Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bywalec1

TOKSOPLAZMOZA - nie lekceważcie tego zagrożenia!!!!!!

Polecane posty

Julakak moje gratulacje fajnie ze sie odezwalas potrzeba nam takich właśnie wpisów ktore podniosą nas na duchu i pokazują ze z ta choroba mozna wygrać :) Asia Z tego co wiem to jeśli wszystko jest ok mozna normalnie rodzic naturalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gien3 -----> Postępowanie jest prawidłowe. Nie można wykluczyć świezj infekcji więc rovamycyna jest konieczna. Ale badania powinny być okresowo powtarzane co - być może - pozwoli na jakimś etapie zrezygnować z antybiotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juliakkk
Pewnie dziodzia nie miala badanych wartosci w tym samym lab co Ty. Mnie tez nie pobierali w szpitalu krwi na badanie na tokso i dziecku w celu porownania wartosci. Mala tez mala wyzsze igg niz ja. Wazne jest ze igm jest ujemne, ale to jeszcze nie koniec. Powinni pobrac dziecku krew na przeciwciala iga dodatkowo i te rowniez musza byc ujemne.Na koniec po okolo 2 miesiacach powinno bc zbadane igg i musi nastapic ich spadek w odniesieniu do wartosci po porodzie. Jezeli tak bedzie, tzn ze przeciwciala igg nie są dziecka, a Twoje i to calkowicie wyklucza zakazenie. Jesli beda sie utrzymywac na tym samym poziomie lub wzrosna oraz ich awidnosc bedzie rosnac, to wtedy pomimo ujemnego igm oraz iga mamy do czynienia z wrodzona toksoplazmoza. Jednak taka sytuacja jest rzadka by igm oraz iga byly wtedy ujemne. Takze najgorsze masz juz za soba: igm ujemne obraz usg i bad dna oka sa prawidlowe, wiec mysle ze to formalnosc, i pozostale bad calkowicie wyklucza chorobe czego zycze:) Proponuje jeszcze zrobic usg watroby i sledziony tak na wszelki wypadek. Rowniez powtorne usg mozgu po 2 mies w ramach kontroli. procedura wykluczenia wrodzonej tokso chwilę trwa, ale dla calkowitej pewnosci nalezy zobic wszystkie badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczepan
do Juliakkk: kurde ale jestem zamotana!!! Zamiast swojego nicka wpisałam Twój. I dzidzia mialo byc zamiast dziodzia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, obiecałam że napiszę jak wszystko się wyjaśni. Mała urodziła się 27.01, wyniki jej badań igg152,1 igm 0,209 ( czyli igm ujemne), pani dr powiedziała że to najprawdopodobniej ode mnie. Rany zjadłam 44 opakowania rova (o ile dobrze policzyłam), dodam,że rova brałam od 17 czy 18 tyg. 3 razy dziennie, na dodatek na koniec ciąży miałam zapalenie oskrzeli i trafiłam do szpitala. Tak więc dziewczyny głowa do góry! Dziękuję ze założenie tego forum, bardzo mi pomógł. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RACH79
Witam i prosze o pomoc !!!!!!! Złapałam infekcje wirusową i od wczoraj gorączkuje. Do 38 stopni nic nie robie ale powyżej mam zalecony Apap najlepiej 3 razy na dzien , ale niestety w mojej sytuacji taka dawka obniża mi temp. na ok 3-4 godz. Czy któraś z was przyjmowała Apap w większych dawkach???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dzisiaj powtórzyłam badania na toxo i moje wyniki to IGG 497,8 a IGM nadal wynik ujemny to są wyniki z dzisiaj a wcześniejsze były igg537 igm ujemne co o tym sądzicie to dobrze czy zle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Secret123456789 serdeczne gratulacje.A miałaś robione w szpitalu jeszcze jakieś badania typu usg głowki lub badanie dna oka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Secret fajnie ze napisałaś, gratuluje dzidziusia:-) daj znac czy dziecko mialo jeszcze jakies badania? pozdrawiamy ps urodzilas chyba troche wczesniej co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Secret moje gratulacje ciesze sie ze z dzieckiem jest wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała miała robione usg głowy wyszło ok, badanie słuchu jesli chodzi o termin to tydzień wczesniej w 39 tyg., poszłam w niedziele miałam miec robiona cesarke w poniedziałek, po zbadaniu lekarka poweidziała ze zrobią dziś i nie musiałam czekac do dnia nastepnego, bo nisko była główka, i niby zebym nie zaczeła rodzic w nocy, skórcze sie pisały ja nie czułam. co do infekcji jak wspomniałam wczesniej miałam zapalenie oskrzeli też na początku brałam apap jak miałam gorączke, poszłam do lekarza dostałam rutinoskorbin, brałam czosnek z mlekiem, miód w litrach, ale i tak wszystko sie rozwinęło, jak zobaczył mnie mój ginekolog, bo musiałam isc na nst, kazał tego samego dnia przyjsc na oddział, nawet dobrze bo juz nastepnego dnia było inaczej, nawet pokój miałam osobny, po tygodniu wyszłam, a dostawałam zastrzyki, inhalacje, sterydy. co do cesarki to jestem w szoku ze tak szybko doszłam do siebie, wszystko moge robić. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przestraszonamama
mam pytanie. jestem w ciązy w 5 tygodniu i dziś jakos bezwiednie zrobiłam cos głupiego. włożyłam gołąbki oczywiscie z surowym mięsem do wody prawie gotującej się i po kilku minutach - woda jeszcze sie nie gotowała - włozyłam palec do tej wody, żeby spróbować czy jest dobrze doprawiona. jak juz go oblizałam to dotarło do mnie zagrożenie toksoplazmozą. czy w ten sposób można się zarazić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprosze o interpretacje bo sama juz nie wiem: IGG 573,2 IU/ml (dodatni) IGM 0,841 (w IU/ml (wątpliwe)- gdzie powyżej 0,8 jest wynik dodatni Z gory dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulina8912----> Nie, poziom IgG nie ma tu zanczenia. Nawet gdyby wzrósł nie oznacza to nic złego. Doradzalbym skonsultować się z doświadczonym w emacie toxo zakaźnikiem bo myśle że rovamycynę birerzesz już niepotrzebnie. o przestraszona mama-----> prawdopodobienstwo zarażeia się w ten sposob toxo oceniam na 1: 100 000 000 :) Natomiast przy probowaniu palcem prawie-gotującej-się-wody prawdopodobieńswo oparzenia jest b. duże ;) o karolla23 ------> nie piszesz w ktorym t.c. jesteso b. istotne. Wyniki sugerują przebyte stosunkowo niedawno ale już zakonczone zakażenie. Sprawę trzeba wyjaśnić ponawiając badania najlepiej wraz z awidnością IgG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy moje maleństwojest zagrożone ??? Na USG rozwija się prawidło, na prawdę nie wiem co myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bywalcu dzisiaj byłam z tymi wynikami zleciła mi awidność i dalej rovamecyne na 3 tyg już sama nie wiem i 2 marca na usg 3 d czy wszystko ok z bobikiem i płeć przeraża mnie ta toxo nie iem co myśleć moze teraz nie ma zakażenia a jak na początku się zaraziłam IGM już drugi raz badałam ujemny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola 23 też miałam podobne wyniki igg 537 ale gm ujemne a lekarka przepisała ci rovamecyne co ci powiedziała też robiłam w 12 tyg po 3 tyg brania rovamecyny spadło do 497 ale dalej przepisała i awidność teraz jestem w 15 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyniki odebrałam dzisiaj jutro jadę na wizyte. Nawet jak masz ujemne IGM to bierzesz antybiotyk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie tak juz 7 opakowań zjadłam teraz 7 przepisał zrobie ta awidność sama tez sie boje bo nie rozumiem tych działań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też się pogubiłam. Mam nadzieję,że jutro wszystkiego się dowiem. Boję się tylko, że jeśli mam zakażenie które zakończyło się stosunkowo niedawno to mogło zaszkodzić dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daj znać bo przypadek podoby zobaczymy co Tobie powie i nie martw się głowa do góry damy rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęśliwa mama Oliwki
Witam, w 34 tyg. ciąży zrobiłam pierwsze badanie na toxo okazało się ze jestem najprawdopodobniej w trakcjie infekcji, moje wyniki badań to : igg 250 igm 1,27 (norma do 0.8) Awidność 70 procent Pomimo wysokiej awidności lekarze w klinice uniwersyteckiej w Krakowie nie byli w stanie określić wyników badań, płacz stres i panika co będzie z dzieckiem. Włączoną miałam rovamecynę do końca rozwiązania, nawet w trakcjie trwającego porodu brałam tabletkę. Choć nie jestem z Krakowa zdecydowałam się na poród w szpitalu na Kopernika gdzie po porodzie odrazu zostały zrobione wszystkie badania dziecka łącznie z cytomegalią różyczką i inne. Oliwka całkowicie zdrowa !!!!!! Dziękuję lekarzom za opiekę, polecam ten szpital w takich przypadkach. Oliwka ma 6 tygodni a my cieszymy się macierzyństwem. Dodam, że lekarz nie zlecił mi badań, zrobiłam je sama (tak przypadkiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluje szczęśliwa mamo:) ty jesteś w tej dobrej sytuacji znaczy byłaś że to późnym etapie ciąży to jest małe prawdopodobieństwo uszkodzenia dziecka najgorzej w pierwszych miesiącach. jeszcze raz gratuluje i wszystkiego dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie :) Jak już wcześniej wspominalam jestem w 14 tc. Dla przypomnienia moje wyniki: IGG 573,2 IU/ml IGM 0,841 IU/ml wynik wątpliwy Jestem po wizycie u lekarza, który stwierdził że jest to już przebyte zakażenie I nie ma zagrożenia dla dziecka. Dla pewności kazał zrobić awidność IGG. Nie wdrozyl tez żadnego leczenia. Co o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam czekałam właśnie na twoją wypowiedz ja już nie mam zielonego pojęcia co myśleć moja mi powiedziała wczoraj ze nawet jak wyjdzie awidność wysoka to i tak do końca ciąży rovamecyna ziwne to troche jest 2 razy robiłam te badnia igg537 spadło po 3 tyg do 497 a w obu badaniach igm ujemne teraz awidność nie rozumiem tego mówi że na usg wszystko wporządku ja tam mogę brać nie przeszkadza mi to tylko czemu tobie nie wdrążają leków albo ktoś jest nie douczony bo innego wyjścia nie ma a wychodzi na to ze raczej moja gin i tym wszystkim tylko się denerwuje bo wychodzi ze miałam już igm ujemne może teraz twierdzą jak wcześniej w poście pisali że infekcja może się powtórzyć nie wiem bywalcu co sądzisz bo dla mnie to jest dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie zapomnialam sie spytać o ponowne zakażenie, ale z tego co czytałam to nie można drugi raz chorować na toxo przez przeciwciała które wytworzyły się w organizmie. Podobno chronią przez całe życie, ale moze sie mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pytałaś czy igg świadczą że infekcja była nie dawno bo moja tak twierdzi ze wzgledu na wysoki poziom igg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×