Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość annna wawa

Wyszły mi twarde ROLADY, co źle zrobiłam??

Polecane posty

Gość annna wawa

Moje pierwsze rolady i twarde mi wyszły :( smażyłam, jakieś 1,5 godziny na lekkim ogniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze takie mieso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak sa twarde
do należy je jeszcze dopiec, najlepiej zrób sos i pogotuj je w tym sosie, rolady zrobia się miękkie i soczyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annna wawa
Czyli to nie dlatego, ze za długo je smazyłam tylko za krótko? No i suchawe były. Chciałam takie mięciutkie rozpadające sie. Ile wy smażycie i na jakim ogniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolady trzeba jeszcze oprócz smażenia trochę podusić. Czyli dodać nieco wody, przykryć i dusić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annna wawa
Ja je opiekłam, po chwili zrobiło się dużo wody i tak się pod przykryciem "męczyły". Może tej wody było za mało (jakieś pół cm na patelni) w każdym razie następnym razem doleję wody a potem pogotujew sosie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podsmaża się krótko na dośc ostrym ogniu, żeby zbrązowiały (wtedy sosik robi się ciemny) a potem dusi zalewajac gorącą wodą (jak zalejesz zimną to mięso twardnieje) i dusi się długo bo to..krowa najlepiej nie na patelni tylko w rondelku z przykrywką jeśli do środka dodasz plastry kiełbasy np sląskiej to ona zmiękczy mięso a co wogóle ładujesz do środka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posmarować musztardą trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annna wawa
Do środka pokroiłam drobno cebulę i kiełbasę, posmarowałam musztardą, oprószyłam solą i pieprzem. Kluski też mi nie wyszły takie mieciutkie jakbym chciała ojj ale kucharka ze mnie będzie ;) wydawało sie takie proste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do środka można dodac jeszcze kawałek bułki, ona się rozciapie i zagęści sos, niektórzy dodają jeszcze ogórka kiszonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wawa-wawa
rolady to sa na slasku . U nas sa zrazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba masz
śląskie korzenie,zrazy są ze Śląska,w Wawie co najwyzej rolady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 105
owszem sa rolady w Warszawie ale takie z ciasta biszkoptowego z kremem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 105
Rolada Z Wikipedii Rolada jest to potrawa mięsna. Przygotowuje się ją przez zawinięcie farszu w kawałek mięsa. Tradycyjnie była to wołowina, ale można spotkać też rolady robione z użyciem innego mięsa. Składniki farszu różnią się w zależności od regionu, jednak najczęściej stosuje się boczek, kiełbasę, ogórek, cebulę oraz czerstwą skórkę chleba. Przyprawy to głównie papryka, pieprz i musztarda. Na Górnym Śląsku jest ona często spożywana z modrą kapustą oraz kluskami śląskimi. W innych regionach kraju potrawa ta jest znana jako zraz (wołowy). Rolada jest także określeniem na rodzaj ciasta, gdzie w ciasto właściwe (biszkopt) zawinięte jest nadzienie w postaci kremu, galaretki, lodów lub owoców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×