Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niewiedzaca pytajaca

co to za kwiatek?

Polecane posty

tak na oko wygląda mi jak łubin, ale nie pamiętam, czy nasiona łubinu są podobne do grochowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasiona łubinu siewnego np. na zielony nawóz są okrągłe nakrapiane i mają średnicę ok.5mm. Natomiast nasiona łubinu ozdobnego są drobniejsze i to co jest na zdjęciu faktycznie odpowiada wyglądem na łubin (myślę ozdobny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiedzaca pytajaca
przeszukałam strony internetowe, oglądałam zdjęcia, ale nigdzie nie natrafiłam na łubin, teraz oglądam fotografie łubinu i rzeczywiście to jest chyba to. Kilka nasionek było nakrapianych a kilka brązowych o średnicy ok. 2,5-3 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiedzaca pytajaca
dziękuję wam bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiedzaca pytajaca
mam jeszcze pytanie czy łubin ozdobny i łubin trwały to ta sama roślina? czy to dwie odmiany??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigdy nie probowalam
ladnie, wyglada mi to na maryche :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łubin - poprawna pełna nazwa - łubin trwały :) Marycha ma bardziej pierzaste liście :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiedzaca pytajaca
hmmm... z tego co zdołałam przeczytać w internecie, w tym roku mi ten łubin nie zakwitnie, dobrze rozumiem?? Może ktoś wie coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak - łubin jest bylina czyli rośliną wieloletnią (pod warunkiem regularnego wycinania kwiatostanów) i jak znakomita większość bylin kwitnie po raz pierwszy w drugim roku po posadzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiedzaca pytajaca
Dziękuję ci Cebulko. Szkoda, że trzeba czekać rok na kwitnienie ...ja jestem z tych niecierpliwych :) Ale zastanawia mnie jeszcze coś, skoro łubin nie znosi zimy to czyżby się go ścinało na zimę i okrywało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrócę do łubinu - otóż łubin ozdobny (jest byliną) i jak Cebulka napisała kwitnie na drugi rok po posadzeniu , czy po sianiu. Natomiast nasiona większe nakrapiane z odcieniem niebieskawym lub żółtawym to nasiona łubinu zwykłego, który np. ja wysiewam na puste miejsca (zagony) jako roślinę z przeznaczeniem na tzw.zielony nawóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiedzaca pytajaca
przypomniało mi się skąd miałam te nasiona...były w mieszance roślin jednorocznych, małych roślin. No i druga rzecz, która mnie nurtuje to 5 listków w gronie..a łubin ma ich więcej, ale idąc tropem łubinu trafiłam na nazwę łubin letni niski, który jest jednoroczny..może to jest to, niestety zbyt wielu informacji w internecie nie ma na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×