Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niezdecydowana44

nieregolarny okres

Polecane posty

mam takie pytanie. mam dosc nieregolarnie miesiaczki. ostatnio nawet zaczely sie regolowac, i bylam cala happy.wczesniej potrafilam miec przerwy po 2-3 miesiace. gin powiedzial, zeby jeszcze poczekac troche i ze raczej nie chetnie tabsy przepisze. od pol roku cykl trawl okolo 35 dni, czasem wiecej, ale regolarnie. w czerwcu dostalam okres po 16 dniach od poprzedniego, wiec troche bylam zaskoczona. ale jakos nie szlam z tym do gina. teraz znowu po 17 dnniach od tamtego dostalam. troche sie martwie, nie wiem co to znaczy?? zmaiana hormonalna?? czy ktoras z was tak miala i jesli tak to co z tym zrobilyscie?? dostalyscie jakies tabletki?? p.s nie piszcie zebym poszla do gina, bo ide. ale jest na urlopie i dopiero za 2 tyg. :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja myślę że narzucaniem się
to zależy ile masz lat. Bo jeśli miesiączkujesz od niecałych dwóch lat, to raczej normalne. Jeśli liczba przy nicku to twój wiek, to brak ci estrogenu i wchodzisz w wiek okołomenopauzalny. Tak czy inaczej wizyta u gina wskazana, a przedtem możesz zrobic poziom podstawowych hormonów w ambolatorium. Koszt kilkudziesięciu złotych, ale gin od razu będzie wiedział na czym stoicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem malolata, miesiaczkuje od ponad 6 lat. numer w nicku to szczesliwa liczba :) mniejsz ao liczby. no okres od samego poczatku mialam nieregolarny, z czasem sie zaczal regolowac i ostatnio byl juz w miare regolarny. 2 miechy temu bylam u gina z podejrzeniem torbieli. podejrzewal ze struktura z badania usg to byl pecherzyk graffa a nie torbiel. hormony mialam w normie. tyle ze poziom testosteronu raczej w gornej granicy normy. krew tez w porzadku, wiec powiedzial zeby sie nie martwic i za pol roku na usg kontrolne. tyle. no a teraz nagle co pol miesiaca okres, wiec jestem troche zdezorjentowana. jesli to wina hormonow, to ktorego konkretnie?? z gory dzieki za odp :* :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja myślę że narzucaniem się
tak jak już wczesniej mówiłam, to prawdopodobnie zbyt niski estrogen. Ale lekarzem nie jestem. Myślę, że to jednak gin powinien wiedzieć jak temu zaradzić, bo jeszcze anemii się nabawisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qbik
Jeśli możesz i nie ma żadnych przeciwskazań to zapytaj lekarza o tabletki anty. Mog,ą ci pomóc wyregulowaać okres. Z tego co wiem, to działa tak np. Regulon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jest ważne
tez tak miałam....brałam tabsy na uregulowanie i po 2 latach jak odstawiłam to znów to samo więc, to nie ma sensu!! okazało sie, ze przyczyną nieregularnych okresów i torbieli jest u mnie choroba tarczycy i jej niewydolność tez wpływa na długośc cykli!!! zrób sobie takie badania krwi co ci podam i z wynikami idź do jakiegos endokrynologa lub ewentualnkie ginekologa! to one: TSH, FT3, FT4, TPO!! jak któreś z nich wyjdzie nie w normie to znaczy że tez znalazłaś przyczynę!!!powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×