Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ADDDAAAA

jadłospis 4,5 mies.dziecka, pomóżcie.

Polecane posty

Gość ADDDAAAA

jestem mamą 4,5 mies. córci, którą karmię piersią. Chciałabym jednak wprowadzic ejj coś dodatkowego, ale niewiem co, to moje pierwsze dziecko i jestemw tych sprawach"zielona". Myślałam o tym aby wieczorem podawać Alusi kaszkę na smacznys en bobobvity, aby lepiej spała, bo b.często budzi się i domaga cyca...proszę napiszcie co Wy dajecie Waszym maluszkom w tym wieku i o której godzinie, dziękuję za rady:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ADDDAAAA
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszka maszka
witaj Kaszka to dobry pomysł, dzieciaczki niektóre faktycznie mniej się budzą w nocy po kaszkach. Moja odkąd zaczęła pić butlę mleczka z kaszką wieczorem, (miałam wtedy pół roczku) to zaczęła przysypiać całe noce. Jeśli karmisz jednak, to trzeba by dolewać do butelki z kaszką twoje mleczko. Bez sensu uczyć dziecko sztucznego mleka, skoro na razie karmisz. Ja karmiłam bardzo krótko, więc moja córcia piła kaszkę na mleku modyfikowanym. Co do innych posiłków, to zaczęłam od owoców, tarte jabłuszko, roztarty widelcem banan. Nie zniechęcaj się jeśli dzidzia na początku, nie będzie chciała nowości, jest przyzwyczajona do smaku mleczka i może nie chcieć nic innego, ale po kilku próbach na pewno przyzwyczai się do nowych smaków. Pozdrawiam i zdrówka życzę dla malutkiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też wydaje mi się że nazywać
Ja zaczęłam od musu jabłkowego (wcześniej już zaczęłam podawać rozwodnione soczki), a na noc kleik ryżowy na zmianę z kukurydzianym. Później kaszka ryżowa na zmianę z kleikiem kukurydzianym i to na noc sprawdza się b. dobrze do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jadłospis 4,5 miesięczniaka jest akurat prosty: cycek. I tak do 6. miesiąca. A po 6. miesiącu stopniowo wprowadzać zupki z masełkiem, zupki z mięskiem, później wprowadzać drugi posiłek bezmleczny, na przykład deserek lub kaszkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S. Ja mojej nic nie daję przed snem, oprócz cycka, bo jak idzie spać z zapchanym żołądkiem to gorzej śpi. Ale różnie z tym akurat dzieci mają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój Synek jest ze stycznia - 24 kończy 5ty miesiąc - karmię piersią, ale ponieważ jest duży to lekarka zaleciła rozszerzanie diety - ok. 11 dostaje owocki a ok. 14 zupke gotowaną przaze mnie - bo słoikami pluł - pół marchewki, pół ziemniaka i trochę pietruszki - gotuję 20 min i potem miksuję i dodaję łyżeczkę masła i pół łyżeczki kaszki manny co do kaszek to uważam że rozpychaja żołądek i są na mleku modyfikowanym więc po co dawać je dzieciom karmionym naturalnie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjustynaa2
moja corciam ma teraz 7 miesiecy. skonczylam karmic jak miala 5 w dzoien i 6 m -cy w nocy. pediatra zalecila podawanie soczkow od konca 4 miesiaca. potem deserki i obiadki. kaszka tez jest dobra i moja niunia lepiej po niej spala. ale uwaga jak sie szkrab przyzwyczai to bedzie sie domagal takiej slodkiej kaszki co wieczor. one sa slodkie i trzeba uwazac. a co do por podawania to juz indywidualna sprawa. najklepiej miedzy karmieniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjustynaa2
a kaszke mozna tez dodac do swojego melka odciagnietego. ja tak robilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też wydaje mi się że nazywać
Dziewczyny, ale niekoniecznie musi to być kaszka gotowa, własnie słodka. Moje dziecko ma skazę białkową i nie kupuję tych gotowych kaszek słodkich, już zawierających mleko modyfikowane. Jedyna kaszka jaką pije synek 9ma teraz 6 miesięcy) jest kaszka ryżowa, kleik ryżowy, lub kleik kukurydziany dodawany przeze mnie do mieszanki, czyli dokładnie Nutramigenu. Szczerze mówiąc, być może właśnie przez mleko - Nutramigen, synek pluje rzeczami słodkimi i mdłymi. Bardziej lubi smaki kwaskowate, z czego się cieszę, bo akurat nie jestem za tym, żeby dziecko jadło dużo słodkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×