Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mała niewiadoma

dzialka

Polecane posty

Gość mała niewiadoma

Witam, mam pytanko odnosnie działki rekreacyjnej. otóz znalazlam ogloszenie o sprzedazy i okazalo sie ze dzialka ma wybudowana tzn "altanke" tylko ta altanka wyglada jak maly domek. i tu jest pytanie czy ja moge taka dzialke przeksztalcic w mieszkalna, tzn w taka gdzie bede caly rok mieszkac???? dodam ze działka ma podciagnięty prąd i wode. ma lazienke i tak naprawde wszystko co jest potrzebne. z tego co wiem to ci co sprzedaja mieszkali tam od wiosny do jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mozna z niej zrobic dzialki budowlanej - zgodnie z prawem ale czesto sa takie samowole budowlane - ale zawsze moze nadejsc czas kiedy przyjda i beda kazac zburzyc taka samowole i naloza kary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała niewiadoma
a jesli jest to dzialka rolna to moge z niej zrobic teraz budowlana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz chyba iść do gminy i sprawdzić plan zagospodarowania przestrzennego - czy władze przewidują budownictwo mieszkaniowe w tym miejscu. A jeśli tak, to trzeba odrolnić tą część, na której będzie stał twój domek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała niewiadoma
wlasnie nie weim czy ten domek byl zglaszany ale skoro jest tam podlaczony prad i jest woda podciagnieta to mysle ze tak. musze sie wybrac do gminy i to wszystko sprawdzic. czyli jakby to byla ziemia klasy V to juz jest to jako nieużytek i można spokojnie przekwalifikować? tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krekrem
Zalezy jaki duzy jest domek-jezeli do 25 m kwadratowych to na rekreacjnej nie ma przeszkód żeby sobie stał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała niewiadoma
no tak, ale ja bym chciala z niego zrobic domek mieszkalny i mieszkac w nim caly rok z zameldowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała niewiadoma
nie kupilam tej dzialki jeszcze bo chce byc pewna ze po jej kupnie bede mogla ja przeksztalcic w mieszkaniowa. i dlatego zadaje pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała niewiadoma
narazie to tylko to widzialam i o konkretach nie gadalam z tymi ludzmi. dzialka jest 5 arowa i dotego ta murowana "altanka" i to nas skusilo aby zaczac temat. i wiedziec jakie sa realija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mówiąc, to nie wiem jak w Twoim przypadku... To jest altanka, budynek gospodarczy czy jak tam go zwał, wybudowany bez pozwolenia na budowę. I jest ok, w mieście do 25, poza miastem do 35 można budować. Ale w takim razie nie oddasz tego do użytkowania. Nie wiem jaka jest procedura, żeby to teraz przekwalifikować szczerze mówiąc. Ja mam działkę rekreacyjną, wybudowany na niej dom. W tej chwili jako letniskowy, oczywiście pozwolenie na użytkowanie mam. Mogę go w każdej chwili przekształcić na budynek mieszkalny, pod warunkiem, że będę w nim mieszkała na stałe, bo to jest tak naprawdę warunkiem koniecznym. A jak jest w Twoim przypadku, to nie wiem. Trzeba drążyć temat. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała niewiadoma
bede musiała sie duzo na ten temat dowiedziec od wlascicielow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×