Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość płatek kwiatowy

Co po socjologii?

Polecane posty

Gość płatek kwiatowy

Parę dni temu zostałam magistrem socjologii, studia może nie najcięższe ale wymagały często dużego poświęcenia czasu na ciągłe czytanie i badania. Od wczoraj szukam ambitnie pracy (jeszcze z zapałem), ale gdy mówię Panu X, że jestem socjologiem, on pyta a co socjolog robi takiego? Wtedy rece opadają :( Czy jest może ktoś na kafe po socjologii? Gdzie pracujecie? Ile zarabiacie? Czy naprawdę musze wyjechać z tego kraju, żeby mieć jakieś życie a nie wegatację za 1000zł miesięcznie? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja teraz piszę licencjat na socjo i na tym zamierzam zakończyć przygodę w tym kierunkiem. niestety, 3 lata stracone (choć to jest w sumie ciekawe), ale trzeba coś konkretniejszego ogarnąć.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** ** ** ** *** *** *** ***
ja pracuje jak analityk w firmie badań rynku. ja akurat jestem po matmie, ale jestem wyjątkiem bo w około (nawet u mnie w dziale) sami socjolodzy. kasa całkiem spoko. rynek aż jęczy od niedoboru ludzi w tej branży, a pracodawcy zabijają się o ludzi. do nas do działu szukamy już 2 miesiąc. może ty po prostu nie wiesz co chciałabyś robić i szukasz bez ładu i składu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płatek kwiatowy
Nie no dla mnie te 5 lat studiowania dziennego to najlepszy okres w moim życiu, ale teraz się okazuje, że powinnam mieć już min. 3 lata doświadczenia zawodowego (pracowałam na V roku, bo wtedy trochę mniej zajęć było), znać 3 języki biegle i mieć w zapasie jeszcze jakieś 2 fakultety + dodatkowe kursy :( Innymi słowy co za kraj!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płatek kwiatowy
Witam, złożyłam swoje CV do urzędu statystycznego, ale powiedzieli że na następne 2 lata mają już stażystów zarezerwowanych więc nie ma na co liczyć, agencje reklamowe szukają też ludzi z doświadczeniem, chciałabym własnie tam pracowac ale gdzie mam zdobyć to doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** ** ** ** *** *** *** ***
ktoś tam się pozgłaszał...ale jakoś sie szefowi nie podobali...ale co to jest jak masz cv od 3 osób w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz coś więcej o tym napisać? oprócz tego, że w warszawie :D zapewne też musisz mieć przynajmniej 3 lata doświadczenia.. ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płatek kwiatowy
chyba trzeba będzie wyemigrować za pracą nawet do tej Warszawy :P Ja jestem ze Śląska, wiec to trochę daleko :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** ** ** ** *** *** *** ***
teraz już tak, bo właśnie 3 lata pracuję w branży. ale pierwszą prace (od razu dobrze płatną) dostałam praktycznie bez doświadczenia. po prostu umiałam szukać i przekonać pracodawce do swojej osoby. da się tylko trzeba się nie nastawiać "wszędzie szukają osób z doświadczeniem" tylko być świadomym tego co ma się do zaoferowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety humanistyczne kierunki sa mile i przyjemne w studiowaniu ale pozniej..... ja od kwietnia jestem mgr turystyki i rekreacji nawet nie bede pisac o moich staraniach po szkoda slow wszelkie urzedy i instytuty sa w rekach starych dziadow ktorzy do ostatniej chwili beda sie trzymac stolkow Od pazdziernika zaczynam nowy kierunek a jesli chodzi o szukanie pracy no coz trzeba bedzie zniesc z tonu i brac kazda biurowa nawet nie zwiazana z turystyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** ** ** ** *** *** *** ***
po socjologii to startujcie na stanowiska w stylu asystent badacza. jedno co trzeba na takie stanowisko znać super to power-point. bez tego tylko dział analiz, a tu tylko z bardzo mocną matmą z zasobem wiedzy statystycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płatek kwiatowy
Jako jeszcze studentka pracowałam w centrum handlowym w slepie odzieżowym, bo tylko tam dopasowali się do mojego planu zajęć. takze doświadczenia nie mam praktycznie wogóle w zawodzie, bo praktyki uczelniane na Uniwersytecie Śląskim, który skończyłam zaczęły się dopiero gdy ja byłam na 3 roku, ale obejmowały tylko studentów I roku Jest naprawdę ciężko, a nie chce skończyc jako pani zza kasy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płatek kwiatowy
PP mam opanowany, wszelkie prezentacje w grupie ja robiłam. Co do działu statystycznego to jak już pisałam wyżej wszystko zajęte u mnie w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** ** ** ** *** *** *** ***
nie wiem jak u ciebie w mieście ale 90% firm badawczych ma siedziby w stolicy. szukaj może więc pracy po stronie klienta. w działach marketingu w komórkach które się zajmują planowaniem badań. możesz też spróbować zostać moderatorem grup focusowych, np. dowiedz się jakie firmy badawcze prowadzą badania w twoim mieście (tyle że najpierw musiałabyś pojechać do jednej takiej firmy żeby nauczyć się prowadzić takie grupy). kombinuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płatek kwiatowy
Rodziny nie mam w stolicy, żadnych znajomych również a w ciemno i sama tam nie pojadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płatek kwiatowy
****** dzięki za pomoc :) Ciesze się jedynie że jestem ambitna i narazie mogę sobie pozwolić na szukanie pracy odpowiedniej do kwalifikacji, a nie zadowolenia sie byle czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** ** ** ** *** *** *** ***
no sorry jak uważasz za zbyt trudne skontaktowanie się teraz z jakąś firmą że chciałbyś się tego nauczyć pojechać na 2 miesiące wakacji i pomieszkać w akademiku to siedź sobie i płacz na bezrobociu. ludzie lecą za ocean, do GB a ty do głupiej warszawy nie możesz przyjechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płatek kwiatowy
********** niesłusznie mnie oceniasz... ja nie siedzę na d**** tylko chodze i pytam, posyłam swoje CV ciągle, więc ocenę mojej osoby pozostaw sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kończę właśnie socjologie pracy i przedsiębiorczości. Pracuję jako konsultant ds.personalnych w fajnej firmie.Prowadzę projekty rekrutacyjne na stanowiska specjalistyczne średniego i wyższego szczebla. Generalnie całe Human Resources. W tym można się ukierunkować po socjologii:). Życzę powodzenia i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zadowolon2
"dont worry be happy" dobrze to ujęłaś. Po socjologi powinno się dokształcać samemu z relacji międzyludzkich. W tej chwili jest to najlepiej opłacana profesja. Średnia płac netto wynosi 10 000zł ale na początku same studia nie wystarczą, trzeba co najmniej rok intensywnej nauki we własnym zakresie z literatury: psychologia sprzedarzy, psychologia biznesu, psychologia negocjacji. Później praca zacznie was szukać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko Intełej
i fundusze likwidne !!! a później psychatryk .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość socjolożka-
Jestem po socjologii i pracuję jako kierownik produktu w międzynarodowym banku. Trzeba się trochę poświęcić w czasie studiów i robić staże. Ja zaczynałam po trzecim roku jako stażysta w agencji reklamowej, potem byłam stażystą w banku i tam zostałam. Większość ludzi ode mnie z roku pracuje w agencjach badawczych, marketingu, PR, HR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za pare dni mgr socjologii
ja po 14 lipca, tez bedę mgr socjologii a pracuję w logistyce -> spedycja trzaskam korekty, faktury itp, organizuje transporty, analizuje faktury transportowe, wysyłam faktury do klienta itp praca mało amitna a płaca 1600brutto :/ po obronie idę po podwyżkę, mam obiecane 2000zł brutto, ale będe negocjowac o wiecej. i cóz w moim miasteczku, gdzie jest jedna taka firma, nie mam szans na więcej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość f46578
ja tez po socjologii, pracuje w logistyce, spedycja racja, zajecie amklo ambitne i nie rozwijajace, zwlaszcza w malej firmie :( szukam ciekszwszego zajecia, (pr, hr,) ale doswiadczenia mi brak buuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *meriiigooooold*
ja w tym roku również skończyłam socjologię na UŚ - może na jednym roku studiowałyśmy? ;) ja pracuje od pół roku jako recepcjonistka - ale praca płatna 900 zł na rękę - i żadnej możliwości awansu więc teraz jestem w trakcie szukania sobie lepszej. szukam tylko w necie i się irytuje że wszędzie chcą przedstawicieli handlowych, doradców klienta i wszechobecny telemarketing - żadko trafiają się inne ciekawe oferty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bnem
Ciezko znalezc prace po tym kierunku, bo w trakcie studiow zdobywasz malo umiejetnosci praktycznych, a dziś liczą się konkretne i specjalistyczne umiejtnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzadzudzi
a co myslicie o pracy ( oczywiscie po socjologii) w agencjach badania rynku? tzn, chodzi mi dokladnie o projektowanie badan, koordynowanie ich przeprowadzenia itp. ja robie teraz licencjat z socjologii i w sumie malo jest takich przedmiotow typowo metodologicznych, a one przeciez sa niezbedne do projektowania badan.. zastanawiam sie nad podyplomowka z zakresu badan rynku (mozna juz po licencjacie isc). myslicie, ze to dobry pomysl? czy lepiej zalapac sie do pracy w takiej firmie, na poczatku jako pomocnik/ asystent i zdobywac doswiadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przedsiębiorca
Pilnie potrzebny mi socjolog do współpracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×