Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lokowa..

CIASTO bez miksera ??

Polecane posty

Gość lokowa..

nie mam w domu miksera ani nic do ucierania margaryny,a mam ochote cos upiec? jakies ciastka kruche,albo drozdzowki???ktosm ma przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halinnkakka
ja robiłam wszystko bez miksera ucierałam łyzka, trzepałam białka widelcem ale jakos sobie radziłam :) wiec jak naprawde chcesz cos zrobic to i bez miksera dasz rade ale sie nameczysz troszeczke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jujko
margaryne mozna rozpuscic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veronna
a do kruchego to się sieka zimny tłuszcz, tez bez miksera można sie obyć. Tylko białka ci zostaną, jeśli trzepaczki nie masz. Ale to zrobisz omlet na śniadanie czy jajecznicę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokowa..
TRZEPACZKE MAM.A MOZE ZNACIE JAKIES FAJNE I PROSTE PRZEPISY??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cynamonki Składniki • 25 dag. cukru pudru • 25 dag. mąki • 5 dag. margaryny • 3 jaja, 5 dag. migdałów, łyżeczka cynamonu, białko, 5 gożdzików Etapy przygotowania 1. Migdały sparzyć,obrać ze skórki.Margarynę utrzeć z cukrem dodając kolejno jaja,połączyć z cynamonem,roztartymi gożdzikami i mąką zagnieść ciasto.Następnie z ciasta uformować gałki wielkości orzechów włoskich,w każdy włożyć migdał,obtoczyć w białku,upiec w gorącym piekarniku. przepis z netu, polecam, bo robiłammmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokowa..
SUPER, NAPEWNO BEDZIE PUSZNE.MUSZE SPRUBOWAC!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecajka
szklana mąki, szklana cukru, szklana kaszy manny, kustka maśliska japcoki kwaśne. smaruj foremke, mieszaj sypinki dziel sypinki na pół pół sypinki na mwysmarowaną formę, na to japcoki obrane utarte, na to reszta sypinki, na wierzch reszta maśliska. pyszatka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecajka
appendix - cynamonczak nie od rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha polecajka - genialne... znam ten przepis na tzw 'sypki jablecznik' jeszcze do 'sypinek' dodaje lyzeczke proszku do pieczenia :) bardzo fajne ciasto szybko sie robi i co najwazniejsza dla mnie nie potrzeba jajek, ktorych czesto mi brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przepis od wiejskiej gospodyni
Przepis ten dostałam od wiejskiej gospodyni, poczęstowała mnie takim ciastem. Placek Moniki półtora porcji - na dużą blachę 5 jaj 1 1/2 szkl. cukru 1 szkl. oleju słoik dżemu (truskawkowy) słodszy lepszy 3 płaskie łyżeczki sody (płaskie!) 1 łyżeczka płaska proszku do pieczenia 2 łyżki kakao 1 1/2 szkl. mleka (nawet 2 szkl. im rzadsze tym lepsze) 4,5 szkl. mąki trochę cynamonu rodzynki orzechów 1/3 szkl. ?? przyprawy do pierników Wszystko razem utłuc tłuczkiem, nawet nie mikserem. (To cytat z gospodyni) Nawet wymieszane łyżką też będzie. Wychodzi pyszne! Polewa: 1/2 margaryny 3 łyżki cukru pudru 3 łyżki wody zimnej 2-3 łyżki kakao Rozpuścić, nie gotować. Oblać ciasto po ostudzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×