Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

laolaila

Prosze doradzcie.

Polecane posty

Wiem ze to powinna byc moja a raczej nasza decyzja ale prosze was o rade. Otoz jestem na 3 roku studiow. Za rok w czerwcu mamy slub koscielny. Juz teriny zarezerwowane itp. A nam sie zachcialo dzieciaczka. Juz dawno chcielismy ale ciagle byl nie ten moment. No i tak sobie wymyslilam ze jakbysmy zaszli w maju lub czerwcu to dziecko by sie urodzilo po 1 semestrze 4 roku studiow. I 3 miesiace przezd slubem. I teraz sie martwie bo nie wiem czy damy rade przygotowac to wszystko, czy w ostatnim miesiacu dam rade zdac sesje. Czy dostane dziekanke bo to beda studia uzupelniajace 1 rok wiec moga mi nie dac bo daja po skonczonym pierwszym roku. Czy schudne do slubu, czy to wszystko zorganizujemy. Czy bedziemy miec sily na to. Sens jest teraz probowac czy poczekac jeszcze rok i zrobic to na spokojnie? Tylko boje sie ze nigdy nie bedzie odpowiedniego momentu :( A niestety nie moge zrobic sobie przerwy miedzy licencjatem a magisterka bo wtedy utrace rente.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym juz teraz probowala. ja mam inna sytuacje, tez planowalismy dzidzie po slubie itd, ale nam sie zminilo i powiedzielismy sobie ze chcemy JUZ!! i masz! jak narazie nie wychodzi nam a juz 4 miesiace sie staramy i nic, lepiej juz teraz próbowac, bo i tak i taksie kchacie, a tak to bedziecie czekac po slubie. a potem okaze sie ze ktores z was (odpukac) nie moze i dopiero bedziecie tracic czas na lecenia hormonalne itd:/ takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady D88
moja droga a ty fajnie sobie to planujesz,a ty myslisz ze zajsc w ciaze to tak hop siup???No wiesz zycze ci szybkiego zajscia jak juz podejmiesz decyzje,ale to tak latwo zawsze nieprzychodzi,czasem trzeba 8 cykli czasem 4,czasem sie udaje za pierwszym razem,jednak to zadkosc,A jestes pewna ze masz zawsze owulacje??Jestes pewna ze twoj maz ma dobre nasienie??Wiek niema znaczenia,jak facet ma stres ,czy przechodzil niedawno grype to juz mozesz na 3 miesiace byc przygotowana na niepowodzenia w zaplodnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawa wyglada tak ze por roku temu zaszlam w ciaze ale poronilam. Od marca moghe sie starac ponownie. Wiec wiem ze jestesmy plodni. Wtedy zaszlismy za pierwszym razem. Teraz tez na to licze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja bym wziela ślub na spokojnie kupila super sukienke, wytanczyla sie na weselu :D:D a poxniej starała sie o dzidziusia :) jasne ze mozna na odwrót bo sama tak zorbilam ale... to nie to samo :) Jak masz mozliwosc byc piekna i cudowna na swoim slubie i beztrosko sie bawic nie myslac o tym czy dzidzia nie chce jesc czy ci mleko z piersi nie kapie czy dzidzia kupy nie zrobila... tylko poprostu cieszyc sie chwilą, to zdecydowanie polecam. dziecka ci nikt nie zabierze :) Poprostu pojawi sie po ślubie jak juz bedzie mogli sie super do tego przygotować i przezyc wszystko na spokojnie a nie na wariackich papierach bo tu poród a tu mierzenie sukni, a figora po porodzie juz nie taka, a to nie daj Boze sie dziecko rozchoruje... no takie moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak nie moga miec dzidzi? to zaoszczedzili by czasu i zaczeli juz teraz jakies lecznie. dzidzia w niczym nie przeszkodzi, a czy nie cudownie by bylo miec zdjecia slubne ze swoja dzidzia na rączkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tego ze nie mozemy miec nie biore pod uwage. Zakladajac ze zajdziemy w maju lub czerwcu, czy damy sobie z tym wszystkim rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady D88
ja tez poronilam pierwsza ciaze,a wiesz dlaczego poronilas??Znasz przyczyne??Bo ja dlugo nieznalam,niezachodzilam w ponowna ciaze ponad rok,potem poszlam do specjalistycznej kliniki i tam sie dowiedzialam dlaczego poronilam,mam niedoczynnosc tarczycy,potem musialam brac kilka miesiecy hormon tarczycy,wtedy zaszlam znowu,ale ok mysl co chcesz,ja ci zycze zeby bylo tak jak piszesz,ze bedziesz mogla jednego dnia powidziec sobie ok jutro zajde w ciaze,ale wiesz smieszy mnie to troche bo mialam taka sama sytuacje i wtedy tez tak myslalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loalia dalabys ale... uwierz miz e by to bylo na wariackich papierach... bo co innego jakby slub mialbyc rok po urodzeniu dziecka albo chociaz pól roku ale 3 miesiace to malutko czasu akurat wtedy trzeba wszystko dopinac na ostatni guzik... a maluszek akurat wtedy potrzebuje 24 godz uwagi mamy, non stop "cycka" w buzi i zmieniania pampersów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ze juz nie wpsomne ze kolezanka na pomaranczowo moze miec razje i moze wcale ci sie nie udac za pierwszym razem i akurat termin porodu wypadnie w tym czasie co termin slubu i co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaMani -ma racje na 100
załatwiajcie sobie wszystko swoim rytmem !Kup fajną kiecke,buty i bedziesz spokojnie przygotowywac sie do slubu.W innym wypadku dzidzia bedzie miała 3 miesiące jak bedziecie brali ślub tak? No to pomyśl co to bedzie dla ciebie za zabawa -a jak bedziesz karmic piersią ? a bedziesz musiała oddac dziecko na czas zabawy komuś pod opieke? A czy zaraz po porodzie twoje hormony wróca do normy? a czy figurka bedzie taka jakbys chciała ? i wiele wiele innych pytań .... Jeżeli juz planujecie to planujcie ale rozsadnie ... A swoja drogą nie zawsze w ciaze zachodzi sie za pierwszym razem nawet gdy juz raz tak miałas ...🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bralam pod uwage tylko proby przez dwa miesiace a jak nic by z tego nie wyszlo to bysmy sie postarali rok pozniej :) Wiem ze moga byc rozne przyczyny tego ze poronilam ale narazie staram sie tym nie stresowac. Bardzo duzo kobiet traci pierwsza ciaza, niektore nawet o tym nie wiedza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale chyba macie racje. Boje sie ze nie dalibysmy rady. Tylko ten instynkt...Oboje juz bardzo chcemy. Chcielismy sie postarac jak najszybciej po stracie ale ciagle jest nieodpowiedni moment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaMani -ma racje na 100
wiem ,ze każda kobieta reaguje inaczej ale ja po porodzie miałam straszliwa huśtawke nastrojów -płaczliwe dni,ciągle jakies fochy do meza ,które on znosił :) ale trwało to ok 4-5 m-cy ...i gdybym to ja miała wtedy brac slub to z pewnością popsułabym wszystkim fajną zabawe...🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loalia ja sobie wyobrazam jak to jest tak bardzo chciec. jestem z natury bardzo niecierpliwa a o pierwsza cize musielismy sie troche starać :) Mysle ze to doskonaly moment zebys mogla sie przygotowac. np kupcie farby zrobcie pokoik dla maluszka, odlozcie troszke pieniedzy na wozek , mozesz kupic mebelki itd :) Nie wiem jak tobie mnie takie rzeczy sprawialy radosc i dodawaly sil zeby przetrwac to czekanie :) Poźniej zajmiesz sie slubem i szybko ci zleci a zaraz po slubie- do dziela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loalia niee prosze cie bralam slub w 4 miesiacu... czulam sie koszmarnie bylo mi slabo duszno chcialo mi sie za przeproszeniem wymiotowac i mialam ochote wywalic wszystkich z wesela i skonczyc impreze i isc do domu spac... wkoncu okolo 2 sie zwinelam bo powiedzialam ze juz nie wysiedze... i mimo ze uwazam ze mialam super slub to zaluje ze nie zaczekalam do "po porodzie" jak juz bym odzyskala sily i wrocila do siebie... ale stalo sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p9
mamani-a moze najpierw pochwal sie ile staralas sie o piersze dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jak zaczniemy starac sie w marcu to niekoniecznie zajde w ciaze w marcu. To przeciez jest wasze zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p9 prawie rok a wkoncu i tak sie skonczylo wizytą u lekarza, tabletkami bo cykle mialąm bezowulacyjne... ale czy to wazne w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjiii
ja brałam ślub pod koniec 3 m-ca i nie zapomnę do końca życia tego jak sie czułam :O ...posłuchałam "rozsadnych" ciotek :P aby nie robic wesela z wielkim brzuchem bo to i nie potańczysz i toastu nie wypijesz a już 18 lat daawno bylo za mną :P i tu sie z nimi zgodziłam ...chciałam jak już mały sie urodzi ale wesele było w całkiem innej miejscowości niż mieszkamy więc nie bardzo mi było prosić którąś z babć aby zamiast na weselu syna czy córki zajeła sie maluchem ....ale cóż ja nie miałam jak ty takiego wyboru... staraliśmy sie prawie rok i nic a tu przed ślubem kinder niespodzianka -WYMIOTOWAŁAM POŁOWE WESELA a dalsza rodzina patrzyła na mnie z niesmakiem :O ...przezyłam ale ty powinnas sie zastanowic ...nie wspomne ,że już w 3 m-cu miałam mały brzuszek i nie miałam takiej sukienki jakż bym chciała !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pinkole
lady D88 .....droga pani doktor chcialam napisac:-o Gdy zaczelam sie starac o pierwsza ciaze trwalo to miesiac.Poronilam z powodu przyczyn mechanicznych.Po 6 mcach wzielismy sie z mezem do roboty i znow zaszlam w ciaze w pierwszym cyklu.Oznacza to ze nie kazdy musi przerabiac to samo co ty:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale moze nie pojmujesz tego
ja miałam dokładnie to samo po ślubie 2 lata staralismy sie o dziecko i nic ...syn urodził sie 4 lata po slubie ! Pomimo ,ze wszystko bylo ok! wiec daruj sobie "DROGA PANIA DOKTOR" i nie badz zgryzliwa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pinkole
ale moze nie pojmujesz tego .dlatego tez ci pisze ze nie kazdy musi przerabiac to samo co ty i zachodzic w ciaze po 4 latach staran!i to nie jest zgryzliwosc:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×