Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klopotliwa sytuacja

Jak taktownie odmowic rozmowe kwalifikacyjna?

Polecane posty

Gość klopotliwa sytuacja

jejcia, mam maly problem. W zeszla srode mialam miec 2-ga, decydujaca rozmowe kwalifikacyjna do firmy X, na pracy ktorej bardzo mi zalezy. Jadac tam w polowie drogi zadzwonili z firmy, ze glowny szef zachorowal i przesuneli na piatek. Przyjezdzam w piatek, po 10 minutach dzwonia do niego ze szpitala, gdyz musi jechac w sprawie zony i wyjasnienia sprawy ubezpieczenia. Facet przeprasza strasznie i pyta czy moge przyjechac w poniedzialek by dokonczyc rozmowe. No i glupia sie zgodzilam zapominajac, ze w poniedzialek czyli dzisiaj mialam miec tez rozmowe kwalifikacyjna w innej firmie Y. Firma Y nie lezy mi tak na sercu jak firma x, jednak jak mi z X nie wypali to poszlabym tez do Y. Jak mam odmowic dzisiaj w firmie Y, zeby nie spieprzyc sobie akt? Czy jest jakas urzedowa forma? czy moge poprosic o inny termin? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klopotliwa sytuacja
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem jakie
czy jest jakas oficjalna forma. Ja na Twoim miejscu pokombinowalabym tak,ze zadzwonilambym do firmy Y z prosba o przelozenie rozmowy,bo mam wlasnie grype zoladkowo-jelitowa i nie jestem w dobrej formie. To pierwsze co mi przyszlo do glowy-moze cos Ci to da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klopotliwa sytuacja
najgorzej sie obawiam, ze jak odmowie Y a za chwile zazdwonia z X, zeby przesunac, albo co najgorzej nie dostane tej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klopotliwa sytuacja
no wlasnie jest jeden problem, ze jest to powazne stanowisko i wymowka z choroba nie jest dobrym pomyslem. W tej firmie trzebabyloby przedlozyc atest lekarski na nastepnej przesunietej rozmowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem jakie
a nie dasz rady takowego zalatwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem jakie
a moze zadzwon i popros o przelozenie tej rozmowy z przyczyn losowych -nie wdajac sie w szczegoly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klopotliwa sytuacja
dzisiaj juz nie zdaze...... jak poprosze od razu o przesuniecie terminu bez podania glownej przyczyny, tylko n.p. z powodu sytuacji osobistej to pewnie zawale to tak czy siak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klopotliwa sytuacja
tez tak chyba zrobie............ kurcze. a moze zadzwonie najpierw do X czy te spotkanie napewno sie odebedzie, czy nie wypada robic takiego ponaglenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem jakie
lepiej powiedz ze z przyczyn losowych-lepiej brzmi. Wiesz w pewnym sensie to Ci idzie na minus,ale skoro Cie zaprosili na rozmowe,to znaczy,ze masz duzo plusow i moze Ci sie uda wybronic jak dojdzie do rozmowy. A wogole to trzymam kciuki zeby Cie przyjeli do firmy X. I bedziesz miala po dylemacie. A mam jeszcze jedna mysl-moze zadzwon do firmy X-skoro oni tyle razy przkladali rozmowe,to teraz Ty popros o przesuniecie godziny tylko-bo masz np.problem z dojazdem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem jakie
no wlasnie zadzwon do X i zapytaj czy mozliwe jest przesuniecie spotkania na bardziej Ci pasujaca godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klopotliwa sytuacja
niestety ostatnia opcja odpada, gdyz te firmy sa oddalone od siebie ok 100 km. rozmowa w firmie X jest na 15. godz. a w Y na 13.40, wiec jezeli juz musialabym przesunac na jutro. jednak nie chce tego robic w firmie X z wiadomych celow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem jaki
hmm wiesz co,to ja bym probowala pokombinowc przesuniecie w Y. Trzymam kciuki,zeby sie wszystko dobrze ulozylo. A przede wszystkim,zeby Cie przyjeli do X,bo rozumiem,ze na tej pracy bardziej Ci zalezy. I daj znac,czy sie udalo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klopotliwa sytuacja
no i zadzwonilam do Y by przesunac termin. niestety nie ma takiej mozliwosci. A wiec jak dzisiaj w X sie nie uda to bede sobie w brode pluc do konca zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klopotliwa sytuacja
yeah :) dostalam dzsiaj umowe w firmie X. jednak oplacalo sie zaryzykowac, ale szczerze mowiac przezywalam to strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×