Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama Zuziii

Czy Ona za dużo zjada???

Polecane posty

Gość Mama Zuziii

Moja córcia ma 8 dni ,a zjada do 120 mleka ,tak co 3-4 godzinki.W między czasie daje jej też wodę - około 50 ml. Czy ona nie za dużo je ? Martwie się że jak na takiego maluszka to troche za wiele ,ale przecież jak płacze i ssie palce to znaczy że jest głodna,i daję jej tyle ile chce - dopóki nie wypluje smoczka z buzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy je za dużo, trzeby skontrolowac wagę i zapytać pediatrę ! natomiast wydaje mi się, ze twoja córcia ma silny odruch ssania :) spróbuj jej dawać smoczek uspokajający ;) poza tym na opakowaniu mleka masz rozpiskę ;) i ewentualne zmainy w ilości mleka należałby skonultowac z prowadzącym pediatrą ;) takiego maluszka można łatwoprzekarmić :( i rozciągnąć żoładeczek :( więcnie poradziłam zadużo :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie maluszki jedzą zazwyczaj do 50 moze 70 ml mleka a przynajmniej tak jadły wszystkie ktore ja znam - faktycznie podaj jej smoczek i zapytaj pediatre o te jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój żarłok tyle zjadał :-) To tylko mleczko, a jak się boisz to możesz rozcieńczyć jej mniej mleka a więcej wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorodna m
mamo dlaczego nie karmisz malej piersia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnezja jak to mniej mleka wiecej wody? Ma dac np 3 miarki mleka i 150 ml wody? Takie siki nie nadają sie do picia. Po to są dawki umieszczone by nie dawac ani mniej ani wiecej miarek lub wody:(:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no chyba ze chodzi ci o to ze mleka ma dawac np 100 ml a wode ktorą podaje osobno np 80 ml :D:D:D:D bo juz sie przearaziłam ze chcialas rozcienczac mleko :D:D:D a pomyślałam tak dlatego ze znam babke ktora tak robila po to by na mleku zaoszczedzic :o:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamtędy nie da rady
może za duża dziura w smoczku i stąd szybkie pochłanianie. Nie masz pokarmu? Dlaczego nie karmisz piersią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a po co ją pytacie czemu nie karmi piersią? nie o tym topic, kłócić się chcecie? nie karmi to nie karmi i nic Wam do tego! A teraz na temat - jak karmisz butelką, to dziecko spędza przy niej mniej czasu niż przy cycu, więc ma większą potrzebę ssania, dlatego zapytam czy Mała ma smoczek? Jak nie, to może warto byłoby go wprowadzić. Moj Młody jest od urodzenia na butelce i używał smoczka. A jak ma potrzebę ssania, a będziesz jej podawała za każdym razem jedzenie, tak jak dziewczyny pisały wcześniej - rozepchasz jej żołądek. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przybywam z daleka... autorka pisała, że bobas zjada do 120ml mleka, chodziło mi o to, żeby dać np. 120 wody i nie 4 tylko 3 miarki mleczka w proszku. No niby takie siki, ale mniej kaloryczne, bo dziewczyna boi się, że za dużo zjada. Nie mówię, że ktoś ma tak robić żeby zaoszczędzić na mleku broń Boże :) Mój żarłok też dość dużo jadł i w wieku 3 miesięcy wagowo przekraczała górne widełki. taki właśnie sposób doradziła mi położna, ale tylko po to, żeby dziecko nie miało nadwagi. Jeśli jej nie ma to mama powinna odżywiać tak, jak jest w tabeli, czyli (już nie pamiętam) 1 miarka na 30ml. Zresztą wszystko pisze na opakowaniu :) No ale prawdą jest, że maluszek ma silną potrzebę ssania. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tfu...zły pomysł, jeszcze dziewczyny zaczną faktycznie oszczędzać i bobasom nie dawać tyle mleka ile powinny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Zuziii
Nie karmię piersią bo dostałam zapalenia-musiałam brać leki i małą przestawić na butelkę.Ona zjada 120 ml ,dałam jej dziś o godz 18 jeść , w między czasie dostała wode ,wypiła 40 ml, a po godzinie 20 obudziła się i krzyczała.Myslałam że ma mokro ,ale było wszystko ok.Płakała strasznie,wystraszyłam się bardzo ale dałam jej mleko i teraz śpi.I znowu 120 ml wypiła :| ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3miesiecznej
Dawaj tyle ile che ale nie przesadzaj z ta wodą ,moze lepiek herbatke koperkowa na trawienie> Moja w 1 miesiącu tez zjadała 120 ,a teraz jak ma 3 mies to wpiernicza 150 i ssie cycki na dodatek!!!!! Ale na wieczor daje sama butle bo nie chce mi sie w nocy karmic cycem:) Mała rosnie jak na drozdzach jest spokojna i przxzesypia cała nockę od 20 do 7 rano;) Wiec dawaj ile ona che :) nie mozna dziecka głodzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama smoka
Widocznie tyle potrzebuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmienie piersią
boże od razu a dlaczego nie karmisz piersią a co was to obchodzi czemu nie karmi od razu sie odezwały "idealne mamusie" dla których butelka jest nie do pomyślenia ehhh :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dawaj ile chce smoczek i woda i mleka tyle razy co na opakowaniu ja sie posłuchałam babc i moje dziecko przytyło w miesiac 3 kilo - podwoiło swoja wage potem sie meczyłam zeby jej to jedzenie jakos unormowac zreszta najlepiej idz do lekarza, zwaz dziecko i zapytaj lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Zuziii
W nocy tyle nie zjada,bo dam jej mleko o 21 i śpi do 6 rano.Ale wydaje mi się że za dużo je.A tak wogóle to ile razy dziennie takie małe dziecko powinno robić kupkę - jeśli pije z butelki??? Bo Moja Zuzia robi jedną na dzień,czasem nie zrobi wogóle i boje się jej dawać tyle mleka.Gdzie ona to mieści ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Zuzii - trochę ponad tygodniowy noworodek nie powinien mieć tak długiej przerwy w jedzeniu ( jak piszesz 9 godzin ). To co piszesz wskazuje na brak zaspokojenia odruchu ssania. Takie małe dziecko spędza przy cycu sporą część dnia, nieraz ładnych kilka godzin, a pomyśl ile czasu zajmuje Twojej Małej wypicie mleka z butli - chwileczkę. Więc obowiązkowo moim zdaniem smoczek! Poza tym - mój Młody był w szpitalu po urodzeniu przez dwa tygodnie - tam po raz pierwszy dostał smoczek - na początku trochę się wkurzyłam, bo chciałam raczej tego uniknąć, ale to właśnie położne powiedziały mi, że musi zaspokoić jakoś potrzebę ssania. Poza tym tak małe dziecko nie do końca wie, kiedy jest syte i dlatego tak dużo \"je\" - a jemu właśnie nie chodzi o jedzenie tylko zaspokojenie potrzeby ssania. A kupką się tak nie przejmuj - po pierwsze dlatego, że dziecko ma raptem kilka dni i jeszcze mu się wszystko nie ustabilizowało, a po drugie dlatego, że mleko bardzo dobrze się wchłania, zawiera w gruncie rzeczy tylko, co organizmowi jest potrzebne do funkcjonowania, stąd też po przejściu przez układ pokarmowy niewiele \"resztek\" z niego zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zjada ok
dołaczy do grubych babsztyli na diecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Zuzi, przed chwilką spojrzałam na butelkę na miarce 120ml to wcale nie jest aż tak dużo, żeby się martwić. Moja też tyle zjadała teraz ma 3 lata i wcale nie ma nadwagi. Dawaj jej tyle mleczka ile potrzebuje. A kupki moja robiła raz codziennie, raz 2 razy dziennie, a jednego dnia wcale. Wydaje mi się, że nie ma powodów do niepokoju. Wszystko będzie dobrze, a z czasem będzie jadła jeszcze więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Zuziii
ladybird- ale ja wcześniej dawałam jej jeśćw nocy a teraz poprostu się nie budzi i wytrzymuje do rana.Mama mi mówiła żebym jej nie budziła na jedzenie jeśli śpi ,tylko dawała jej wtedy kiedy sama zaczyna płakać.W dzień budzi się co 3 godziny mniej więcej.Daje jej smoczka ale nie zawsze chce go ssać.Martwie się troche bo wydaje mi się że ona je za dużo.W sumie mleko z proszku pomieszane jest z wodą więc pewnie większość wysika,ale kupke robi rzadko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Zuzki u mnie było na odwrót - musiałam sobie nastawiać budzik na nocne karmienia, tak do końca pierwszego miesiąca, bo Młody się nie budził. Położna powiedział, że bezwzględnie takie dziecko musi jeść w nocy! Tym bardziej, że piszesz ze Twoja córcia ma troszkę ponad tydzień. Jak młody był w szpitalu pierwsze dwa tygodnie to był tam karmiony dokładnie co 3-4 godziny, czy spał czy nie. Jeśli można byłoby nocne jedzenie odpuścić, to w szpitalu nie karmiliby tak rygorystycznie. Twoje dziecko jest jeszcze za małe na tak długą przerwę w jedzeniu. Amnezja - tylko pomyśl jaki taki noworodek ma żołądek - waży tylko koło 3 kilo, a dostaje tyle mleka i wody... Żołądek ma wielkości pięści... swojej pięści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo gdzies wyczytalam ze dopiero ponad 6 kg maleństwa mają na tyle energii itd ze w nocy mozna juz ich nie karmic ale tak male dziecko powinno jesc min co 3 godz. A na butli moze robic kupke codziennie ale tez nie musi moze np co dwa dni. Ja bym zamiast wody podawala herbatke z kopru a zamiast 120 ml dawalabym 100 w ostatecznosci. Wydaje mi sie ze jak na 9 dniowe dziecko to naprawde ona je duzo a w nocy tez powinna byc karmiona mimo wszystko no chyba ze wazy ponad 6 kg/ Idz moze z nią do przychodni i niech ją zważą i zobaczysz ile przybrała na wadze. Głownie chodzi o to by nie przekarmic jej. Takie maleństwa mają żołądek wielkości piąstki wiec nie możliwe by miescilo sie w nim 120 ml bez jego rozciągania. Zmniejsz jej dawke a jak placze to daj jej smoczka. Ja bym tak zrobiła ale glownie dlatego ze trzeba w nocy karmic mimo wszystko. Wiec jak w dzien zje mniej to w nocy powinna wstawac. Ale najlepiej idz do lekarza niech ją zważą i zobaczysz na czym stoisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przybywam - zauważyłam... zauważyłam już to wcześniej - często jak chcę napiszć jakiś post, to mnie wyprzedzasz :) patrzę - a tu już napisałaś co myślę :) Czytasz mi w myślach...? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×