Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jakjak

MOJE DZIECKO MA 2 LATKA I NIE ŻUJE!

Polecane posty

Gość moj synek nie jje
probowalam go karmic jak inne dzieci w jego wieku ladnie jadly zupke z lyzki - tez bez skutku:( on chetnie pokarmi wszystkich na okolo ale sam za chiny nie ruszy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakjak
do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szukam kontaktu z osoba której dziecko nie chce żuc. Mam taki sam problem ze swoim 2 letnim synkiem. Jestem bezradna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba było dłużej dawać dziecku gerberowskie papki..fuuj, ochyda ! Moja córka ma 7 i pół miesiąca i dostaje np. trochę rozgotowany ryż, chrupki popularne itp. już świetnie sobie radzi z nimi i żuje, rusza buzią..ale trzeba dać dziecku szanse..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:07 racja! głupie matki myślą, że przyjdzie odpowiedni wiek i "pyk" dziecko same będzie żuło! jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. I trzęsą się takie baby: ojej nie dam chrupki, herbatnika- bo się zakrztusi, udławi, umrze! :O a jak to dziecko ma się nauczyć jeść jak człowiek? no jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałabym uświadomić osoby powyżej, że są choroby, które wpływają na karmienie dziecka i skutecznie utrudniają mu naukę jedzenia - dziecko ma problemy z połkaniem, piciem ze szklanki a nawet czasem z butelki, krztusi się i wymiotuje, ma problem z jedzeniem twardych i grudkowatych pokarmów. Wszystkie te problemy nie mają nic wspólnego z czasem podania nowych pokarmów i standardową nauką. Nie wszystko jest takie proste, jak się wydaje. Zazwyczaj (zdrowe) dzieci z biegiem czasu uczą się sprawnie jeść, ale są różne sytuacje i nie należy wrzucać wszystkich do jednego worka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko,twoje dziecko prawdopodobnie ma zaburzenia integracji sensorycznej(SI)udaj się do specjalisty.on ci pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łatwo powiedzieć, to odnoszę się do wypowiedzi: "głupia matka". Z pierwszym dzieckiem nie miałam żadnego kłopotu, zaczął jeść chleb mając 7 miesięcy. Nie miałam wówczas pojęcia ze taki problem pojawi się u mojego drugiego dziecka. Gdy miał 7 miesięcy zaczęłam podawać gęstsze pokarmy, z kawałkami. Tutaj zaczęło się: dławienie, wymioty... ja jednak nie poddawałam się, próbowałam dalej aż w końcu przestał jeść nawet zmielone (bez kawałków) obiadki. Stwierdzam ze nie mogę go zmuszać i zaczęłam znowu wszystko mielić. Stwierdziłam, ze lepiej jak je mielone obiadki niż ma nie jeść nic...tylko mleko i kaszki. Lekarz rodzinny skierował mnie do logopedy. Po kilku wizytach, pani logopeda stwierdziła ze powodem mogą być zbyt duże migdały. To jednak wykluczył lekarz rodzinny. Myślę, ze problem u mojego syna tkwi gdzieś głęboko w jego psychice. Cos nie pozwala mu się przełamać, to jest silniejsze od niego. I proszę nie piszcie żeby go przegłodzić to zacznie wszystko jeść, to nie prawda. A ktoś kto tak uważa nie ma pojęcia z jakim problemem się borykam. Nie sadze by mój syn miał zaburzenia integracji sensorycznej. Spośród wielu objawów dysfunkcji integracji sensorycznej, mój syn ma tylko jeden: ma trudności z żuciem i przełykaniem pokarmów (preferuje dania papkowate). Poza tym rozwija się prawidłowo. Z góry dziękuje za wszystkie porady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieto,ale dziecko nie musi mieć wszystkich objawow,aby mieć w danej sferze zaburzenia si.moziwe,ze jest nadwrazliwe oralnie.no ale jak wolisz uzalac się na forum,zamiast udać się do specjalisty to twoja sprawa. Jakby jakaś.Mama była zainteresowana,to mogę podać namiary na światowej klasy specjalistę(Warszawa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłabym bardzo wdzięczna za dane kontaktowe z tym specjalista. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałabym bardzo podziękować autorce, która wskazała, ze to może być nadwrażliwość sensoryczna (SI). Od roku chodzę po pediatrach, logopedach i żaden z nich nawet nie wspomniał ze to możne być nadwrażliwość sensoryczna. Dopiero na forum dowiedziałam ze istnieje takie schorzenie. Lekarz rodzinny zalecił dalsze wizyty u logopedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka chodzi do logopedy.a zaburzenia si sugerowalam ja :) Specjalista to p.Magdalena Okrzasa.wraz z mężem prowadzi fundację OKNO.jak wpiszesz te dane w wyszukiwarkę,to wyskoczy fundacja.tam jest zamieszczony numer do niej(bezpośrednio).my mieliśmy diagnozę rok temu.koszt 300zl(nie wiem ile teraz)po roku byliśmy na rediagnozie(200zl)dziecko po rocznej terapii nie ma problemów ze sferą si.każdy specjalista,który widział diagnozę był zadowolony,ze akurat tam robiliśmy diagnozę.mówili,ze to najlepszy specjalista w kraju.dziecko chodziło na.zajęcia si prywatnie,a od czerwca ma zapewnione z tą diagnoza zajęcia w przedszkolu.dziecko obecnie ma 3lata.terapie zaczęliśmy w wieku 2lat.z zuciem,jedzeniem,polykaniem nie było u nas problemu. W razie pytań pisz,w miarę możliwość będę odpisywala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
neurologopeda my tez mamy problem z córką nie chce jeść teraz troszke lepiej ale ogólnie szału nie ma - nasza dostaje peritol bo miałą niedowagę ma 2 lata i 4 m-ce -peritol bierze juz 2 m-ce. Zup nie jada bo nie umie i ogólnie płynnych potraw włącznie z rzadkimi serkami. jak cos to bakuś tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po czytajcie o wybiorczosci pokarmowej,o dzieciach ,które preferują pewną konsystencję,kolor,kształt potrawy itp(np.tylko papki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moje pluje :D wczoraj byla lyzeczka za mamusie, lyzeczka za tatusia i piekne jagodowe plamy na moim szlafroku :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jearots

Trental Does Amoxicillin Cause Yeast Infections Medecine Amoxil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jearots

Trental Does Amoxicillin Cause Yeast Infections Medecine Amoxil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jax
Dnia 23.05.2008 o 11:43, Gość jakjak napisał:

Czy ktoś z Was miał lub ma podobny problem? Masaży buzi nie akceptuje, z jedzeniem jest w ogóle ciężko.

Kochana, jak się u was skończyło?? Moja córka dostanie rozdrobnione leczo - pluje, każde inne jedzenie pluje. Chipsy wciąga, paluszki wciaga, wszystko wciąga ale jak przychodzi do obiadu to diabeł mówi dobranoc. Lekarz (gastroenterolog) nam zalecił całkowite odrzucenie papek obiadowych. Normalna zupa ale małe miękkie kawałki, normalny obiad i tak samo male miękkie kawałki. Niestety śniadanie było o 8 rano. Jest 12 a ona zjadła tylko łyżkę lecza. W kwietniu mamy jednodniowy pobyt w szpitalu na obserwację neurologopedyczną... Dziecko jest na głodzie i nie chce jeść!! Jestem zmęczona, płakać mi się chce a każde niepowodzenie jej odbija się na mnie, bo i jej tatuś mnie k wszystko obwinia. 

Jak mała miała 8 MSC też byłyśmy u logopedy - powiedziała, że przyjdzie czas i zacznie jeść normalnie. A ja poprawy nie widzę... A Zośka ma już ² lata i 1,5msc. Tylko patrzę jak wszystkie dzieci dookoła już jedzą obiady a inne matki krzywo na mnie patrzą bo chodzę ze słoiczkami.. 😭😭😭😭😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StevBick

Generic Real Stendra Sale Cheapeast Amex Free Shipping Lanarkshire Amoxicillin Suspension Ingredients Dapoxetina Interazioni Cephalexin Side Effects Stomach Pain

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×