Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bardzo serdecznie proszę

DO OSóB CHCąCYCH POMóC,ZNAJąCYCH SIę NA PRAWIE PRACY,KADRACH,DZIAłALNOśCI.PROSZę

Polecane posty

Gość bardzo serdecznie proszę

Witam i proszę z całego serca o radę. Na wstępie opiszę moją pracę: Pracuje jako specjalista ds administracyjnych od 10 miesięcy na umowe o prace na czas nieokreslony. Zarabiam 1200 na rękę. To moja 1 praca i byłam z niej bardzo dumna i zadowolona Gdy byłam na rozmowie pytano mnie czy palę bo tutaj jest kilkoro palących szefów i ja siedzę z nimi. Powiedziałam że palę (popalam- do ok.5 fajek, oni ok.25 ). Problem polega na tym, że praktycznie od początku pracy podupadłam na zdrowiu i bardzo źle się czuję. Zima była straszna- tu w pomieszczeniu panowało mniej stopni niż powinno być minimalnie, czasem siedziałam w kurtce, a obowiązkowo w 2-3 swetrach. Do tego regularnie dzień w dzień boli mnie od tych papierosów głowa. Zaczęły się także mega kłopoty z zatokami (siedzę na przeciw drzwi (nie ma korytarza, wyjście jest od razu na dwór) a jak jest za dużo dymu że nic nie widać to otwierają je). Jeśli chodzi o temp i palenie to nic się nie zmieni, żadna rozmowa nie pomoże, to już wiem. Kolejne minusy to brak płci żenskiej (nie mam do kogo buzi otworzyć) i to, że moje biurko stoi tak, że szef widzi co ja robie i dodatkowo ja go nie widzę bo siedzi prawie za moimi plecami. To nie jest miłe, jak czujesz ciągle na sobie kogoś spojrzenia (czy patrzy czy nie ja ciągle mam takie wrażanie). Co mnie jeszcze denerwuje to to, że jest za mało biurek i kompów i praktycznie codziennie jestem przez kogos podsiadana (obojetnie czy jem czy pracuje). Tak samo jest z jedzeniem- nie mam przerwy a jak jem to nie patrzą na to- jak jest cos do zrobienia (nawet jak może poczekać) muszę zrobić od razu (z bułką w ręku ). No i oprócz zimna nie ma słonca, jest ciemnica To są minusy, jak dla mnie głównie zdrowotne i stresujące (od kilku tygodni serce mnie boli, tak kuje) . Plusem jest na pewno to, że jest to stała praca i nie traktują mnie jakoś źle... (w sensie wyzywania czy gnębienia, jak muszę np. się zwolnić do lekarza czy wziąć wolne to nie mam problemów). Pensja też jest wypłacana regularnie. Powiedzcie co byście zrobili na moim miejscu? Jestem przerażona tym, co sie ze mną stało (chorowita, zestresowana, z wiecznie bolącą głową i brakiem chęci do życia) ale też boję się o pracę... boję się że nie znajdę lepszej bo wszędzie w ogolo tylko pakowaczów i kasjerki szukają PROSZę O RADę! PS. Na innym topiku pisałam o tym, że ostatnio jak wróciłam z chorobowego (5 dni- powód -zatoki) nie odzywają sie do mnie i przypadkiem zauważyłam że szukali w necie czy zwolnienie chorobowe może wystawić pediatra, bo chyba nie bardzo mi ufają....- a wiecie co? Nigdy ich nie okłamałam, wszystko robię starannie i OD RAZU, a nawet na zapas.... na prawdę się staram..... ) A teraz moje pytania i problem. Chciałabym założyć z chłopakiem działalność - sprzedaż na allegro. Wiem, że w tej sytuacji musiałabym być bezrobotna (chłopak zarabia więcej i lubi to co robi). Moje pytanie - czy mam poczekać aż przepracuję pełen rok w tej pracy? Czy potem dostanę "kuroniówkę", jesli tak to ile i czy jesli założe na siebie działalność odbiorą mi ją? Kolejna sprawa- Jak poradzic sobie finansowo? Zostawic pracę a jesli dzialanosci nie wypali? Najchętniej odeszłabym z tej pracy już, ale jak to wszystko poukładać w czasie żeby było zgodnie z prawem i żeby przezyc? PROSZE POMOZCIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×