Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Margo24_

przewoz psa do UK

Polecane posty

hej mam pytanko czy ktos przewozil psa samolotem/autobusem do UK? jakie sa przepisy i oplaty mniej wiecej? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem (od sąsiadów) to pies musi miec paszport, wszystkie badania i pół roczną kwarantannę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a czy ktos przewozil psa samolotem? jesli tak to ktore linie sie zgadzaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poranna kawa z mlekiem
Witam Jakis rok temu przewozilam psa do UK. Moze napisze jak to wszystkto wyglada. Na poczatku piesek musi miec wszczepiony chip i wyrobiony paszport potem odrobaczenie i cos na kleszcze i dopiero szczepienie przeciwko wsciekliznie. Po miesiacu od psiaka pobierana jest krew i wysylana do Pulaw na badanie serologiczne na zawartosc przeciw cial przeciwko wsciekliznie. Od momentu kiedy otrzymuje sie wyniki nalezy odczekac 6 miesiecy i juz piesek jest gotow do wyjazdu, ale nalezy jeszcze pieska ponownie odrobaczyc i znow cos na kleszcze. Wazne by nie wjechac do UK szybciej niz po 24h i nie pozniej niz po 48h od odrobaczenia itd. I nalezy miec przy sobie wynik badania i ogolny "raport" weterynarza o zdrowiu psa. A co do samolotow, ja niestety musialam wynajac firme ktora zajmuje sie przewozem psow, gdyz mieszkam w Irlandii Polnocnej i tylko LOT dal mozliwosc zabrania psa, ale zaznaczyli ze nawet 1h przed lotem moze okazac sie ze piesek nie leci dlatego zrezygnowalam. Jezeli masz malego psiaka powinno byc latwiej bo wtedy pieska zabierasz w klatce na poklad. Najlepiej podzwon do infoliniach w ten sposob najwiecej sie dowiesz. Pozdrawiam i zycze powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli to jest kwarantanna
twoim domu? Bo sie balam,ze biora do jakiegos schroniska. A ile kosztuje bilet ( procentowo - polowke, caly? Ia mam wiekszego, nie mogl by byc w kabinie niestety.Cy to prawda,ze w Anglii psom nie mozna szczekac? bo moj b duzo szczeka, wiec sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poranna kawa z mlekiem
Tak to jest kwarantanna i polega na tym ze po prostu piesek nie moze wjechac do UK w tym okresie. No wiec koszt jest wysoki przewozu pieska wynosi ponad 4 tys (do Dublina rok temu lot chcial kolo 6tys), przyczym nie dawali pewnosci ze piesek poleci. Znalazlam firme ktora przewozi pieski, ale radzilabym jechac z nim, gdyz jest tez mozliwosc wykupienia opieki i piesek jedzie wtedy sam. Ja popelnilam ten blad i pies dotarl w oplakanym stanie zasiusiany brudny i dziwnie chudy:/ Dlatego nie polecam by piesek jechal sam. Z tego co wiem wlasciciel jedzie za free i moze zabrac ze soba bagaz 15kg. aaa co wazne sprawdz czy rasa ktora posiadasz moze wjechac do UK bo nie wszystkie moga. Za transport pieska do Glasgow wraz z opieka (ktorej nie bylo) zaplacilam 525 funtow. Wiadomo ze np do Londynu bedzie taniej. Co do szzekania mialam podobny problem, tzn pies podobno szczekal jak mnie nie bylo w domu i sasiad zlozyl skarge dostalam pismo ze mam sie skontaktowac. Skontaktowalam sie zaproponowano mi obroze antyszczekowa, ale poki co minelo 8miesiacy i jej nie dostalam a pies jak to pies czasem szczeka. Nie mam z tego powodu jakis nieprzyjemnosci, ale tez staram sie by nie byl uciazliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doverka
ja przewoziłam przez p. Bernatów (justyna72@onet.eu), pomagali mi też przy przeprowadzce, więc działają kompleksowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymo
Bernatowie są okey - zawsze idą na rękę i są mili. Poza tym, mają nowe busy z dvd, więc i czas szybciej leci podczas jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przewoz swojego psiaka powierzylam firmie transpoerowej, obawialam sie tego, ale moj maluch dobrze zniosl podróż, dobrze sie nim zajęli, po podróży był spokojny, jak coś to dogadaj się z firma anglia-kevitrans i obgadaj szczegoly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×