Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fvsdkldfv

jak i ile piec mięso w piekarniku

Polecane posty

Gość fvsdkldfv

chodzi mi o pieczeniu w folii, mięsko na kanapki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniej więcej tyle ile waży
mięso, np. kilogram karczku piecze się ok. godziny, z czego pierwsze 15 minut w ytemperaturze ok. 220stopni a potem obniż temperaturę na 180-170 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fvsdkldfv
a ile musi się wcześniej dusić w przyprawach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaz w piekarniku
najlepiej sie piecze i smaży w piekarniku na gaz! Każdy elektryczny piekarnik daje zły smak mięsu czy ciastom. Wychodzi potem po wyjeciu z piekarnika takie kluskowate i nie smaczne mieso. nawet trudno je pociac. A jak usmażysz czy upieczesz w gazowym piekarniku to CUDO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniej więcej tyle ile waży
nie dusi się wcześniej mięsa, tylko dikładnie posyp przyprawami takimi jakie lubisz, włóż to mięso do worka i daj na godzinę-dwie do lodówki, albo na całą noc, a następnie prosto do piekarnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniej więcej tyle ile waży
co ty bredzisz o piekarnikach elektrycznych ? :P zły smak, długo nad tym myślałaś, jak nie umiesz gotować czy piec ciast, to nie zwalaj tego na piekarnik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fvsdkldfv
dziękuję bardzo za odp, dzisiaj upichcę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaz w piekarniku
tak bardzo proszę abyś mnie nie obrażała....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fvsdkldfv
aaaaaa jeszcze jedno pytanie, czy piekarnik musi być rozgrzany???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzie mi do ciebie
inaczej się piecze w piekarniku elektrycznym, inaczej w gazowym - to po pierwsze po drugie - gdyby NAWET to co pisze tu ktoś o tych rewelacjach na temat wspaniałych właściwości płomienia gazowego :D było prawdą - mięso w rękawie foliowym raczej nie jest w stanie tych dobroczynnych wwłaściwości doznać :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzie mi do ciebie
piekarnik powinien być rozgrzany, wtedy białko szybko się ścina i mięso jest bardziej soczyste. Polecam szybkie obsmażanie na patelni mięsa przed pieczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fvsdkldfv
dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\'Każdy elektryczny piekarnik daje zły smak mięsu czy ciastom. Wychodzi potem po wyjeciu z piekarnika takie kluskowate i nie smaczne mieso\" a skad ta teoria??? niechybnie miales'as zepsuty piekarnik :( pierwsze slysze, jeszcze mi nigdy w zyciu nic brzydkiego sie nie zrobilo w elektrycznym piekarniku :o no szczegolnie mieso kluskowate mi nigdy nie wyszlo :D w odpowiedzi na pytanie padlo juz kilka porad, ja jeszcze dodam, ze koniecznie do NAGRZANEGO piekarnika trzeba dac mieso, bo inaczej pusci soki. ja w ramach miesa do chleba (jak rowniez zaraz po upieczeniu na cieplo) robie schab - nadziewam go do srodka czosnkami, a na wierzchu obficie nacieram sola, pieprzem i majerankiem, niech sie tak kisi przez noc, potem pieke pierwsze 15 min. w maksymalnie nagrzanym piekarniku, nastepnie zmniejszam temp. prawie o polowe i pieke, az bedzie w srodku dopieczone, ale jeszcze rozowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. zamrazanie miesa 'psyje' jego konsystencje troche, szczegolnie jesli chodz o szlachetniejsze miesa typu poledwica czy schab, tak z wieprza jak i wolu. nie sa juz potem takie delikatne po upieczeniu i wilgotne. mieso staje sie takie troche porozsychane i wiorowate jakby, mniej trzyma potem wode, bo w procesie zamrazania zmienia sie struktura wlokien - dlatego nie mozna drugi raz zamrazac, bo do lekko ' rozstapionych' wlokien powlaza bakterie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzie mi do ciebie
no tak, ale ja to rozmorżone mięso piekę a nie zamrażam ponownie Generalnie jestem za jedzeniem świeżej żywności, ale czasem zamrożenie jest najsensowniejszym rozwiązaniem. Poza tym zamrożenie mięsa już przyprawionego oszczędza czas i jest wygodne, co dla mnie jest ważne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joordano
Czas pieczenia zależy od wielkości sztuki mięsa. Im większy tym dłużej się piecze. Zapieczenie w wysokiej temperaturze jest konieczne ,co przedmówcy wczesniej uzasadnili. Osobiście maceruję w ziołach 2-3 dni. Praktykuję również przyprawianie przed zamrożeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zusa
ja nie piekę w piekarniku tylko "duszę" w garnku na gazie Mam owalny garnek ze szczelną pokrywą. Wlewam ok.1/3 wysokości wody i zagotowuję w tym garnku. Do wrzącej wody władam mięso w rękawie, przykrywam pokrywką i "gotuję" na małym gazie. I tak np: 1kg mięsa - to 1 godz.,1,20 kg mięsa- 90 min itd..Po tym czasie zgasić gaz i koniecznie zostawić do wystudzenia. Wcześniej mięso umyte i wytarte papierowym ręcznikiem nacieram solą, czosnkiem wyciśniętym z praski ( ja daję dużo) i obsypuję majerankiem - sporo wklepuję w mięso. Następnie formuję kształt i sznuruję lnianą nicią (sznureczkiem) jak np.baleron. Przykrywam i zostawiam na noc w lodówce.Potem pakuję do rękawa,zawiązuję końce i reszta jw.Mięso aby było soczyste musi koniecznie wystygnąć w garnku w którym się gotowało. Oprócz fantastycznego smaku jest jeszcze sporo sosiku. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fidis
a lepiej w folii czy może w torebkach do pieczenia? jaka to różnica, w sensie w smaku później? z tego co słyszałam torebki fajnie \"zatrzymują\" aromat i wartości odżywcze. jest jakaś różnica jeszcze? w folii też nie wysycha, ale jakoś te torebki do pieczenia mnie kuszą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywam specjalny termometr do pieczenia miesa wystarczy wkuc w mieso, wstawic do piekarnika i czekac , az wskazowka termometru dojdzie do odpowiedniej tepmeratuty :) mieso wychodzi soczyste , nie spieczone, nie suche kosztuje ok 15-20 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zusa - spróbuję Twój sposób, brzmi sensownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ners
Miesko ? podobno 1kg /h piekarnik gazowy ? lubicie z oparami spalonego gazu? prodiz tez dobry, podlac na koncu szklanka czerwonego wytrawnego wina, pychota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ners
A w folii nie zapomniec ponaklowac, bo wywali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mięso powinno się posypać ulubionymi przyprawami a następnie na zwykłą blachę do piekarnika, co 10 minut trzeba podlewać olejem zeby uzyskać skórkę.. :) piec pół godziny w temperaturze 175OC i godzinę i temperaturze 150OC :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedouczony_cynik
tyle ile wazy? nie wiedzialem ze krowa wazy w minutach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy ktoś wie dlaczego mi rękaw do pieczenia pęka?? Wkładam mięso do rękawa, szczelnie zamykam. Wkładam taki pakunek do nagrzanego piekarnika a rękaw zamiast "urosnąć" (wiecie tak wypełnic się do góry) to oklapuje i widze, że dziurka na wierzchu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo rękaw trzeba ponakłuwac. Zanim wlowysz do piekarnika zrób kilka dziurek wykalaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaszo
napeklowałem z wędzeniem mi nie wypaliło co teraz zrobić ? upiec ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×