Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

arvena4

Piwo zalecane dla karmiacych matek????????

Polecane posty

wlasnie ogladalam fakty i na koniec bylo cos o piwie, i powiedzieli ze piwo zalecane jest dla karmiacych matek???? chyba pomylka jakas?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, raczej nie pomylka :) tylko w ograniczonych ilosciach! "W krajach o tradycji picia napojów z małą zawartością alkoholu (piwo, wino) alkohol zawsze uważano i nadal uważa się za dobry środek sprzyjający karmieniu piersią (75). Działanie alkoholu zależy od dawki: w małych dawkach alkohol sprzyja przebiegowi oksytocynowego odruchu wyrzucania mleka, przy dużych dawkach natomiast może dojść do zahamowania tego odruchu (17). Ten korzystny wpływ jest prawdopodobnie wywierany poprzez rozluźnienie emocjonalne wskutek bezpośredniego działania alkoholu na ośrodkowy układ nerwowy oraz dzięki przyjemnej atmosferze samego picia smacznego napoju alkoholowego. ..." Piwo zawiera dosc duzo zdrowych skladnikow, wspierajacych tez wzmocnienie organizmu karmiacej. Na zdrowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja słyszałam konkretnie o piwie karmi, sama czasami pijam szklaneczke karmi lub reddsa /rzadziej/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko słyszałam o karmi.Piwie karmelowym, ale nie zalecam . Z resztą jest wiele innych sposobów na poprawienie laktacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myslalam ze nie powinno sie pic zadnego alkoholu jak sie karmi, bo przeciez dostaje sie do pokarmu potem i dziecko to pije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoswze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alkohol najpierw wedruje do krwi matki a potem do mleka, wiec jego stezenie jest b.male, oczywiscie jesli sie MALUTKO wypije.Ale w sumie po co....?Sa inne sposoby poprawiajace laktacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1234567890la
piwo "karmi" jak się karmi??? Łał !-) Alkohol jest jedną z najprędzej przenikających substancji. Kiedyś baby po wsiach dawały dzieciom maku, żeby były spokojniejsze ... a że głupawe potem wyrastały, to nie miało znaczenia i tak studia były dla nich niedostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×