Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość schaboszczakowa

mam schab co zrobic an obiad?

Polecane posty

Gość mniaam
Konczita, ty jak zawsze kompetentna w temacie.:) Wyrazy uznania! Chętnie skorzystam z twoich rad, bo według mnie, to ty masz rację, jak zawsze zresztą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam schab z tego przepisu - taki w skórce pomidorowej i musze przyznac ze był pyszny nie zostało nic, ani kawałeczka :)) Składniki: 2 kg schab 3 łyżki koncentratu pomidorowego 2 łyżki oliwy z oliwek 4 ząbki czosnku 1 łyżeczka masła 1 łyżka mąki ziemniaczanej 1 łyżka ziaren sezamu sól, pieprz Sposób przyrządzenia: Mięso obrać z błon, umyć, osuszyć. Czosnek obrać, zmiażdżyć w prasce, wymieszać s Olą i pieprzem i tą pastą natrzeć starannie mięso. Zawinąć w filię i pozostawić na noc w lodówce. Na patelni rozgrzać łyżeczkę masła i skarmelizować na nim koncentrat pomidorowy, wystudzić. Przełożyć do kubka, dodać oliwę, mąkę ziemniaczaną, szczyptę soli i taką ilością pieprzu aby było pikantne, zmiksować. Mieszaniną tą starannie natrzeć schab, obsypać ziarnami sezamu. Piekarnik nagrzać do temperatury 250 stopni piec 10 minut, a następnie obniżyć do 170 , podlać kilkoma łyżkami wody i dopiec polewając powstałym sosem. Podawać na udekorowanym półmisku. Uwaga: koncentrat pomidorowy można zastąpić keczupem ale wtedy odpowiednio zmniejszamy ilość oliwy i przypraw. Możemy podawać też jako danie gorące. Zobacz jak wygląda pysznie;) http://pychotka.pl/przepisy-kulinarne/wieprzowina/wielkanocny-schab-na-zimno-w-pomidorowej-sk%F3rce.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitkakochającazupki
schab pieczony w cebuli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do suchosci miesa ,ja używam ....aptecznej strzykawki i wstrzykuję w mieso masło ,ser topiony oliwe z oliwek ,co się nawinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolaDD
Schab po sztygarsku - pycha , schab peklujemy w środku robimy tunel i napychamy zamrożoną cienka kiełbasą i do piekarnika , po upieczeniu plastrujemy i robimy sos np pieprzowy z Knora polewamy ,podajemy z ziemniaczkami bądź s kluskami np śląskimi smacznego to danie slaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halszjaboj
Mnie zawsze schab wychodzi twardy i łykowaty, co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
zastosuj sie do wskazowek z poprzedniej strony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiakier
A ja gorąco polcem schab gotowany. Wystarczy go doprawić majerankiem , solą , ja jeszcze daje wegetę. Obwijam w folię do pieczenia , folię obwijam sznurkiem , daję do garnka z wodą (wody nie przyprawiamy ). Schab gotuję 1 h , zostawiam do ostygniecia w garnku i w wodzie , a potem całośc na noc do lodówki , od czasu do czasu można go obrucić w tej wodzie. Pyszne do chleba i jako sztuka mięsa. Ostatnio poddusiłam brokół z młodą marchweką i położyłam na schabik . Tęściowa była zachwycona :) P.S. Schab nie jest wogóle suchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulcia232
roladki ze szpinakiem i serem plesniowym...mmmmm...pychota!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ze schabowych z dnia poprzedniego robie farsz podobny jak do ryby po grecku . Smażę duzo cebulki dodaje koncentrat , doprawiam pieprzem, solą. Potem przez moment duszę razem z kotletami. Sa rewelacyjne , rozpływają sie w ustach. A ten smak... Pychotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wieprzowina jest zakazana w Biblii Torze i Koranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×