Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kombinatorka

praca na etacie i dodatkowa działalność

Polecane posty

Gość kombinatorka

Oboje z mężem pracujemy na pełnych etatach i planujemy otworzyć dodatkową działalność. Mam kilka pytań: - jaki rodzaj firmy należy założyć, aby można było wystawiać klientom faktury VAT ? - skoro oboje mamy regularnie odprowadzane składki do ZUS-u z naszych zakładów pracy, to czy muszę po założeniu działalności jakąś dodatkową składkę odprowadzać ? - jaki rodzaj rozliczenia z Urzędem Skarbowym byłby najkorzystniejszy ? Może jakieś linki do "mądrych stron" :) Przejrzałam już kilka tekstów na ten temat, ale może ktoś by to mógł własnym słowami powiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slslsllsls
Typ działalności nie ma nic wspólnego z wystawianiem lub nie wystawianiem faktur. Wystawia się je w zależności od typu działalności oraz osiąganego przychodu. Płacić będziecie tylko zdrowotne, ok. 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kombinatorka
Tylko, żeby wystawiać faktury VAT trzeba być VAT-owcem (chyba). Właśnie nie wiem czy dobrze jest pchać się w ten VAT tym bardziej, że nie będą to duże przychody. Czy ja potem jakoś z tych faktur muszę się przed kimś rozliczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kombinatorka
zna się ktoś na tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj! To prawda, aby moc wystawic f-ry Vat nalezy być płatnikiem podatku i rozliczac się z US. Bycie Vatowcem jest korzystne, gdy kupujesz i sprzedajesz coś, bo wtedy rozncie p[omiedzy Vatem naleznym i naliczonym mozesz sobie odliczać. W przypdaku wykonywania usług Vat nie gra tak duzej roli. pozdrawiam, łucja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kombinatorka
Dziękuję za informację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trendseterka
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trendseterka
a co jeśli chce kupować po bardzo niskich cenach, i wiem że osoby odm których bede kupować nie wystawią mi faktur. co wtedy? czy musze byc VATowcem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slssllslsls
Bycie vatowce albo nie zależy od branży (nieliczne są zwolnione, np edukacja) oraz osiąganego przychodu. Więc to nie jest decyzja typu chcać się czy nie pchać. Przekraczasz nie wiem, kiedyś to było w okolicach 40 tys rocznego dochodu - placisz, tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×