Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Angielski biustonosz...

Jaki to rozmiar angielskiego biustonosza??

Polecane posty

Gość Angielski biustonosz...

Dziewczyny pomóżcie.... Jeśli wg rozmiaru polskiego noszę biustonosz 75-80 I lub J to jaki będzie to rozmiar angielski??? Z uwagi na wielkość biustu mam problem z kupnem czegoś interesującego u nas i chciałam zamówić w necie... Będę wdzięczna za pomoc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakie masz wymiary (pod biustem ciasno i na wYdechu, w biuście luźno)? Bo rozmiarówka angielska różni się nie tylko nazwami obwodów, ale i numeracją miseczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angielski biustonosz...
Ciasno mam przy rozmiarze 75I Natomiast luźniejszy kiedy mam 80J

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety niewiele mi to daje, 80J jest na ok. 90 pod biustem i 110-112 w biuście, 75I jest na 85 pod i 103-105 w biuście. Rozstrzał spory, a jeśli się nie wymierzysz to nie wiadomo czy to "ciasno w 75I" nie jest wynikiem za małej miseczki. Bez wymiarów nie da rady :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angielski biustonosz...
best_bra dzięki za odpowiedz wymierzę się w domu bo teraz jeszcze jestem w pracy i nie mam tutaj centymetra a tak na pamięć trochę nie pamięta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ............................._
best_bra opowiadasz lekkie głupoty...ja kupuje albo angielskie albo włoskie staniki i mam 75E lub F, pod biustem mam 73 a w biuście ok 104-6 i są na mnie dobre, nie wyobrażam siebie w staniku 65 pod biustem chyba bym miała odciski..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angielski biustonosz...
Udało mi sie znaleźć centymetr :) Więc tak pod biustem bardzo ciasno 75 cm, luźno 78 natomiast w biuście 114 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie są głupoty, tylko rzecz sprawdzona i bardzo, ale to bardzo logiczna: staniki są robione z rozciągliwych materiałów, a producenci nie biorą tego pod uwagę, skutkiem czego biustonosz o nominalnym obwodzie 70 potrafi się naciągnąć do 90 i więcej cm, zobacz: http://tiny.pl/156z ponieważ to właśnie odpowiednio ścisły obwód odpowiada za podtrzymanie biustu, to taki stanik staje się li tylko sutkozasłaniaczem, a nie biustoNOSZEM. Na Stanikomanii w dziale Biust tygodnia możesz zobaczyć jak wygląda biust w sutkozasłaniaczu a jak w biustoNOSZU ;) I co dziwnego w odciskach? Mi je zostawiają rajstopy, skarpetki, spodnie na gumce - jakby nie zostawiały to bym je musiała nosić na szelkach chyba. Czemu stanik ma być wyjątkiem? P.S.1. Sprawdź, czy Twój stanik dobrze leży: http://besame.blox.pl/2007/02/Stanikowo-poradnikowo.html? Zapięcie nie podjeżdża na łopatki? Fiszbiny przylegają do mostka między piersiami a z drugiej strony celują w środek pachy? Nie robisz żadnych z tych rzeczy żeby się oszukać, że wszystko jest OK: http://tiny.pl/5pmz P.S. 2Jak byś zmieniła zdanie to przymierzaj brytyjskie 65HH (polskie teoretyczne 65N) ;) === Angielski biustonosz, w takim razie zapomnij o 80 i 75. Tabelkowo wychodzi brytyjskie 70JJ(32JJ), ale większe piersi bywają \"kompresowalne\", więc zaczęłabym od przymierzenia 70HH z tych modeli: http://tiny.pl/kwx4 http://www.intimo4you.com/_,k16/Biustonosz_Millie,t582.html http://www.peachfield.pl/model/10 Dwa pierwsze możesz zamówić zastępczo, albo jeden albo drugi. Natomiast dobrze, żebyś jednocześnie zamówiła coś z Freyi i coś z Panache, żeby zobaczyć, jakie fiszbiny Ci pasują, wąskie czy szerokie :) Pamiętaj, żeby zakładając biustonosz dobrze wygarnąć piersi spod pach do miseczek i skrócić ramiączka. Dopiero wtedy można zacząć oceniać, jak leży (linki pomocowe w odpowiedzi dla \"przedpiśczyni\" :) ) Aha, jeśli mieszkasz w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Zielonej Górze czy Katowicach to możesz pomierzyć stacjonarnie :) W razie czego zapraszam na maila i na Lobby Biuściastych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ............................._
kurcze, ale jak mierze to 65 to musiałabym trochę ponosić i dopiero może po pół roku by sie rozciągnął.. może to zależy też jakie biustonosze kupujemy?? bo moje właśnie zmierzyłam i nic się po roku nie rozciągnęły(tzn. na metce 75 i w obwodzie na ost.75) a ja nosze zawsze na najwęższe. już sama nie wiem co mam o tym myśleć? ale tak w ogóle to się przeorganizowałam kiedyś nosiłam 80-85 D :P hahaha wyglądałam tragicznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak go położysz na podłodze i rozciągniesz na maksa to ile ma? Bo to ten parametr jest ważny :) Dobry obwód to taki, który zapinasz na pierwszą (zewnętrzną) haftkę i po zapięciu dajesz radę odciągnąć na plecach na ok. szerokość dłoni postawionej bokiem, nie więcej. Lepiej taką próbę wykonać niezakładając miseczek (odwracasz je na plecy czy w stronę brzucha) - wtedy ich ewentualna za małość nie fałszuje obwodu :) Pozostałe haftki to właśnie margines na rozciągnięcie wskutek użytkowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angielski biustonosz...
best_bra dzięki śliczne o przesłanym rozmiarze jutro zacznę zamawiać. Myślałam o stronie. www.brastop.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ............................._
yhym.. no jak bardzo rozciągnę tak mega to pewno i do 85 rozciągnie się..hm ale mi zawsze jakoś wygodnie jak zapinam na "najwiewnętrzniejszą" haftkę sama nie wiem, bo szczerze to żeby kupić odpowiedni stanik to albo internet mi pozostaje albo gdzieś do większego miasta ale wtedy musiałabym więszką miseczkę wziąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to widzisz, jak się rozciągnie do 85 to on jest na osobę z mniej więcej 80 pod biustem ;) Skoro zapinasz na ostatnią to znaczy, że robisz co możesz, żeby on Ci w miarę stabilnie siedział. A to oznacza, że trzeba się rozejrzeć za mniejszym obwodem ;) I tak, miseczka to różnica między Twoim obwodem w biuście a obwodem stanika, więc miseczka się zmieni. Wyżej napisałam od czego powinnaś zacząć przymiarki :) == Angielski biustonosz, Brastop na razie odpuść, jeśli możesz... Masz tam głównie Curvy Kate, a to rozciągliwce i musiałabyś brać 65JJ żeby to skompensować. A w tym rozmiarze ich nie ma. I to raczej szerokofiszbinowce, a Ty jeszcze nie wiesz, czy jesteś w tym typie. Przejrzyj sklepy netowe z bloga Stanikowe Sklepy, w Peachfield czy Intimo4you powinnaś znaleźć i tango, i coś Freyowego (ale nie Arabella!, Millie albo Polyanna są najbezpieczniejsze) - na początek zainwestujesz choćby tylko w koszt przesyłki, ale da Ci to orientację co do miski i typu fiszbinowego i wtedy możesz celować w inne marki czy szukać okazji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje IP 127.0.0.1
best bra ma racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość władysława
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość best bra poradź
Jakie polecasz staniki na taką figure: szerokie plecy, a małe piersi? Moje rozmiary to 60D (w porywach DD),ale właśnie - przeważnie miski są za duże, a obwód ok. Na zdjęciach te dziewczyny mają węższe plecy.....Myślę, że rozy=umiesz, o co mi chodzi, nie umiem inaczej wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babishon wredny
podnosze poszukaj stanikomanię i lobby biuściastych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Moje rozmiary to 60D (w porywach DD),ale właśnie - przeważnie miski są za duże, a obwód ok." to nei rozumiem. jesli taki stanik ma dobry obwód a za dużą miskę to znaczy że to NIE SĄ Twoje wymiary. kup sobie stanik o takim samym obwodzie a mniejszej misce i bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie znacie taką firmę esotiquo czy jakoś tak mają miseczki nawet do G ale chodzi mi o jakość tych biustonoszy i o opinię waszą jeżeli któraś nosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×