Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość akte

działalność gosp.korepetytorów z angielskiego

Polecane posty

Gość akte

Hej, chciałam zapytać czy opłaca się taka działalność? Czy po tych wszystkich opłatach zostaje coś jeszcze w kieszeni? Oraz czy można połączyć działalność korepetytora z tłumaczeniami, czy trzeba zakładać 2 dział. oraz czy wiąże się takie połączenie z dodatkowymi kosztami? Będę wdzięczna za info, bo jestem zielona wtym temacie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakladasz dzialalnosc - tam podajesz czym sie bedziesz zajmowac - wybierasz wszystko co przydatne (i mozliwe) ktore nie wymagaja dodatkowych zezwolen. Tlumaczyc mozesz zawsze - tylko pamietaj ze wiekszosc tlumaczen wymaga statusu TLUMACZ PRZYSIEGLY - wiec tutaj musisz miec odpowiednie studia + chyba egzamin (pewnie bedziesz wiedziala lepiej ode mnie) - chyba ze zatrudnisz kogos z uprawnieniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przedsiebiorczyni
Widze, ze ktos mi podbiera pomysl..ale nie szkodzi, nie ten przedmiot. A orientujecie sie moze, czy aby moc udzielac korepetycji trzeba miec ukonczone jakies studia pedagogiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akte
Właśnie dlatego zapytałam czy można łączyć w jedną. Jest tam mnóstwo określeń, które różnią się sformułowaniem i zastanawiałam się czy trzeba coś dodatkowo opłacać jeśli wybieram więcej niż jedno. Wiem, że przezpierwsze 2 lata płaci się mniejsze składki, ale zastanawiam się czy wyrobię jak przyjdzie płacić 700-800 zł :/ A czy jak się ma pracę na etat czy pół etatu to praodawca opłaca mi składki mimo, że mam działalność? Czy dzieli sięto między jego a mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mła
a trzeba zaznaczać, że będą to klienci indywidualni a nie np.firmy? czasami firmy wolą zatrudnić takiego pojedyńczego lektora a nie szkołę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytoplazma
jak masz prace stala to musisz oplacac tylko zdrowotne w wysokosci ok. 190 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam taką działalność
rejestrujesz jako jedną firmę, zaznaczasz tylko na odpowiednim druczku, czym się zamierzasz zajmować (kilka pozycji) jeśli pracujesz na etat i zarabiasz minimalną pensję, to za firmę płacisz tylko składkę zdrowotną (około 200 zł) - jeśli nie pracujesz, lub pracujesz i zarabiasz mniej niż wymagane minimum, to za firmę zapłacisz miesięcznie około 800 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytoplazma
ja mam taka dzialalnosc jestes nauczycielka? tzn czy masz uprawnienia pedagogiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akte
dzięki wielkie :) mam licencjat z filologii z prawem do uczenia w podstawówkach i gim., planuję zrobić jeszcze CAE albo profa ale najpierw na to muszę zarobić ;) zastanawiam się czy mając licencjat mogę uczyć dorosłych jako firma albo w firmach cały czas się waham, taka firemka to fajna rzecz, można się spokojnie wszędzie ogłaszać bez obaw sprawdzania ;) ale chyba lepiej zacząć jak ma się już jakieś zaplecze uczniów, a u mnie jak na razie pojedyńcze osóbki ech nie wiem nie wiem :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akte : jestem anglistą i pracuję w szkole językowej na zasadzie własnej działalności juz od 2 lat.W listopadzie kończy mi się okres niższych składek- 300 zl .Nie wyobrazam sobie jednak pracowaeć w samej językowej i placić Zus-u 800 zł.Dlatego od września robię tak,jak pisała osoba wyżej.Idę na etat do szkoły i będę płacić tylko zdrowotne.Polecam Ci takie rozwiązanie.Bo po przejściu na normalny Zus,praca w szkole językowej przestaje się opłacać. Będę zarobiona jak cholerka od września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akte
tak chyba będzie najlepiej tzn. etat i działalność, ale jako studentka będzie raczej ciężko znaleźć etat :D chyba, że znajdę pracę na 3/4 i zapłacą mi minimalną :D coraz bardziej mi się ten pomysł podoba ;) tylko właśnie boję się tych całych opłat :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytoplazma
jaki jest kod pkd dzialalnosci korepetytorskiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akte
Wpisz w google, wyskakują strony z kodami, nie pamiętam dokładnie A czy można znaleźć gdzieć co wrzuca się w koszta w takiej działalności? Bo rozumiem, że papier, ksero itp. ale czy np. podręczniki do ang, a sam kurs dla mnie? Tego nie mogę wygooglać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejbisi
Co to za głupoty ktos gada, że żeby być tłumaczem trzeba miec status tłumacza przysiegłego. Wlasnie wiekszosc tłumaczen tego nie wymaga, tylko jak np są jakies dokumenty sądowe czy urzedowe to wtedy trzeba je tłumaczyc przysiegle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytoplazma
i jeszcze jedno: jaka forme opodatkowania najlepiej wybrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akte
nie trzeba być przysięgłym jeśli nie tłumaczy się dokumentów niektórzy jednak wolą przysięgłych zatrudniać, ale to już wybór klienta właśnie, jakie opodatkowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korkikorki
ludzie- korepetycji zazwyczaj udziela sie 'prywatnie'- mozesz byc nawet hutnikiem. zalezy od osoby ,ktora szuka korepetytora, czy sie na Ciebie zdecyduje. W szkolach jezykowych wyksztalcenia pedagogiczneg nie wymagsja, a angazuja juz studentow 2giego roku filologii....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akte
no tak, ale nie każdy chce mieć problemy ze skarbówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×