Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AGGGAAATKA

córeczka jak ją położę na boczku wygina główkę do tyłu-czy to niedobrze?

Polecane posty

Gość AGGGAAATKA

Córcia 4 mies wygina główkę do tylu jak leży na boczku czy to powód do zmartwień?a także lubi główkę odwracać w jedną stronę, w drugą nie za bardzo, co to oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
moja tez tak robi, czytalam ze to mzoe byc wzmozne napeicie miesniowe, chodze z nia do poradni patologicznej ale zadanej lekarz nie mowil ze jest cos z nia nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGGGAAATKA
Ja właśnie też wybieram się do neurologa dziecięcego, bo martwię się, poniewąż córcia też nie wyciąga rączek do karuzelki, grzechotek itd, owszem cieszy się ale rączk nie wyciąga.Pediatra powiedział, że każde dziecko rozwija się inaczej ale trzeba to sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja corcia np tak sie wyginala na boczku jak chciala do czegos dotrzec. Uczyla sie w ten sposob przekladac na brzuszek. dzieci w koncu nei wiedza jak to sie robi i szukaja sposobu. Tak bynajmniej bylo z moja corcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No z tą główka to jest tak, ze jesli dziecko sobie upodoba jakąś strone to wtedy uparcie tylko na tą przekreca. Teraz Ty musisz jej przekrecac delikatnie głowke w druga strone, równie uparcie. Mój synek tez tak sobei upodobal i polozna kazala na tą ulubiona strone klasc zwiniety recznik, zeby mial przeszkode, ale on i tak sobie z tym radzi, fika, fika az sie przesunie, ale przypadkeim reką przesunie... Staram sie tez klasc go tak aby zabawki na które lubi patrzec byly po tej stronei przez niego nie uwielbianej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no ludzie jakie napięcie mięśniowe, teraz to wszystko pod napięcie mięśniowe podciągają, połowa Polski się na to leczy... Toż to normalne, dziecko ma dużą głowę i tak mu wygodniej równowagę trzymać w pozycji na boczku. Poczytajcie forum tego fizjoterapeuty Zawitkowskiego. On ma zdrowe podejście do dzieci moim zdaniem. Uczciwie mówi że to taka moda. Że na zachodzie nikt nie ubiera obuwia profilaktycznego, nikt nie pieluchuje szeroko na wszelki wypadek, nikt nie dopatruje się we wszystkim wzmożonego albo osłabionego napięcia mięśniowego. Raz fajnie wytłumaczył kwestię napięcia. Porównał niemowlę do człowieka który po raz pierwszy stoi na nartach na stoku. Boi się i spina mięśnie. Dziecko ma to samo. Prawdziwe wzmożone napięcie ma niewielki odsetek maluchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chemical dokladnie tak. ja mam fajna lekarke, ktora zawsze mnei uspokoi. Syn mial okropną wysypke na twarzy,, uszach, za uszami. Bylam pewna ze to skaza... w koncu tyle sie o tym mówi. A ona na to ze nie przepisze mleka na recepte bo to jeszcze na pewno nie skaza. Mam czekac az zejdzie. I miala racje. Teraz za duzo lekarze wmawiaja tych wszystkich chorób. Kiedys tego nei bylo. Biedne matki tylko sie stressuja. Przeciez normalne ze dziecko sie uczy i nie ma pojecia jak to zrobic zeby np przełozyc sie na bok. Jak moja córcia sie uczyla to wygladalo to czasem komicznie:) ale w zyciu nei pomyslalabym ze to jakas anomalia, a co gorsza niepelnosprawnosc... Takze mamuski nei denerwujcie sie tyle. Macie zdrowe, pewnie 10cio punktoe bobaski i tylko im pomagajcie sie nauczyc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze bylo jak poszlam z corcia do przychodni na kontrole. lekarka polozyla ja byle jak na brzuszku i dziwila sie ze ta sobei biedna poradzic nei moze i podnoszac główke nie dala rady jednej raczki przelozyc tak aby sie podpierac na lokciu, a byla jeszcze taka maluska. lekarka wypisala skieowanie na badanie... ze niby zle sie rozwijala... smiech na sali. Ja sie zestresowalam oczywiscie... ale poszlam do takiej spoko babki prywatnie, super lekarka od dziciaczkow, która wysmiala to skierowanie. Powiedziala ze to jedno z najzdrowszych dzieci jakie sobie wyobrazic mozna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
moje dziecko jest wczesniakiem wiec bardziej jest narazazone na zle napeiecie , ale jezli dziecko rodzi sie o terminie to chyba nie ma co sie przejmowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hyhy :) Moja jeszcze lepszą figurę walnęła, tzn w tym stylu co Twoja malutka, ale tak była w tył wygięta, że prawie koło się zamykało :) Ona wówczas uczyła się obracać z brzucha na plecy i stąd takie kombinacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Nadziejka tez miala jeszcze lepsze... ale chcialam cos na szybkiego znalezc :) dzieciaczki są udane. teraz ma 1,5 roczku i wali pozycje ale jak spi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×