Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kokocz

pierwsze usg! prosze o rade

Polecane posty

Gość kokocz

witam was! za niedlugo ide na pierwsze usg w mojej ciąży ale niestety nie wiem czy trzeba iść na czczo?? badanie mam na 11.00 a zawsze jak nic nie zjem rano jest mi okropnie niedobrze. czy moze mi ktoras z was powiedziec co i jak? i jak to pierwsze usg z malenstwem w brzuszku wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokocz
prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest to usg \"przezpochwowe\" No i nie musisz być na czczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusicka
Na czczo raczej nie musisz być,zależy tylko czy jest to usg dopochwowe czy takie "normalne" po brzuchu,i np w pracowni gdzie ja chodzę do 3 m-ca ciąży trzeba mieć dobrze wypełniony pęcherz moczowy,a potem to już bez specjalnego przygotowania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusicka
tzn na czczo w ogóle nie musisz być ;) ab_za---niekoniecznie przezpochwowe,nie w każdej pracowni robią takowe,ja np miałam normalne w 8 tc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszych tygodniach ciąży wykonuje się USG dopochwowe, później (od ok 9 tyg) przez powłoki brzuszne. Do badania najlepiej mieć opróżniony pęcherz, gdyż podczas badania może utrudniać widoczność. Nie musisz być na czczo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisienka na odwrót. Dzięki pełnemu pęcherzowi lepiej widać bo mocz lepiej przewodzi wiązki USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusicka
wisienka67-widać w każdej pracowni inaczej,najlepiej zadzwonić i zapytać jak z tym pęcherzem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój ginekolog zawsze kazał się opróżnić przed USG, bo pełny pęcherz ogranicza mu widoczność:) No ale jak widać to nie reguła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba nie ma reguł- ja wszędzie gdzie byłam to już na drzwiach wisiała kartka żeby pęcherz opróżnić. a na czczo na bank nie trzeba być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzieee
ludzie,na Usg dopochwowym trzeba mieć pusty pęcherz a na Usg przez brzuch trzeba mieć pełny. I tyle. Tak jest zawsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrz wyżej- czasem nawet wywieszają kartkę, a mnie na wstępie odrazu pytali czy byłam w toalecie! co lekarz to obyczaj, a zresztą pomyśl jak ktos (np ja takmiałam) ma robione odrazu jedno i drugie usg to co ma zrobić przez brzuch, wybiec z gabinetu do wc i wrócić znowu? :D najlepiej się dowiedzieć u lekarza bo jak widać każdy robi inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×