu zadnych zabezpieczen, ale zauwazylam ze w firmie szykuja sie zmiany i chyba beda łatac te braki dlatego gdy wstawia conajmniej dwa zabezpieczenia moja odpowiedzialnosc bedzie niepodwazalna, juz raz mialam do czynienia ze zlodziejem na szczescie go zlapalam niestety bylam sama na salonie :/ pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×