Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasieńka264

W którym miesiacu powinno zarosnąć ciemiączko?

Polecane posty

Gość Kasieńka264

?????-tak jak w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z wiki: ciemiączko przednie (łac. fonticulus anterior) - romboidalna luka między kościami czaszki noworodka, o wymiarach od 2x2 cm do 3x5 cm, położona w linii środkowej, na skrzyżowaniu szwu wieńcowego, szwu strzałkowego i szwu czołowego pomiędzy kościami czołowymi a kościami ciemieniowymi. Zarasta między 10. a 18. miesiącem życia dziecka. ciemiączko tylne (łac. fontikulus posterior) trójkątna luka między kościami czaszki o najdłuższym wymiarze ok. 1 cm, położona w linii środkowej, na skrzyżowaniu szwu strzałkowego i szwu węgłowego, pomiędzy kością potyliczną a kościami ciemieniowymi. Zarasta między 2. a 6. miesiącem życia. ciemiączka boczne, w okolicy dołka skroniowego, czasem występują u wcześniaków, zarastają najczęściej jeszcze w życiu płodowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja lekarka mówi, że do 2 roku życia ciemiączko powinno się zrosnąć :) Moja córcia ma 14 miesięcy i już jej się zrosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deadeadea
im poznej tym lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100krocia: mój Mały miał ciemiączko 1x1. A Ty napisałaś, że prawidłowe jest od 2x2, a jest z nim raczej wszystko dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deadeadea
do 6 m-cy -bzdura do 18 m-cy powinno sie zarosnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×