Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość OlImpiaaa

bardzo brudny dywan

Polecane posty

Gość OlImpiaaa

polećcie czym wyprac,co dobrze dopierze [slady ubłoconych psich łap na całej powierzchni]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dałam do czyszczenia
w pralni przy Auchan, czeka się 3 tygodnie i odbiera brudny i tak trzy razy, w ostatecznym rozrachunku odebrałam brudny dywan (nawet nietknięty odkurzaczem) kierownik tego przybytku wmówił mi, że dywan jest czysty, tylko dywan jest juz stary i się rozsypuje :P szczerze nie polecam pralni 5aSec :P:P:P dywan wyczyściłam sama przystawką do odkurzacza rainbow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmmm....albo karcher albo wymiana dywanu :P a na przyszłość - ubłocone psie łapy wycieramy ręcznikiem w przedpokoju!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanish do dywanów, ryżowa szczotka i parę godzin uczciwego szorowania ;) Zdarzyło mi sie w ten sposób raz pięknie \"odzyskać\" dywan. Tylko lepiej podłozyć jakąś folię pod spód jesli pod spodem jest parkiet, bo w ciężkich przypadkach to trzeba szorować nie powstałą pianą, jak oni tam piszą, tylko po prostu tą woda z płynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z vanischem lepiej uważać
strażnie żrący i alergizujący detergent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mnie chodziło o taki do dywanów, nie o wybielacz. Nie wygląda mi na bardzo żrący, a takie szorowanie to i tak trzeba dla ochrony rąk w rękawiczkach robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z vanischem lepiej uważać
płyn do czyszczenia dywanów jest gorszy od wybielacza czy odplamiacza, bo ten po prostu pralka wypłucze. Ja wyprałam w takim płynie kanapy i 2 tygodnie leczyłam alergię skórną zanim zorientowałam się co jest jej przyczyną. Robiły mi się czerwone plamy na szyji, puchły oczy. Nie twierdzę, że każdego to dopadnie ale mi się przytrafiło a nie jestem alergikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ten vanisch na sucho - przytargałam go z Polski bo mam całą chałupę w jasnych wykładzinach i na mokro się boję - stosował ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bungicyda
nie mozesz pozyczyc od kogos odkurzacza pioracego? kiedys moje dziecko mi w kaloszach ubloconych wlazlo na gruby, kremowy dywan, myslalam ze dostane zawalu jak to zobaczylam, ale znajoma mi dala swoj odkurzacz (to byl bodajze robert thomas twin tt), wytlumaczyla mi tylko, jak uzywac funkcji prania i wszystko idealnie zeszlo. a myslalam, ze juz sie bede musiala pozegnac z tym dywanem. fajny sprzet i warto miec cos takiego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hellene
ja z kolei słyszałam, że ten odkurzacz twintt jest rewelacyjny jak się ma alergię na kurz (jak mój mąż). Czasami mam wrażenie, że jak bym nie sprzątała, to nigdy nie mam wystarczająco czysto. Może powinnam się skusić na zakup takiego odkurzacza. Narazie sobie poczytam jakie ma możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Hania
Mój pies ostatnio bardzo zabrudził dywan. Musiałam poszukać odpowiedniej pralni. Zawiozłam do Klinki Dywanów i jestem pod wrażeniem! Cały wrócił czysty i pachnący :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asikcz
jak ktoś myśli o wypożyczeniu odkurzacza piorącego to tu jest trochę wskazówek jak zaplanować całą operację: http://www.dom-bez-alergii.pl/blog/samodzielne-pranie-dywanu-porady-profesjonalistki dla tych co wolą wezwać fachowca (co w wielu przypadkach jest najbardziej racjonalną opcją), krótki poradnik na co zwrócić uwagę: http://www.dom-bez-alergii.pl/blog/pranie-dywanow-i-wykladzin-poradnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zygunia
Po urodzinowej imprezie córki, mój dywan był w opłakanym stanie. W takim przypadku skorzystałam z profesjonalnej usługi, po co się samej męczyć z tak trudnymi zabrudzeniami. Pranie dywanów zlecam Alladyn z Rzeszowa i mam pewność, że porządnie je wyczyszczą nawet z najgorszych zabrudzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie.... czy takie kudłacze - https://dywanwdomu.pl/kategoria/shaggy-i-kudlacze trudno się czyści? W sensie - czy ten dywan będę w stanie do porządku doprowadzić samodzielnie, czy też będę potrzebowała za każdym razem pomocy firmy? Jestem w stanie to zrobić samodzielnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym go oddała do pralni. Najpewniejszy sposób, a jak masz psa to jeszcze usuną z niego sierść mogę ci polecić klinikę dywanów, ja w takich przypadkach korzystam z ich usług i jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whenwefly
Nie lepiej ci zamówić usługę do domu? Ja zamawiam u dywanszop i jestem zadowolona. Mąż też zamawia u nich pranie tapicerki samochodu i zawsze chwali, że oni najlepsi. Spróbuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli jesteś z Lublina, to może pomogą Ci www.eksprespranie.pl, którzy zajmują się właśnie praniem dywanów i wykładzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z mojego doświadczenia - http://www.abc-service.pl/oferta/utrzymanie-czystosci/?lang=pl - dobra firma sprzątająca, która ma w ramach swoich usług pranie wykładzin, warto się z nimi skontaktować i dopytać. Zresztą - nie jest tajemnicą to, że takie serwisy mają o wiele skuteczniejsze środki czystości i narzędzia - sprawniej będzie i z lepszym efektem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dywan to dywan. Do pewnego stopnia da ci się wyczyścić no a potem niestety już sama nic nie zrobisz. Ja podobnie jak koleżanka wyżej czasami korzystam z Kliniki Dywanów ale to jak już jest mus bo tak to staram się sama prać. Tam rach ciach i oddają ci dywanik jak nowy za grosze w sumie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dywany,wykładziny tapicerki kanap prać tylko przez profesjonalne firmy ,a jak ? pranie kanap np:ekstrakcyjne wyciąga mniej więcej 5 centymetrów w głąb tapicerki wszystkie zanieczyszczenia dodatkowo płucze wodą .Polecam www.czyszczenie-karcherem.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asikcz
Generalnie jak dywan jest bardzo brudny (a tak pisze koleżanka, która założyła wątek), to najlepszą opcją wydaje się skorzystanie z usług zawodowców. Natomiast jeżeli ktoś planuje pranie samodzielne (proszkami lub detergentami dostępnymi w markecie, ewentualnie odkurzaczem piorącym) to zachęcam do obejrzenia materiału z Pytanie Na Śniadanie (TVP2), gdzie krótko opowiadam o różnych dostępnych metodach. Dla lubiących czytać jest też sporo wskazówek, których z racji ograniczeń czasowych nie dałam rady dotknąć na antenie... http://www.dom-bez-alergii.pl/domowe-pranie-dywanu-20170328

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesjonalna pralnia dywanów albo jak już ktoś wspominał karcher, płyn i trzepak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej zdać sie na profesjonalistę jeżeli to są rzeczywiście trudne zabrudzenia. Dobrze znają się na usuwaniu takich plam w pralni pierzdywan.pl. Po czyszczeniu dywan wygląda jak nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również mogę polecić firmę pierzdywan.pl do walki z trudnymi plamami. Dzięki ich wysokiej jakości maszynom żadne plamy im nie straszne i z wszystkim dadzą sobie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam oddać go do pralni http://www.pierzdywan.pl/, Mój dywan był bardzo ale to bardzo brudny przy 3 dzieci, a od nich wrócił jak nowy. Serdecznie polecam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po moim psie i dzieciach dywan wyprany w tej firmie wygląda jak nowy byłam bardzo zaskoczona ponieważ dywan był mega brudny . Polecam firmę pierz dywan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z własnego doświadczenia mogę polecić firmę pierzdywan. Byłam w podobnej sytuacji i ta firma spisała się na medal . Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oddać go do pralni, karcher albo vanishem spróbować. :) Spróbować nie zaszkodzi, jak się nie uda, to zawsze wtedy możesz go zanieść zeby ktoś CI wyczyscil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×