Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wertka

Termoobieg.

Polecane posty

Gość wertka

Planuję kupić piekarnik. Płyta ma być gazowa, więc chyba żadnych rewelacji z nią być nie może, ale problem mam właśnie z wyborem piekarnika. Stara kuchenka po rodzicach ma już z dziesięć lat i szczerze mówiąc nie mam pojęcia na co zwracać uwagę przy zakupie nowej, bo nie miałam z tymi wszystkimi funkcjami jeszcze do czynienia. Warto wydać więcej na termoobieg? Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosto z ekwadoru
Pewnie, że warto! Nie wyobrażam sobie, żeby piekarnik był berz tego i bez turbogrilla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wertka
ok, to dołożę trochę. mam nadzieję, że będę z tego korzystać.;) dzięki za odp.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez przesady :) A jeśli taki z termoobiegiem, to koniecznie żeby dało się go wyłączyć - słyszałam że jest np. problem z pieczeniem biszkopta przy termoobiegu. U mnie jest, ale nie korzystam. Natomist taki obrotowy rożen to faktycznie super sprawa - kurczaczek wychodzi palce lizać :) Tyle że nie wiem, ile średnio trzeba za niego dopłacić, bo ile w końcu pieczesz tych kur... Jak dla mnie to ważny jest zegar z przodu, taki z alarmem. Niezastąpiona rzecz w kuchni a zawsze jest pod ręką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termoobieg to osobny program w większości dostępnych obecnie w sklepach piekarników. Turbogrill to szybszy grill, warto poczyta o funkcjach piekarnika. Ja mam termoobieg i jestem super zadowolona:) Ciast nie piekę, ale mięsa, warzywa i makarony i ryby zapiekam. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też radzę się upewnić czy termoobieg da sie wyłączyć. ja mam taki mały piekarnik gdzie się nie da i efekt jest taki że biszkoptów (i ciast hmm.. "biszkoptopodobnych") się nie da robić - próbowałam już na tysiąc sposobów i lipa :( Co do reszty ciast i mięs - super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
termoobieg TAK !!! ja zwracam uwage na to ile funkcji ma piekarnik \. Jeśli mało pieczesz to wystraczy mało a jeśli tak to polecam piekarnik, który ma 12 funkci ! np # Chłodny obieg powietrza (wentylator) - łagodne rozmrażanie mrożonek lub suszenie grzybów; # Grzejnik górny (zarumienianie) - dopiekanie górnej części ciast; # Grzejnik dolny (podpiekanie) - dopiekanie spodów ciast; # Grzejnik dolny + grzejnik górny (nagrzewanie konwencjonalne) - pozwala na pieczenie wg większości przepisów kulinarnych; # Opiekacz (grill) - przyrządzanie potraw z grilla, np. steków, kiełbasek, szaszłyków; # Opiekacz + grzejnik górny (supergrill) - grillowanie na ruszcie, opiekanie na rożnie obrotowym; # Termoobieg (wentylator + grzałka pierścieniowa) - pieczenie na dwóch poziomach równocześnie, szybkie rozmrażanie; # Termoobieg + grzejnik dolny (pizza) - wypiek pizzy; # Wentylator + opiekacz (turbogrill) - opiekanie dużych porcji mięsa, bez potrzeby opiekania na ruszcie; # Opiekacz + grzejnik górny + rożen (superrożen) - opiekanie dużych porcji drobiu; # Rożen + opiekacz (rożen) - pieczenie drobiu; # Wentylator + grzejnik górny + grzejnik dolny - pieczenie ciast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wertka
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Osiwiałam. Czegoż to ludzie nie wymyślą. Nawet nie wiedziałam, że aż tyle funkcji jest w piekarniku. Jak kupię taki wypasiony piekarnik, to będę się w niego patrzeć zamiast w telewizor.:D ;) Kurka, nie piekę, bo w tym moim starym ustrojstwie po prostu nic nie wychodzi i szczerze mówiąc to nie wiem czy ja nie potrafię ciast piec, czy to wina piekarnika.:o Co sądzicie w takim razie o tym: http://www.magicznaplaneta.pl/dzial/agd/kategoria/?id=45&&bid=60068 Ma co trzeba? Wyczytałam jeszcze, że powinna być chłodzona obudowa, żeby mi meble nie zniszczyły się od ciepła, ale tu nie jest napisane. Musiałabym zadzwonić do tego sklepu i zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten co wybrałaś widzę jest z elektronicznym programatorem - nie będzie się psuł łobuz? a te wszystkie funkcje które wypisał Moluś są po prostu jako kolejne pozycje pokrętła. Z reguły i tak będziesz pewnie na początku używać głównie tego \"nagrzewanie konwencjonalne\" czyli normalne grzanie :) albo grzałki górnej lub dolnej, jak będziesz widzieć że ci się zaczęło akurat przypalać z wierzchu lub spodu ;) U mnie jeszcze jest jedna pozycja, też przydatna - \"samo światło, bez grzania\" ;) A ktoś może wie co właściwie znaczy wiatraczek i zębaty szlaczek u dołu w Amice? To piekarnik w wynajmowanym mieszkaniu, instrukcji brak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszukaj instrukcji na stronach producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gospodyni samosia
zebaty szlaczek to dodatkowe grzałki na górze lub na dole. a wiatraczek...nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynaaa
Tez jakoby jestem zwiazana z tematem ... ahh duzo by gadac... test osobowosci wg dalay lamy - wyniki sa niezwykle (z trzech tylko pytan) tu ---> http://is.gd/Vin Aby moje marzenie sie spelnilo wysylam wam go ... Caluski..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tera81
Wiatraczek to poprostu wentylator, a zębaty szlaczek z dołu to grzałka dolna czyli termoobieg z dolna grzałką:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12 funkcji piekarnika ? Wątpię żebyś używała. Wystarczy termoobieg, grzałka dolna, grzałka górna. No i może grill.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruvitka
Nawet mój najtańszy piekarnik Whirlpoola ma te funkcje, wymienione przez Molusia. Przydatna w piekarniku jest piroliza - bo wyczyszczenie przypalonego tłuszczu bez niej jest bardzo uciążliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×