Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kreteczka

Muszę się tym podzielić. Uwaga-drastyczne.

Polecane posty

http://pl.youtube.com/watch?v=csMl9ykOrcg&feature=related Od razu ostrzegam, to bardzo drastyczny film. Kiedyś już miałam okres niejedzenia mięsa, potem z różnych względów odeszłam od wegetarianizmu. Ale chyba wrócę. I to niedługo. Wrażliwe osoby niech nie zaglądają do tego linka, mówię poważnie. A te, które zajrzą... Czy uważacie, że człowiek ma prawo robić takie rzeczy? W imię czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez po takich filmikach ....nie jam miesa ..ale mi przechodzi .... hmm.... i znowy mi naszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryczec mi sie chce . ostatnio tez ogladalam program o futrach naturalnych i o meczarni tych biednych bialych lisow polarnych ......pozostawionych na lodzie obdartych ze skory ........na zywca!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dosyć znane 🖐️ lubię mięso i nie zrezygnuję , tych zwierząt by nie było gdyby nie człowiek . Zaczyna się obłęd , w którym za chwilę bedziemy współczuć owadom ,że giną w zimę :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie o to chodzi Julek ! chodzi o meczarnie przez jakie musza przejsc te biedne zwierzaki sa przeciez inne sposoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juliuszu, uważam, że żadna przesada nie jest zdrowa. Współczucie owadom, ze giną zima faktycznie zakrawa na paranoję, podobnie jak przypuszczenia, że marchewka też czuje ból. Chodzi mi jednak o to, czy zwierzęta muszą dla nas żyć i ginąć w takich strasznych męczarniach? Ja rozumiem, że nie każdy może zrezygnować z mięsa. Niektórzy bardzo je lubią, ja bym też z niektórych składników mojej diety nie była w stanie zrezygnowac. Ale uważam, że kto czuje się na siłach, powinien to zrobić lub ograniczyć chociaz spożycie mięsa. Ponieważ każdy mały krok się liczy. Tak myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdyby ludzie nie jedli
miesa nie bylo by glodu na swiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i przede wszystkim-czy człowiek musi być aż tak okrutny? Co mu to daje? Co mu zawiniły te stworzenia, że tak się pastwi nad nimi?... To najbardziej mnie zasmuca:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gackowata-> Juliusz !!😠 :p ok rozumiem :p można przejść na ekologiczne farmy , gdzie zwierzęta mają dobre warunki ( zanim i tak zginą bo są do tego hodowane) , można ich nie faszerować sterydami , tylko ja się pytam kto za to zapłaci , cena mięsa bardzo by wtedy wzrosła .Ludzi raczej nie stać na takie eksperymenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Ludzie to zwierzęta" wydaje mi sie niezbyt szczęsliwym porównaniem... Zwierzęta nie są tak okrutne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdyby ludzie nie jedli
Każdego roku ludzie zabijają ponad 40 miliardów zwierząt hodowlanych a także olbrzymią ilość ryb oraz zwierząt dzikich. - niepotrzebnie szkodząc środowisku i swojemu zdrowiu. Pokarm, który pochodzi z bólu i cierpienia nie powinien służyć człowiekowi do jedzenia. Świat jest pełen warzyw, owoców, ziaren zbóż, orzechów itp. wspaniałego pożywienia dla wszystkich istot. - nie trzeba przelewać krwi aby żyć. PRZEMYSŁ MIĘSNY jest współodpowiedzialny za: Panujący na świecie głód! Śmierć milionów ludzi umierających z powodu ataków serca, wylewu, cukrzycy i raka! Wycinanie ogromnych obszarów lasów pod pola uprawne! Skażenie środowiska na dużą skalę (gleba, woda, powietrze)! Powstanie chorób, zagrażających milionom ludzi np. BSE, SARS, tzw. Ptasia Grypa, itd...! Kolosalne zużycie światowych zasobów wody pitnej! Powstawanie kwaśnych deszczów! Powiększanie się dziury w warstwie ozonowej! Powodowanie nieodwracalnej erozji gleby na dużą skalę! Przekształcanie się znacznych obszarów Ziemi w pustynię! Szybko postępujące globalne ocieplenie! Doprowadzanie do śmierci oceanów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdyby ludzie nie jedli
ESKIMOSI JEDZĄCY PRAWIE SAMO MIĘSO NIE DOZYWAJĄ NAWET 25-35 LAT. Obecnie 826 milionów ludzi na świecie cierpi z powodu głodu i niedożywienia - z czego 792 miliony w krajach rozwijających się oraz 34 miliony w krajach uprzemysłowionych. 2 miliardy ludzi (czyli 1/3 populacji) nie dysponuje dostateczną ilością pożywienia. Każdego roku 12 milionów dzieci umiera na choroby związane z niewłaściwym odżywianiem. Prawda jest taka, że w krajach, których mieszkańcy umierają z głodu, uprawia się zboża, które są następnie eksportowane i przerabiane na paszę dla zwierząt hodowlanych krajów zachodnich. Etiopia dotknięta zarazą w 1984, uprawiała w tym czasie zboża z przeznaczeniem dla europejskich zwierząt hodowlanych, podczas gdy jej ludność umierała z głodu. Wstrząsające jest to, iż 80% głodujących na świecie dzieci żyje w krajach, gdzie istnieje nadwyżka produkowanej żywności, produkowanej niestety dla zwierząt, które zostaną zjedzone przez zaledwie 480 milionów ludzi z krajów bogatych. Do takiego stanu rzeczy przyczynia się przede wszystkim niewyobrażalne marnotrawstwo pokarmu roślinnego, z którego "produkuje się" mięso. Aby otrzymać 1kg mięsa, hodowane zwierzę musi zjeść prawie 10 kg paszy lub innego pokarmu roślinnego. Stąd blisko 90% upraw na świecie (w tym obszary pastwisk) przeznaczonych jest na produkcję pokarmu dla zwierząt! A oto kilka przykładów tego niesłychanego marnotrawstwa człowieka: Z tego samego kawałka ziemi, można uzyskać pokarm sojowy dla 60 osób, lub zaledwie 2 osób spożywających pokarm mięsny. 1 akr ziemi = 20.000 funtów ziemniaków, 165 funtów wołowiny amerykański przemysł mięsny wytwarza 158 milionów ton odchodów rocznie hodowla bydła - nr.1 na liście przyczyn zanieczyszczenia wód w USA 75% zbóż wysyłanych do krajów trzeciego świata zużywa się na wyżywienie bydła kraje stojące najwyżej pod względem spożycia produktów zwierzęcych to również kraje z najwyższym wskaźnikiem zachorowań na raka, choroby serca, cukrzycę, osteoporozę 50% mężczyzn jedzących mięso umiera z powodu chorób serca, 4% mężczyzn nie spożywających żadnych produktów zwierzęcych umiera na zawał 80% inspektorów hodowli kurcząt USDA nie spożywa drobiu Amerykanie spędzają ponad miliard godzin w korkach ulicznych rocznie ponad 8 milionów ton ropy wylewa się każdego roku do oceanów tylko 1 na 10 małych szympansów przeżywa podróż z dżungli do Zoo miliard zwierząt zabija się każdego roku podczas eksperymentów 1 tona papieru z odzysku oszczędza 17 drzew, 7000 galonów wody oraz ilość energii wystarczającej do ogrzewania przeciętnego domu przez pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdyby ludzie nie jedli
zgadza sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie mozgli by ich zabic jakos humanitarnie a nie tak traktowac przed smiercia? :( mi sie wydaje ze oni tak je traktuja bo sie nie maja na kim wyzyc i musza to zrobic na bezbronnych istotach :( :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdyby ludzie nie jedli
moge dodac jesli masz chec poczytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obejrzałam do konca przestałam jak tą krowe rozrywali ja radze nie oglądac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh a ja sie wychowałem na wsi i zawsze kury były zdrowe i smaczne a krowy dawały mleko i miały obsrane tyłki i wszystko było ok, dlatego do tej pory kupuje kury na wsi:P przynajmniej łeb ma pewnie dziabniety i si enie meczy to samo swinia i reszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wymiekłem przy krowie bo na niej widac było ze ja naprawde boli a własciwie to był byk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddggg7766
nie musicie całkiem rezygnować, ale np. jesc wiecej soczewicy itp. wtedy tak nie ciagnie do miesa-sprawdzilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nieeeeeeeeee
ludzie co my jemy to jest straszne... ale to mieso to jeszcze nic.. a konserwanty, rozne srodki nadajace jedzeniu lepszy zapach i smak? pola uprawne na skazonej kwasnymi deszczami i samochodami ziemi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za sadyści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do gdyby ludzie nie jedli - sama prawie nie jesm miesa (czasami tylko zeby dostarczyc skladnikow ktorych w roslinach nie ma - ze sprawdzonego zrodla) ale nie zgadzam sie, ze jedzenia by wystarczylo gdyby ludzi nie jedli miesa... Albo wszytskie rosliny byly modyfiowane genetycznie, a to tez ani zdrowe, ani ekologiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×