Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa niepewna mama

potrzebuję rad mam

Polecane posty

Gość ciekawa niepewna mama

którą kandydatkę na nianię wybrać? narazie rozmawiałam z młodymi dziewczynami i każda wydaje się miła i godna zaufania. Wiem, powinnam zaufać swojej intuicji ale to strasznie trudne, przecież będę musiała powierzyć jej moje dzieci. Co powinno zdecydować o wyborze niani. Proszę o rady. Ps. zamieściłam ten topik na tym wątku, bowiem na "nianiach" jest mały ruch. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zaufałabym żadnej niani wysłalłabym dziecko do złobka Ale jeśli już trzeba musisz zwrócić uwagę by rozmowa odbywała się w obecności dziecka by sprawdzić jak obie strony reagują na siebie. Ważne jest czy dziewczyna ma nałogi? Jak radzi sobie ze stresem? Widziałam sytuacje w ktorej zestresowana niania robi dziecku krzywdę. Możesz poprosić o przygotowanie mieszanki mleka. Pozatym plusem jest jeśli przy okazji ma swoje dzieci i referencje ktore możesz sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie zaufalam zadnej ale
przygotuj dla niej test - niech odpowie na pytania dotyczace roznych sytuacji (oczywiscie nie musi mowic prawdy niestety). ale choc sprawdzisz, czy wiesz, jak sie powinna zacgowac. Oczywiscie nich bedzie miła, czysta, inteligentna, odpowiedzialana. ONA ma zastępowac matkę, czyli CIEBIE! Nie powinna byc od ciebie gorsza, bo dziecko na tym traci - ale czy taka znajdziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym wypytala co by zrobila gdyby dziecko sie zadlawilo zanioslo od placzu wypadlo z lozeczka rozbilo sobie kolano... taki krótki test pierwszej pomocy moze to glupie ale takie sytuacje czesto sie zdarzają i lepieuj wiedziec ze taka osoba chociaz teoretycznie wie co trzeba zrobic. procz tego wypytalabym czy ma jakies doswiadczenie w opiece nad dzieckiem i jak ma zamiar spedzac z dzieckiem czas. nie wiem w jakim wieku jest dziecko wiec ciezko cos podpowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przede wszytkim już podczas rozmowy kwalifikacyjnej obserwuj ją. Czy próbuje nawiązać kontakt z dziećmi, czy zwraca na nie uwagę itd. (bez podpowiadania jej!!!). Często jest tak, że te młode są niby takie idealne a nawet nie zapytają o dzieci i nie próbują nawiązać z nimi kontaktu. To pierwszy sygnał, że nie nadaje się na nianię. Pamiętaj też, że niania to osoba, która ma cię na kilka godzin zastąpić w najważniejszym z procesów, w wychowaniu. Wówczas KONIECZNE jest doświadczenia, jakie taka niania miała dotychczas. Dobrze, jeżeli ma swoje dzieci. Najlepiej, gdy jest to osoba, która już była nianią i poda kontakt do byłych pracodawców. Pomoże też rozmowa z byłymi pracodawcami. Warto, mimo wszystko zainwestować w ukryte kamery. Nawet najpiękniej wyglądająca i zachowująca się niania może okazać się kobietą o psychopatycznych skłonnościach do znęcania się nad Twoimi dzieciaczkami. Niestety liczba ofiar takich niań nie maleje a rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój dzieciaczek ma 25 lat
nianie mają doświadczenie w opiece nad małymi dziećmi , w tym bliźniętami. Próbowały nawiązać kontakt, ale z k,olei moje dziecko jest nieśmiałe, więc potrzebuje czasu aby poczuć się pewnie w obecności kogoś obcego. Poza tym będąc z nianią w domu przez pierwsze dni (okres adaptacyjny) muszę zaprezentować jej wzorcowy model zachowania, plan dnia itd. POdpowiedzcie proszę jak wyglada Wasz dzień z dzieciaczkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie 25 tylko 2 i pół
przepraszam za pomyłkę, ale "pseudonim" nie respektuje znaków interpunkcyjnych;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hop pomoże ktoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może po prostu, zaproś nianię na którą się zdecydowałaś na 2 godzinki do domu żeby zajęła się dzieckiem i ją obserwuj, obserwuj też dziecko.Możesz jedną zaprosić jednego dnia, inną drugiego.Wtedy będziesz mniej więcej wiedział co i jak.W tym czasie możesz np gotować obiad albo coś innego.Ja bym tak zrobiła. Oprócz tego zadała bym kilka pytań które sugerowały dziewczyny Wiem, że to ciężka decyzja,życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nin-ja
Hej, koniecznie oprocz listy pytan z pierwszej pomocy dodaj liste pytan dotyczacych pomyslow niani na spedzenie dnia z dzieckiem! Zapytaj co bedzie robic z dzieckiem, jak bedzie sie z nim bawic, w co ubierze go na spacer, i gdzie z nim na spacer pojdzie. Bo jak sie okaze ze niania nie ma pomyslow (albo pojecia) na to co robic z dzieckiem, to moze skonczyc sie np na ogladaniu TV przez caly czas TWojej nieobecnosci. W wersji lepszej - kreskowek z dzieckiem. W wersji calkiem do niczego - telenoweli przez nianie. A oprocz tego pytania z cyklu jak sobie radzi w trudnych sytuacjach. Co zrobi jak dziecko nie bedzie chcialo jej sluchac, co zrobi jak sie na glos rozplacze, co zrobi jak nie bedzie chcialo jesc, spac itp. Jak bedzie dla niego przygotowywac posilki. Pomysl z zostawieniem niani z dzieckiem na 2 godziny jest super, ale pamietaj ze ona sie wtedy bedzie bardziej starac. I oczywiascie zapytaj jakie ma doswiadczenie, zwracajac uwage na to ile potrafi Ci powiedziec o poprzednim dziecku, jego zachowaniu, charakterze, ulubionych zabawach itp. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×