Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czy to jest dobrze

Ciśnienie!

Polecane posty

Gość czy to jest dobrze

Czy ciśnienie 148/60 jest w normie? 60 to chyba takie niskawe ale w normie za to skurczowe 148 to już podwyższone. Skąd taka różnica miedzy skurczowym a rozkurczowym? Nie znam się na pomiarach ciśnienia. Moze jakaś bardziej doświadczona osoba mi pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest skomplikowana sprawa, kardiolog ci wytlumaczy, moja mam tak mial caly czas, ale nie podejmuje sie tutaj snuc wywodu skad i dlaczego i jak to leczyla.. jedno co wiem to juz jest chorobliwy stan i nadaje sie do leczenia, jezeli jedno i drugie sa podwyzszone lub obnizone to jest latwiej leczyc, a jesli sa rozbiezne to wymaga badan i specjalistycznego leczenia, zwlaszcza w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to jest dobrze
to co? mam jechac do lekarza? czy jeszcze czekac i kontrolowac? kreci mi sie w glowie od kilku dni. jestem w 5 miesiacu ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzilabym Ci sie skonsultowac z ginekologiem, a on Cie pewnie wysle do kardiologa, wiesz nie sadze ze jeden czy dwa dni Cie uzdrowia, ale nie czekaj z tym wiecznosc, bo to nei ejst dobry objaw takie cisnienei w ciazy, zwlaszcza ze 148 to juz jest wysokie jak na ciaze i niebezpieczne dla ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to jest dobrze
zmierzylam przed chwilą jeszcze raz 147/ 65 już jakby troszke lepiej..... poprzedni wynik byl z przed godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SanSan
ja pol ciazy mialam 150/80 i gin nie robil problemu z tego powodu jak przekroczy 150 to juz jest problem-tak mowili w szpitalu bo tam tez chodzilam kontorlowac cisnienie, ale cisnienie trzeba mierzyc po odpoczynku porzadnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to jest dobrze
czy ktoś mi może wylożyc łopatologicznie dlaczego takie rożnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to jest dobrze
san san ale tu nie chodzi o to ze mam podniesione ciśnienie bo 150 to jeszcze nie tragedia tylko zastanawiam się skąd taka różnica. dzwonilam do spzitala kazali mi zmierzyć jeszcze raz za godzine i jak sie utrzyma to przyjechac szybko... nie wiem co się dzieje a jak zapytalam to mi pielegniarka powiedziala że nie musze wiedzieć takich rzeczy tylko mam się zastosowac do poleceń. Zastosuje się ale wolalabym wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SanSan
nie wiem czemu taka rozbieznosc ja u gina zawsze mialam wysokie a w szpotalu po przymusowum odpoczynku zawsze mialam nizsze i szlam do domu mam nadzieje ze w szpitalu dowiesz sie wiecej, ciekawe jakie tam bedzie cisnienie, napewno zaopiekuja sie dobrze a to najwazniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś rano mialam 90/56 a teraz 157/ 130.... we lbie mi się kreci... coś z tym moim ciśnieniem nie za fajnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie lekcewazcie tego!!Ja z cisnieniem 150/70 wyladowalam w szpitalu!Lekarze powiedzieli ze nie powinno sie dopuszczac by cisnienie przekroczylo 140 bo moze sie odkleic lozysko lub dziecko bedzie nie dotlenione.Dostalam leki na wyrownanie cisnienia.Zreszta poczytajcie na stronach z czym\"to sie je\":-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tezs jestem zdania ze wysokiego cisnienia nie mozna lekcewazyc, ja przez opuchlizne w ciazy nabawilam sie wys cisnienia, a przez to zawroty glowy, bole brzucha, potem juz bylo szybko troche skurczy, eozwarcie a jak zaczelam leczyc cisnienie to bylo za pozno i w 35tyg urodzilam, gdybym sie wziela od poczatku za mierzenie i leczenie cisnienia pewnie bym donosila do 40tyg:) co prawda nie zaluje wczesnego porodu, maly zdrowy itd ale po co mi to bylo, moglo sie zle skonczyc, moj gin uwazal ze moje cisnienie jest ok bo mialam 120/80 potem 130/90 i faktycznie to jest ok ale dla kogos kto mial normalne cisnienie przed ciaza, ja bylam niskocisnieniowcem miewalam 90/50 a i tez 80/50 wiec przeskok do 13/90 powinien byc juz leczony a ja czekalam z leczeniem az juz po omacku chodzilam po scianach a na cisnieniomierzu pokazalo sie 150/100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noo z tej publikacji to mam stan przedrzucawkowy bo juz na oczy nie widze leb mi peka i cisnienie powyzej 140... oki ide sie polozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NA ciśnienie podwyższone trzeba bardzo uważac !!Mnie na porodówkę przyjęli ze stanem przedrzucawkowym własnie-miałam 140/80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani, NATYCHMIAST idź do lekarza albo od razu do szpitala! Skaczące ciśnienie o takim rozrzucie, nawet gdy sie nie jest w ciąży, jest bardzo niebezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saraszyd
Dobre parametry ma mój ciśnieniomierz SmartCardio. Może nie jest najtańszy, ale na pewno bardzo szybki i wydajny. Baterie to nie pamiętam kiedy ostatnio w nim wymieniałam, a cały czas na wyświetlaczu pokazuje mi się całkiem spora jej ilość. To jest made by Sanity, czyli sprzęt polskiej firmy a nie Chińczyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak to prawda, mogę potwierdzić. Odkąd mam SmartCardio nie męczę się z samym zapięciem ciśnieniomierza na ramieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdarza mi się sprawdzić sobie natlenienie krwi jak jestem u brata on ma taki specjalny sprzęt, to się nazywa DuoControl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam jak na razie dobre doświadczenia ze SmartCardio mierzy szybko i nie dociska ręki na siłę, co jest ważne zwłaszcza dla żony, która ma delikatniejsze ramię ode mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupowałam tacie Senior z zasilaczem i z tego co mówi jest zadowolony. Dobrym pomysłem jest tutaj zasilacz na pewno. Wcześniej tatko musiał się męczyć z wymianą baterii, które są przecież małe nieporęczne i jeszcze do tego ciasna mała klapka więc miał często z tym problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żona wynalazła w internetach Easy med i dobrze nam wybrała, ciśnieniomierz mierzy szybko, bez jakiegoś bolesnego dociskania ręki przez mankiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest ranking z porównaniem ciśnieniomierzy na http://rankingcisnieniomierzy.pl/. Mi się to porównanie przydało jak szukałem ciśnieniomierza w prezencie dla babci wcześniej miała jakiś dziadowski niedokładny i jeszcze dociskał mankietem w rękę aż ją bolało ramię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam

fajnie mi się korzysta z Simple, ten model to mi w ogóle starszy brat podpowiedział który niestety ale od dawna ma coś z serduchem i mierzy te ciśnienie odkąd sięgam pamięcią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna

Jusz jakiś czas temu zamawiałam SmartCardio + Pulsooksymetr DuoControl i też nie narzekam, wysoka jakość w przystępnej cenie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekii

Nam też pięknie służy Simple jak na razie i niech już tak zostanie, bo ostatnio nie miałem szczęścia do ciśnieniomierzy. Tutaj nic się nie psuje, przewód jest dłuższy przez co można sobie wygodnie usiąść ze wszystkim nie trzeba się jakoś gimnastykować i wyginać ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta
Dnia 16.04.2019 o 14:34, Gość tomekii napisał:

Nam też pięknie służy Simple jak na razie i niech już tak zostanie, bo ostatnio nie miałem szczęścia do ciśnieniomierzy. Tutaj nic się nie psuje, przewód jest dłuższy przez co można sobie wygodnie usiąść ze wszystkim nie trzeba się jakoś gimnastykować i wyginać ;P

Świetny ciśnieniomierz tez go polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamk

Jeżeli chodzi o dziadka czy też babcie to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie ciśnieniomierz Senior. Jest on bardzo łatwy w obsłudze, tak, że nikt nie będzie miał z tym problemów a do tego wyświetlacz jest bardzo duży. Ma też wbudowaną pamięć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba

Dla mnie bardzo ważna jest dokładność pomiaru, zawsze sprawdzam czy ciśnieniomierz ma atest lub badania kliniczne. Ewentualnie idę do lekarza i u niego sprawdzam i porównuję. Tak wybrałem dla dziadków ciśnieniomierz Senior bo mam do niego zaufanie, że pokaże dobry pomiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta

Próbowałam już kilku ciśnieniomierzy i w sumie zawsze zadowolona byłam ze sprzętów przygotowywanych przez Sanity, tak więc takie modele jak Simple czy Senior myślę że będą sensowną propozycją i warto na nie zwrócić uwagę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×