Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czerwone rajstopy

wasz OBIADOWY SPECJAŁ to ...

Polecane posty

Gość czerwone rajstopy

podajcie wasze ulubione przepisy na pyszny obiadzik, taki ktory chetnie gotujecie, bo u mnie w kolko jedno i to samo. chcialabym upichcic cos innego niz zawsze, zaskoczyc meza;) moga byc to przepisy szybkie i latwe, jak i te wymagajace wiecej czasu. napiszcie cos, bo mam ochote gotowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajo sadzone ze szpinakiem
i ziemniaczkami z koperkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwone rajstopy
a jak przyrzadzasz szpinak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaczka z
jabłkami do tego sos beszamelowy ,kluseczki i czerwona kapustka pycha mniamn;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajo sadzone ze szpinakiem
mrożony m podsmażam na patelni z masłem, zielem angielskim, liściem laurowym, dodaje czosnek wciśnięty, pieprz sól i na końcu śmietane,mniam pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z serii \"szybkie i łatwe a inne niz zwykle\": - naleśniki meksykańskie (na patelni posmażyć mięso mielone z pokrojoną cebulą i pieczarkami, pokrojona w kostke papryka i pomidorami, czerwona fasolą, kukurydzą, groszkiem, żółty ser w kostkę (zależy co ma się pod ręką ;) ), dolać przecieru lub soku/sosu pomidorowego, doprawić, dosypać ziół i taką gęstą masę zawijać w naleśniki) - naleśniki ze szpinakiem (pokrojona w kostkę cebulę i ze dwa ząbki czosnku przysmażyć na złoto na patelni, w to wrzucić zamrożony szpinak, rozmrozić i odparować, doprawić zmiażdżonym czosnkiem, pieprzem, sosem sojowym, dodać opakowanie sera pleśniowego lub fety pokrojone w kostkę i to ładować w naleśniki. Można zapiec z plastrem sera żółtego na górze) - zupa meksykańska (podsmazyć drobno pokrojona lub zmielona wołowinę i cebulę, przełozyć do gara, dolać wody, pogotować trochę, dodawać pokrojona paprykę (można rózne kolory), białą i czerwoną fasolę (najlepiej w ostrej zalewie), kukurydzę, sok pomidorowy, a na koniec duuużo startego żółtego sera i posiekana natke pietruszki. Niby \"tylko\" zupa, a jest strasznie sycąca) - kurczak z pieczarkami w sosie śmietanowym (podsmażyc na patelni na maśle kurczaka z duża ilością cebuli, przełozyc do garnka i gotować, dorzucając pokrojone w plasterki pieczarki, doprawić przyprawą włoską lub ziołami prowansalskimi, dodac sporo śmietany. W międzyczasie ugotować makaron lub ryż - danie gotowe w pół godziny. Danie naśladuje \"Pomysł na...\" z kurczakiem) Też ostatnio mam wrażenie że gotuję \"ciągle to samo\" więc chętnie poczytam wasze pomysły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy zależy mi na zrobieniu dobrego wrażenia na gościach to robię ciemny sos pieczeniowy z borowikami. Robię też pieczenie i rolady mięsne. Podaję czasami przecieraną zupę cebulową. moim specjałem są wszelkie potrawy z grzybami leśnymi, które kocham zbierać i pożerać. W domu na co dzień lubię robić i jeść zapiekankę z makaronu, mięsa, warzyw i sera. Uwielbiam placki po węgiersku. Zajadam się wszelkimi pierogami, pyzami, kopytkami, kluskami śląskimi, kluchami na parze i... jajkami sadzonymi z kwaśnym mlekiem, mizerią i młodymi ziemniaczkami.:D Ja w ogóle uwielbiam się zajadać a to niestety odbija się na figurze.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makaron z krewetkami (na szybkiego) skladniki na 2 porcje: - 1/3 opakowania makaronu (paczka 500g) - 2 lyzki oliwy (lub oliwa i maslo) - 10 czarnych oliwek pokrojonych w krazki - lyzeczka wiorkow ostrej papryki (lub rownowartosc swiezej, lub cayenne) - lyzeczka suszonej bazylii - 15-20 srednich krewetek (surowych, rozmrozonych, obranych) - szczypta-dwie soli morskiej - 1/3 szkl. slodkiej smietany - 3-4 lyzki startego parmezanu - swieza zielenina do posypania, np. pietruszka, bazylia, szczypior ... wykonanie: 1. gotujemy makaron 2. na patelni podgrzewamy oliwe, dodajemy oliwki, bazylie, papryke i podsmazamy az zapachnie 3. dodajemy krewety oraz sol i smazymy 1-2 minuty 4. wlewamy smietane, dodajemy ser 5. trzymamy na malym gazie do ugotowania makaronu 6. na koncu wsypujemy swieza zielenine i polewamy sosem makaron na talerzach, mozna zmielic troche pieprzu i soli wg. zapotrzebowania na wierzch ps. jezeli kupimy krewetki uprzednio ugotowane, pomijamy smazenie ich, a poza tym wszystko tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość disgusting
makaron z marchewką????a co to za danie??za przeproszeniem brzmi strasznie:oobiadowy specjał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- torilla ze szpinakiem i kurczakiem zapiekana w sosie pomidorowym - nalesniki z kremowym nadzieniem (szpinak&kurczak&smietana) - owoce morza z warzywami z patelni - zupa krem jarzynowa - szaszlyki z grilla - pasta z lososiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja namiętnie ostatnio robię roladki ze schabu.Tłukę schabowe,solę i pieprzę,w wkładam co mam w lodówce.Ostatnio była to czerwona papryka(pasek),kawałek ogórka kiszonego,kawałek pomidorka i cebulki.Zawinąć,spiąć wykałaczkami i obsmżyć.Potem podlać wodą i dusić.Jak są już prawie miękkie,dodać do sosu resztkę ogórka,resztę papryki,albo pomidora albo przecier,doprawić.Na koniec podbić śmietaną.Do tego kluski kładzione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szewczyk burczymucha
szynka z miodem. Podana na solonych krakersach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprosze o przepisy dokladne
- torilla ze szpinakiem i kurczakiem zapiekana w sosie pomidorowym - nalesniki z kremowym nadzieniem (szpinak&kurczak&smietana) -ciemny sos pieczeniowy z borowikami, pieczenie i rolady mięsne -zapiekankę z makaronu, mięsa, warzyw i sera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amito - moja siostra robi takie właśnie roladki z fasolką z puszki, grzybkami z octu, ogórkami konserwowymi i cebulą, mięso smaruje jeszcze musztardą francuską (tą z całymi ziarenkami). Może brzmi lekko dziwnie, ale polecam, spróbuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no faktycznie trzeba speca
nie trudno sie domyslic jak moze smakowac marchewka z cukrem i vegeta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przesadzaj, czasem najprostsze rzeczy mogą smakować inaczej niż by się wydawało. Próbowałaś kiedyś np pieczonej pietruszki, kiorzenia? Marchewka może być dobra. Póki nie spróbujesz nie kombinuj. U mnie obiadowy specjał to zapiekanka z ziemniaków, wiem mało wykwintne. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość disgusting
nie przekonuje mnie to, że wszyscy chcą przepis:) Poza tym chyba nietrudno się domyślić, z czego to danie się składa, jedząc je;) Lubię makaron, i lubię taką startą marchewkę, podsmażoną-jako dodatek do drugiego dania. Aż spróbuję to jutro połączyć, przeciez sie nie otruję;) Dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja2n
Kilka ostatnich obiadów: Udka kurczaka z pieczarkami w piwie Pieczony łosoś Chilli con carne Boeuf Stroganow Udka duszone z papryką Żołądki z pieczarkami Poza tym: Różnego rodzaju potrawki, gulasze czy jednogarnkowce mięsno-warzywne typu bogracz, fasolka po bretońsku, bigos, etc. Curry z czym się da Jak sezon to warzywa nadziewane Pulpety w sosach Kurze piersi, skrzydełka, makarony na ochnaście sposobów Zapiekanki mięsno-warzywne etc... etc... zależnie od ochoty, czasu na stanie przy garach, zawartości lodówki... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×