Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ninka 35

Zaropiale oczka

Polecane posty

Gość ninka 35

Moj synek (6 tygddni ) ma caly czas zaropione, zaklejone oczka. Nie pomagaja krople z apteki, smarowanie mlekiem z piersi ani rumianek.Lekarz powiedzial, ze musi dac antybiotyk!!!Znacie jakies inne sposoby? Pomozcie dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po antybiotyku przejdzie migiem :0 nie ma się co bać, pewnie dostaniesz biodacynę, pomaga piorunem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawdopodobnie zatkane kanaliki łzowe, idz do okulsty albo potweirdz moje slowa albo nie, jesli tak to trzeba masowac codziennie wewnetrzny kącik, jesli nie pomoze to niestety trzeba bedzie robic zabiek przetykania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dodam jeszcze ze pediatra mi przepisal wlasnie biodacyne, a okulista powiedzial ze tego sie do dwoch latek u dzieci nie stosuje bo moze doprowadzic do gluchoty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas pomogła mocna herbata rumianek nie pomagał kilka razy przetarłam wacikim nasaczonym w mocno zaparzonej herbacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u nas biodacyna pomogła, Asia ma 1,5 roku i słyszy doskonale :) no chyba że każę jej sprzątnąć zabawki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggggggggggggggggggggggggg
a u nas był chibroksin,tobreź ,maxitrol.gentamysyna i jeszcze z 5.Wszystko pomagało na chwile.Nie grzebcie oczek rumiankami,herbatami a już o mleku z pisrsi to nawet wole nie mysleć.Radze poszukać dobrego okulisty,który wytłumaczy jak masować kanalik,ew. nalegać na sondowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twojemu pomogla mrs_ziec mojemu nie, masowanie z resztą tez nie pomoglo i niestety trzeba bylo kanalik przetykac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggggggggggggggggggggg
a u nas nie pomogło nawet dwukrotne płukanie:o dopiero sondowanie i jak ręka odjął:) Jak ktos musi to robić to radze od razu sondowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak wyglada to sądowanie???? bo moj mial tylko solą fizjologiczn a przeplukiwany kanalik??? ale mojemu to wlasnie pomoglo za pierwszym razem, slyszalam ze wlasnie nie zawsze od razu pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gggggggggggggggggggggggggggg
płukanie to właśnie tą solą fizjologiczną przeczyszczenie po prostu tego kanalika.A sondowanie to delikatne rozepchnięcie kanalika taką igłą.Widziałam i jedno i drugie.I sondowanie nawet lepiej wygladało niz to płukanie.Płukanie robili jej pod narkozą a potem znalazłam innego lekarza i przesondował oczka znieczulając tylko kropelkami.Trwało to moze 2 minuty oba oczka.Nawet nie zdążyła sie wystraszyć a była już duża--za duza.Takie maluszki to nawet nie płakały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidulek...
a mojej kolezanki mały miał 5 m jak mu czyścili kanaliki i biedny bardzo płakał a ona razem z nim ale chyba cos nie tak mu wyczyścili bo to tej poru mu bardzo łzawią oczka dobry okulista to chyba podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to w takim razie maly mial sondowanie bo wlasnie iglą rozchylil kanal po kropelkach znieczulających

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ze moj bardzo plakal, ale nie dlatego ze go bolalo tylko dlatego ze byl tak unieruchominy ze sie ruszyc biedny nie mogl, a ja nie moglam na to patrzec, ale na szczescie juz jest prawie poltora roku po i wszystko jest w porzadku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z resztą sama juz nie wiem co to bylo bo sol fizjologiczna tez byla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggggggggggggggggg
bidulek--------dobry okilista podstawa ,ale czasami jeden taki zabieg nie pomaga po prostu,kto by go nie robił.U nas były 2 razy płukania i sondowanie.W sumie 3 razy na obydwa oczka:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlekiem z piersi??????????????? kto takie cos ci doradzal????? przeciez to doskonala pozywka dla bakteriii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka 35
ale mnie nastraszylyscie!polozna mi kazala mlekim smarowac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka 35
A to pod pelna narkoza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×