Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ryybcia

A mnie to śmieszy

Polecane posty

Gość Ryybcia

kiedy my bylaysmy male byl tylko jeden rodzaj mleka dla wszystkich, nie bylo jakis deserkow gerberkow, kaszek jakis tam specjanych, mamy karmily nas zupelnie inaczej niz my dzis nasze dzieci karmimy,juz kilku miesieczne niemowle jadlo calkiem inne zeczy ktore teraz jadaja roczniaki. I jakos zyjemy, jestesmy zdrowi, nic nam nie bylo. Smiesza mnie te wszystkie tablice zywieniowe, co dawac od kiedy i w jakich ilosciach. Przeciez dzieci sa takie same jak kiedys, nie rozumiem tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wtedy nie bylo tyle modyfikowanego jedzenia. pomidorki pochodzily z krzaka i nic sie w nie nie wstrzykiwalo... jajka byly od kur karmionych ziarnem a nie modyfikowaną pasza, a mleko bylo od krowy a nie UHT... nie bylo wiec tyle alergii itd skaz bialkowych, atopowych zapalen skóry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieci były takie same
ale świat był inny, nie było tyle syfu co teraz, łącznie ze wszystkimi chorobami i zagrożeniami cywilizacji, ciemnoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnie smiesza rybcie cipcie
a jak zjesz jakis nie za swiezy produkt i dostaniesz sraczki albo zwymiotujesz to tez PRZEZYJESZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!swietne podejscie gratuluje!!!!!!!!!!!!!!!! kiedys ludzie mieszkali w lepiankach wiec po co nam bloki ,domy????? w ogole to po co swiat idzie do przodu i sie rozwiaj no po co????:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakakakakakaka
Zgadzam sie z autorka....... Uwazam, ze firmy produkujace zywnosc dla dzieci robia niezla kase.... Podobnie jest z mlekiem modyfikowanym, ktore niby koniecznie do 3 roku zycia nalezy podawac... MOj synek ma poltora roku i zaczal jesc budynie i pic kaszke manna na normalnym krowim mleku. Od tego czasu lepiej spi (moze przypadek), ma lepsze kupy (wczesniej zdarzaly sie zielonkawe) i robi je najwyzej 2 razy dziennie (wczesniej bywalo ze i 5)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ryybcia
oj nie przesadzajcie. Ja mojej malej juz w wieku 3 miesiecy dawalam spróbowac KUBUSIA, duzo wczesniej wprowadzilam owoce i warzywa niz zalecano, miesko, nawet czekolade jadla majac pol roku. Dajcie spokuj, gdybysmy chronili nasze maluchy od wszystkich zarazkow, bakterii i innych takich to potem byle co to problem. Nie huhajmy tak na nie, ludzie. Swiat sie zmienia ale nie dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ryybcia
tak, a ja mojej majac rok dawalam mleko kozie i tez jak miala poltora przezucilam ja na normalne z kartonu. I nie choruje, nic jej nie jest i nie bylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama smoka
moja córka od roku to już spokojnie piła mleko z kartonu. Picie przez dzieci mleka modyfikowanego do 3 roku życia to nabijanie kasy producentom. Takie jest moje zdanie phi :) A alergie biorą się właśnie z takich wychuchanych i sterylnych warunków, później byle pierdoła i dzieciak zaraz ma alergie. Bez przesady. Ja tak nie wariowałam (kupowałam czasem słoiczki bo to wygodniejsze) i moja córka żadnej alergii nie miała i prawie nigdy nie chorowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja po kartonowym mleku ma wysypke, po czekoladzie ma wysypke... cieszcie sie ze wasze dzieciaki nie mają ale nie mozna uogólniać... ale np musze napisac ze moja córcia ma biegunke po jedzonku w sloiczkach... kiedys jadla i wszystko bylo ok, a teraz za kazdym razem jak jej dam to ma biegunke... tak samo po sokach... toleruje tylko domowe jedzenie :D:D:D taka sie kapryśnica zrobila :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ryybcia
teraz jak juz moj synek przyjdzie na swiat to na pewno nie bede tak dokladnie sie trzymala tej calej smiesznej tablicy zywieniowej, tylko wdł. tego co ja sama mysle. A nie rybka od tego miesiaca, marchewka od tamtego a gruszka od jeszcze innego. Bez komentarza... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ryybcia
A co do sloiczkow to jasne, na spacer mozna czasem zabrac bo wygodnie. Ale na pewno nie na normalny obiad w domu, od tego my jestesmy zeby zrobic zupcie czy jakis obiadek, taki normalny domowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale, ale...nie przesadzajcie, to że jedno dziecko nie ma alergii nie oznacza, że pozostałe mają urojoną. Jeżeli Twoje dziecko mimo takiego, a nie innego pokarmu nie choruje, to tylko się cieszyć. Nie piszcie jednak, że dzięki Waszemu podejściu, Wasze dzieci są zdrowe. To bujda na resorach. Moje dzieciaki, odpukać nie chorują, ale córka mojaj sąsiadki ma całe ciało w ranach (alergia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokowa
to moze jak sie urodzi karm normalnymi obiadami zamiast mlekiem moze bedzie lepiej przesypialo noce tylko wiesz zmiksuj to troszke bo takie male to moze miec problem z gryzieniem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrze zrobiona reklama
ktora wmówi rodzicowi, że musi to kupić dla "dobra" dziecka no i naiwny, podatny na reklamę rodzic sie na to nabierze.:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybcia ale ty tych tabeli chyba nie zrozumialas. one nie są po to zeby sie ich trzymac co do godziny tylko zbey pokazaywaly kiedy mniej wiecej dziecko zaczyna tolerowac jakie jedzonko i kiedy go potrzebuje! Jasne ze nie trzeba sie tego sztywno trzymać bo to nie kodeks drogowy tylko pomoc dla mam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ryybcia
nie no jasne, chodzi mi o to ze niekture mamy sie trzymaja tego sztywno, od kiedy co jak czesto i ile, Sama znam takie osoby. KOKOWA, jasne ze mleko naturalne od poczatku przez min. pol roku, ale nie badzmy az tak sztywni w trzymaniu sie tych zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama smoka
hm jeśli chodzi o tablice żywieniowe, co i od kiedy to jestem za. Tak jak maMani powiedziała one są po to by służyć nam jako pomoc, a nie żeby sztywno trzymać się wszystkiego. Taki bobas ma bardzo wrażliwy żołądek i nie wyobrażam sobie podać mu np. w pierwszej kolejności kalafior zamiast tradycyjnego jabłuszka czy marchewki. Tu też trochę trzeba uważać. Tylko najbardziej rozsmieszyło mnie mleko modyfikowane do 3 roku życia. Taki stary koń i mleczko modyfikowane to już lekka przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo smoka czytaląm kiedy art. o mleku krowim i sie zalamalam... jakbym znala kogos kto ma krowke i sobie ja wypasa na niekropionej lace i sprzedaje mleko to bym malej kupila i dawala krowie juz teraz... ale uht jej nie dam w takich ilosciach w jakich ona potrzebuje mleka... jada serki jogurty... nie odwazylabym sie jej jeszcze podac 3 razy dziennie kaszki na mleku uht... ale pewnie jak bedzie starsza i kaszke bedzie jadla tylko raz dziennie a nie 3 razy... to wtedy rowniez bedziemy sie przerzucaly na mleko od krowki... szczególnie ze jogurty znosi juz dobrze i nie ma zadnych problemów po nich, wiec i te po mleku pewnie jej znikną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama smoka
MaMani życzę w taki razie powodzonka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama smoka
Przypaliłam przez Was kutlety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo smoka :D:D:D oki ide obierac pieczarki na pizze... Boze zeby mi sie tak chcialo jak mi się nie chce :(:(:(:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama smoka
A jedliście kiedyś gotowaną białą rzodkiew? Pycha :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo smoka nie jadlam takiego warzywka nigdy... a slyszalyscie kiedys o oliwkach bez pestek? :D:D:D a moj maz nie slyszal i kurna przez 40 minut obieralam to cholerstwo :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×