Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mimi...

POMOCY! nalot teściów- przepis na sprawdzoną surówkę- PISZCIE

Polecane posty

Gość mimi...

nie mam praktycznie żadnych zdolności kulinarnych i minimalną praktykę w gotowaniu, więc zdaje się na was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KFlower
Ale ma być samodzielnym daniem, czy dodatkiem do czegoś? Jeżeli ma być to sałatka danie główne to polecam sałatkę Kebab. Możesz sobie tutaj pozwolić na całkowitą dowolność. Podaję przepis podstawowy, natomiast możesz urozmaić ją o pomidora, paprykę, groszek, cebulę i co tylko masz w lodówce. Składniki - pierś z kurczaka - 2-3 ogórki konserwowe - sałata lodowa lub kapusta pekińska - kukurydza - przyprawa Kebab/Gyros - ser żółty - sos czosnkowy - olej Wykonanie Pierś z kurczaka pokroić na małe kawałki. Wrzucić do miseczki z łyżką oleju i 2 łyżeczkami przyprawy Gyros, wymieszać, tak aby każdy kawałek mięsa być w przyprawie, odstawić na kilka minut do lodówki. W tym czasie sałatę lodową porwać na kawałki. Ogórki pokroić na małe kawałki. Wrzucić wszystko do dużej miski tj. sałatę, ogórki, kukurydzę. Ser żółty zetrzeć na tarce, wrzucić do miski. W tym czasie mięso usmażyć na patelni, wrzucić wszystko do miski z sałatą oraz z sosem, który się wytopił podczas smażenia. Wymieszać wszystko z sosem czosnkowym. Sałatkę podaję z trotillą lub chlebkami typu Pita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z fetą szybka
kapucha pekińska pomidor ogórek papryka cebula ser feta w kostkę pokrojony opcjonalnie możesz też dodać czosnek i oliwki i jako że jesteś laikiem w kuchni - sos do sałatki greckiej z torebki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi...
to ma być dodatek do grilla- na nic bardziej ambitnego nie było mnie stać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi...
tylko właśnie sałatkę z fetą u teściów jadłam niedawno ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KFlower
Składniki: główka kapusty pekińskiej puszka groszku zielonego puszka kukurydzy kilka ogórków konserwowych jedna papryka czerwona / zielona / żółta sól pieprz oliwa z oliwek (może też być olej roślinny) czosnek (jeden ząbek) Sposób przyrządzenia: Kapustę myjemy pod zimną wodą i obieramy z pierwszej warstwy liści, następnie przekrajmy w pół i jeszcze na ćwiartki i kroimy bardzo drobno wzdłuż. Do posiekanej kapusty dodajemy puszkę groszku i puszkę kukurydzy. Następnie wkroimy ogórki konserwowe w półksiężyce, a do środka (żeby był lepszy kolor) dodajemy paprykę czerwoną w małe paseczki. Doprawiamy solą, pieprzem, rozgnieciony czosnek dajemy do środka i wszystko polewamy odrobiną oliwy z oliwek bądź olejem. Wszystko należy dobrze wymieszać. Wstawić do lodówki, żeby wszystko się dobrze przegryzło. I można jeść. Jeżeli nie masz wyczucia w sosach, to są świetne gotowe do których wystarczy dodać wodę i olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super szybka z pomidora
pomidor w ósemki pokrojony sos: dwie łyżki majonezu, cztery łyżki jogurtu naturalnego, kilka ząbków czosnku drobniutko posiekanych, sól pieprz Pychotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi...
do KFlower- ta będzie idealna :D wielke dzięki, a już myślałam że nie znajde nic odpowiedniego- od godziny buszuje w sieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rycząca trzydziestka
puszka kukurydzy,puszka ananasów,słoik surówki selerowej,około 40 dag polędwicy sopockiej lub jakiejś szynki podwędzanej,6 jajek,pokroić połączyć,potraktować majonezem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KFlower
U mnie ostatnio na grillu wariację zrobiły ziemniaki z mozarellą, podgrzane na grillu. Ziemniaki umyłam (NIE obierałam) i nakłułam widelcem. Piekłam w piekarniku około 1 godziny. Po wyjęciu, odstawiłam, aby ostygły. Następnie przecięłam je pół, wyjęłam środek tak, aby zostały łódeczki ze skórki. Miąższ z ziemniaka wymieszałam z mozarellą (ale może być też zwykły żółty ser), dodałam sól do smaku (świetnie też sprawdzają się gotowe sosy np. ketchup, czosnkowy). I napełniłam masą łódeczki. Podczas grilla zawinęliśmy ziemniaki w folię aluminiową i podgrzewaliśmy na grillu, do mięsiwa idealne, wszyscy się zajadali. A sałata może być najprostsza: sałata lodowa, pomidorek, ogórek, trochę cebulki, szczypiorek z oliwą. Albo na jednym talerzu pokroić różne warzywa: paprykę w paseczki, pomidorki w ćwiartki, ogórek w słupki i każdy sobie weźmie co lubi. Miłego grillowania! Ja zaczynam przygotowywać się do pikniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rycząca trzydziestka
puszka kukurydzy,fasolki czerwonej,groszku konserwowego,ogórki konserwow i papryka konserwowa,pokroić i majonez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexaaa
no masz tu kilkma fajnych przepisow ale tak na przyszlosc proponuje skorzystac z jakis fachowych pomocy np.ksiazek ja goraco polecam ta: http://www.stopnudzie.pl/go/_info/?user_id=125&lang=pl na ostatniej imprezie z dziewczynami zrobilam furore dzieki przepisom z tej ksiazki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynaa
Tez jakoby jestem zwiazana z tematem ... ahh duzo by gadac... test osobowosci wg dalay lamy - wyniki sa niezwykle (z trzech tylko pytan) tu ---> http://is.gd/Vin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×