Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

morelkaaa

Izotek -cera trądzikowa, tłusta

Polecane posty

Witajcie! Mam pytanie do tych, którzy brali IZOTEK i mieli cerę mieszaną/tłustą ... Czy po odstawienu tego leku cera z powrotem Wam się przetłuszczała czy może już mniej albo w ogóle??Z góry dzięki za odzew...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja co prawda dopiero zaczelam ale juz troche zorientowalam sie jak sprawa wyglada po odstawieniu leku do pol roku po ukonczeniu kuracji nie powinno pojawic sie nadmierne przetluszczanie, nastepnie problem przetluszczajacej sie skory w zdecydowanej wiekszosci przypadkow wraca, u tej czesci co nie wraca zostaje najwyzej trwale zmniejszone tak wiec niestety jest duze prawdopodobienstwo ze samo przetluszczanie wroci, co nie jest rownoznaczne z tym ze tradzik wroci takze z przetluszczaniem mozna sobie probowac radzic na wiele innych sposobow, na Kafeterii czy na Wizazu mozna znalezc wiele porad na ten temat pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
N_M dziękuję :) Powiem szczerze, że nie nawidze tego błyszczenia sie, po 2,3 godz po umyciu skóra już jest tłusta, poprostu koszmar :( Jak ja zazdroszczę tym dziewczyną które maja cerę normalną... Chciałabym żeby w końcu ktoś wymyslił jakieś cudo na ten problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pooodnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bleblebe
Ja z obserwacji różńych dyskusji i forów też mogę stwierdzić, ze to kwestia indywidualna. Łojotok (mniejszy lub większy) może wrócić tak samo jak sporadycznie mogą się pojawiać krosty np. przed okresem. Niestety mamy taką a nie inną cerę i izotek cudów nie zdziała. Możemy wyleczyć trądzik, ale nie będziemy mieć nagle idealnie matowej, alabastrowej cery :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie tylko kurde dlaczego tak jest buuu, mam 25 na karku, a cere jak niejedna 15,16latka.Momentami mam już dość, męcze się tak juz od ponad 10 lat i się tak zastanawiam ile jeszcze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem po kuracji izo już jakieś 7 miesięcy. Przed, miałam okropnie przetłuszczającą sie twarz, a więc i maskryczne, ropne prychole. O tym co przeszłam podczas (i przed) kuracji izotekiem, mogłabym napisać książkę. Nie chce sie rozpisywać bo widze ze chodzi ci tylko o to czy twarz sie przetłuszcza... a więc... napisze tak: podczas kuracji twarz była strrasznie sucha, do czterech miesięcy po odstawieniu sie wszystko unormowało, a troche póżniej zaczęłąm sie znowu tłuścić, tylko o wiele mniej. Jak wiec już ktoś napisał, nie mam alabastrowej cery, ale najważniejsze ze trądzik minął i nie powraca. Tłuszcze sie jeszcze troszke, ale już nie tak jak wcześniej :D Zrobiłam sobie ostatnio badania hormonów i okazało sie że mam za wysoką prolaktyne, która odpowiada m.in. za łój na twarzy... Całkiem niedawno zaczełam brać leki na jej obniżenie więc nie moge ci napisać czy twarz przetłuszcza mi sie mniej. Biorąc pod uwage kosztowność kuracji izotekiem, a także ilośc skutków ubocznych która dotyka przymujących ten lek ( a przynajmniej ilośc skutków z którymi ja miałam do czynienia) radze ci najpierw zrobić badania hormonów, może tylko, tak jak w moim przypadku, wystarczy ureglować prolaktyne, żeby wszystko doszło do normy. Czasem mozesz mieć też za wysoki testosteron, wtedy też wystepuje trądzik... I to nie tylko rada dla dla ciebie, ale także dla wszystkich kobiet, które mają trądzikową cere... wiem co to za problem więc mam nadzieje że pomogłam :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×