Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lady Pretensja

Moja coreczka nie slyszy na jedno uszko

Polecane posty

Dzis bylam czwarty raz na badaniu audiologicznym z moja 3 miesieczna coreczka.Okazalo sie ze na lewe uszko nieslyszy.Za tydzien bedzie miala robione badanie BERA.Gaworzy normalnie,smieje sie i reaguje na rozne dzwieki.Niepokoilo mnie ze zawsze odwraca glowke w jedna strone.Teraz juz wiem,ze ona poprostu wystawia zdrowe uszko,na ktore slyszy. Ktora z was ma podobny problem?Czy dziecko z niedosluchem bedzie rozwijalo sie normalnie,tzn czy nie bedzie miala klopotow z mowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie powinna mieć problemów z mową jeśli będziesz się nią zajmowała, tak jak moja matka ze mną:) czyli od małego uczyła mnie mówić, pisać i czytać, oraz często jeździła ze mną do logopedy. W Twoim przypadku będzie łatwiej bo córeczka nie słyszy na jedno ucho, a ja jestem niesłysząca na oba. Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę zwrócić uwagę też na to, że szybko wykryliście, że niedosłyszy na jedno uszko. Bo u mnie wyszło to gdy miałam 3 latka. Bardzo ważne dla niej będzie, by szła do przedszkola, musi mieć kontakt z innymi dziećmi:) I przede wszystkim będzie trzeba jej załatwić jakieś cyfrowe aparaty słuchowe, to będzie słyszała i na drugie ucho, praktycznie wszystkie dźwięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena155
Mam ten sam problem co ty mój 4,5 miesięczny synek ma tak samo po 5 prubach badania słuchu wyszło że dziecko słyszy na lewe uszko a na prawe ma problemy , tak jak pani córeczka on terz gaworzy smieje sie , w lipcu jedziemy na badanie słuchu metodą Berego jestem ciekawa co z tego wyniknie , przeżywamy stresy moja starsza córka nie miala problemów ze słuchem a zresztą nikt z rodziny .Martwię sie jak to będzie w przyszłosci czy dziecko będzie normalnie mówic i jak będzie się uczyc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja starsza corka nie slyszy na jedno ucho, ale u niej tak sie zrobilo po przejsciu swinki. Lekarze powiedzieli, ze to cud, ze ona nie ogluchla calkowicie...........miala szczescie. Chorobe przechodzila w wieku 5 lat. Dzisiaj to 22 letnia panna. Zadnych klopotow z mowa nie miala, ci, ktorzy nie wiedzieli nawet sie nie domyslali, na dyskoteki biegala, spiewa, tanczy............Jednak jednej rzeczy w zyciu nie bedzie mogla robic..........nie bedzie mogla pracowac w fabryce :D, tam gdzie jest huk i halas :D, ale tego nie zamierza robic hihiihihihihih. Wybrala sobie zawod, ktory wykonuje sie cicho i przyjemnie :) Mam nadzieje, ze Twoje dziecko tez bedzie sie prawidlowo rozwijalo :) Na pewno lekarz zaleci uczeszczanie do logopedy jak zacznie mowic, ale to tez nic pewnego. Zycze zdrowka dla coreczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×