Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość *** pytanko ***

zwolnienie lekasrkie w czasie ciąży

Polecane posty

Gość *** pytanko ***

jestem w 7 tygodniu ciąży i chciałabym iść na zwolnienie lekarskie ale wiem że jest ta sprawa z 182 dniami i moje pytanie brzmi czy moge iść teraz np na miesiąc l-4 a potem wrócić do pracy na taki okres aby iść znowu na l-4 na te 182 dni. Czy te l-4 wczesniejsze będzie mi sie liczyć do tych 182 dni czy nie? czy to musi być ciagłość 182 dni. Mam nadzije że zrozumiecie o co mi chodzi bo chyba troche nakręciłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hortensja....
Ten m-c będzie Ci się liczył. Aby się nie liczył przerwa miedzy jednym a drugim zwolnieniem musi wynosić 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 182 dni na jedna chorobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdd
tak,to pierwsze zwolnienie będzie sie wliczało.Ale po 182 dniach zus wezwie cie na komisję i przejdziesz na zasiłek rechabilitacyjny tak samo płatny jak zwykłe zwolnienie.I będziesz mogła być na nim aż do porodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzdura!!! ja miałam taki zasiłek i byłam na zwolnieniu juz miesiac przed zajsciem w ciaze a pozniej ciagłam zwolnienie do konca. pytanko zwolnienie musi byc ciagłe przez 182 dni nie moze byc przerwy miedzy zwolnieniami i nie beda Ci wliczali poprzedniego jesli wrócisz do pracy.Ciagłosc to ciagłosc.Jesli np teraz pojdziesz na zwolnienie i popracujesz miesiac i pozniej znowu pojdziesz na l4 to te 182 dni beda Ci sie liczyły od tego drugiego zwolnienia.Wtedy skladasz dokumenty do zus o zasiłek rehabilitacyjny i bardzo rzadko wzywaja na komisje a przewaznie przyznaja taki zasilek do dnia porodu.Nie słuchaj nikogo kto nie ma o tym pojecia ..... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i taki zasiłek jest platny 100% a nie jak zwykłe zwolnienie 80%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdd
pisząc zwykłe zwolnienie mialam na myśli zwolnienie ciażowe czyli 100%:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdd
rudi26 nie unoś się,bo nie masz racji:) zwolnienia się sumują jeśli przerwa pomiędzy nimi jest krótsza niż 60 dni.Po 182 przysługuje kobiecie w ciaży zasiłek rehabilitacyjny w tym przypadku 100% ( średnia wynagrodzenia z ostatnich 12 miesięcy) 270 dni przysługuje tylko w przypadku gruźlicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooolka
za te pierwsze zwolnieie 33 dni wyplaca pracodawca,potem jeśli po 182 dniach choćby na dzień wrócisz do pracy znowu pracodawca musi zaplacić za 33 dni kolejnego zwolnienia.A poza tym jeśli wrócisz z własnej woli do pracy to który lekarz wystawici zwolnienie,ze znów jesteś niezdolna do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viki--31
to bzdura pracodawca placi za l4 tylko za te 33 dni choroboiwego w calym roku kalendarzowym a potem juz zus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viki--31
wiem duzo na ten temat bo moja przyjaciolka tak chorowala a ja obecnie staram sie o dziecko i duzo czytam na ten temat,tzn.L4 na czas ciązy i ogolnie ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viki--31
wystarczy znalez takiego lekarza ktory bez problemu daje zwolnienie na całą ciąze juz o 2 miesiąca a potem w razie wezwania na komisje do zusu po przekroczeniu tego limitu dni wystawia odpowiednie zaswiadczenie o niezdolnosci do pracy a chyba w kazdym miescie jest taki lekarz wystarczy popytac znajome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooolka
jak wycelujesz tak,że cała ciaża zmieści sie w jednym roku kalendarzowym:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viki--31
chyba nie masz racji bo moja kolezanka byla w zeszlym roku na L4 w czasie ciąży od sierpnia a w lutym miala komisje w ZUSie .najpierw zasilek L4 przesylal jej zaklad pracy (ale z zusu po tych 33 dniach)a potem po tej komisji musiala czekac na decyzje z ZUSu kilka tygodniu i kase dostala z opoznieniem tzn. za luty i marzec dopiero początkiem kwietnia 2 tygodnie przed urodzeniem dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *** pytanko ***
no i chyba dalej nic nie wiem :( pasowała by mi wersja że to jest ciągłość 182 dni a nie 182 dni na chorobe a myslicie żę gin bedzie coś takiego wiedział??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przeczytałam że musi być 60 dni przewrwy między zwolnieniami aby te 182 dni liczyło sie od nowa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allakddf
musi być 60 dni przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podobną sytuację i po konsultacji z lekarzem i kadrową ustaliliśmy, że 182 dni przysługują na daną jednostkę chorobową, w tym przypadku ciążę. Jeżeli pomiędzy kolejnymi L4 były przerwy nie dłuższe niż 60 dni to L4 się sumują. 6 tygodni przed upływem tych 182 dni należy złożyć do Zusu wniosek o zasiłek rehabilitacyjny, który jest podobnie jak L4 100% płatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×