Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pośrednik z powołania

Biuro nieruchomości w mieście 18 tys. mieszkańców?

Polecane posty

Gość pośrednik z powołania

Witam! Założyłem ten temat dla osób, które są związane z rynkiem nieruchomości. Chciałem poznać opinie osób, które pracują lub prowadzą biuro nieruchomości w małej miejscowości, tak do 25 tys. mieszkańców. W mojej okolicy, mimo, że jest takich miejscowości z 15, nie spotkałem jeszcze biura nieruchomości, które by działało na tak małym rynku, cały rynek obsługują firmy z głównych miast, które leżą w promieniu do 100km. W związku z tym mam pytanie. Czy można się utrzymać działając na małym rynku lokalnym, załóżmy w promieniu do 50 km? Nie interesują mnie kokosy. Uważam, iż jeśli dokonam 2, 3 transakcji w miesiącu na poziomie prowizji tylko 2% i to od sprzedającego lub kupującego ( a nie z obu stron), to mi to wystarczy. Biuro będzie prowadziła moja partnerka, która ma czas, samochód, itd. Ja zarabiam dużo, więc nie ma presji związanej z tym, że musimy koniecznie zarabiać już od pierwszego miesiąca, stać mnie na nieograniczone dotowanie biura. Proszę o opinie od osób, które mają jakąkolwiek styczność z takimi małymi miejscowościami, w których istnieją takie małe, lokalne biura pośrednictwa nastawione na klienta miejscowego. Nie chcę opinii osób z Warszawy, czy Poznania, które zaraz zaczną pisać, że rynek jest straszny, firm jest setki, a klienci nie chcą kupować przez biura. Słyszałem to tysiące razy i tak się z tym nie zgadzam, ale tego wątku nie chcę poruszać. Na pewno są tu osoby, które znają takie małe biura. Dodam jeszcze, że okolica w której chciałbym otwierać biuro to tereny interesujące, gdyż są czyste ekologicznie, jest mnóstwo lasów i jezior, zero przemysłu i generalnie domy i działki w naszych okolicach wykupują możni z pobliskich aglomeracji, którzy szukają ciszy i spokoju. Chciałbym skupić się właśnie na tej grupie, szukać ofert pod nich oraz dodatkowo obsługiwać klientów lokalnych, którzy np. będą chcieli zmienić swoje mieszkanie na większe. Co wy na to? Dajcie mi proszę jakieś namiary biur w małych miastach. Może konkurs na biuro nieruchomości w funkcjonujące w najmniejszych mieście w Polsce? ;) Czekam i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pośrednik z powołania
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caloger
pośredniku z powołania : i jak, wystartowales z biznesem?? podziel sie opinia i doswiadczeniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura 24
Cześć Zobaczyłem że piszecie o mieszkaniach i ich wynajmowaniu. Pomimo tego że szukam innych informacji o Toruniu Potrzebuję mieszkania na wynajem w torubiu i ta strona http://mieszkania.torun.pl mnie zainteresował. Ciekawie powiedziane. Całkiem dobry wątek. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogna 24
Cześć Zobaczyłem że rozmawiacie o nieruchomościach i ich kupowaniu. Co prawda poszukiwałem czegoś innego o Toruńskich mieszkaniach Poszukuję mieszkania na wynajem w toruniu a ten serwis http://mieszkania.torun.pl mnie zainteresował. Interesująco powiedziane. Poważnie, fajny wątek. Narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×